Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mszyce na malinach. Co robić?

galeria
Maliny
Gość   
Gość

w truskawce super się sprawdza, szczególnie jak ktoś ma problem z rumianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

Jak ktoś potrzebuje symazyny to mam na sprzedaż,pryskam maliny,  porzeczki i zero plewienia. Młode nasadzenia pielnik hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Czy ktoś z formułowiczów zamierza już opryskiwać doglebówką maliny od chwastów? Pogoda przez parę dni dobra,ale w sobotę najbliższą już "minus". Zastanawiam się,czy warto,bo nie robiłem jeszcze oprysków doglebowymi środkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1
krzy24 tez mam ten sam problem. Chciałem pryskac Ale jest obawa przed tymi przymrozkami wlasnie i postanowiłem zaczekać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

gardian dwa lata pod rząd pryskałem bardzo wcześnie ,bywało że ziemia zamarzała na długo ,efekt był ale moim zdaniem niepełny w tym roku poczekam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Co może być z malinami jak na sobotę i niedzielę nadają nawet  - 12 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Czy nie zmarzną teraz ciepło  a jak pociągnie ze 2 dni na - 12 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1
Malina nie ruszyła jeszcze więc nic nie zmarznie. Lepiej, żeby mrozilo teraz niz w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Polka ruszyła, miejscami ma do dwóch cm. Patrzyłem na prognozę na ten weekend i nocą do -18 ma zejść (ogólnie przez 5 dni ma być nocą od - 8 do - 18). Domyślam się, że te maliny zmarzną. Lepiej teraz jak w kwietniu. Mam jednak pytanie: mam jeszcze chwasty zielone z ubiegłego roku, co sądzicie, abym jeszcze w tym tygodniu opryskał je Bastą? A po mrozach zastosować Stomp Aqua?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to ją uwali to -12c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic jej nie będzie,  przymrozi niewielka liczbę pędów które zaczęły pojawiać się na wierzchu.  Tak jak mówi @Samson1,  można bać się jeżeli taka sytuacja wystąpiła by w kwietniu. 


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.03.2018 o 19:18, racyl napisał:

@Agrest próbowałeś mieszaniny devrinol + venzar.

Stomp ponoć hamuje wzrost malinki

Każdy oprysk wstrzymuje wzrost maliny w większym lub mniejszym stopniu...ja na młodą poleciłbym devrinol+stomp aqua(pendigan)...niektórzy dają linuron zamiast devrinolu ale młodą bardzo hamuje nawet przy zmniejszonej dawce, na 2 letniej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipo    1

Witam wszystkich potrzebuję porady mam zamiar posadzić 200 lub 400 krzaków malin tylko nie wiem jakie polka czy polana co według was będzie lepsze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Polanę będziesz miał  zdrową i na lata. Polkę może Ci szlak trafić w krótkim czasie.

Ja swoje maliny mam od 2001 roku niezmieniane i ciągle zdrowe, zero chemii odżywek i innych bajerów i na soki przerwać nie można - zostało mi 2 rządki po 10m i wystarcza z nawiązką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Bez chemii mówisz? Pokaż zdjęcia jak wygląda. 

A to ta polka którą trafił szlag 😉

13958025_1357578177605706_2446447305395561141_o.thumb.jpg.ea0f17283a8d25f9576ccd5f600c2fb6.jpg

13503059_1317002198329971_3867275099994903497_o.thumb.jpg.3f3699d85d49f94b5fbf2b35f313301d.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Po co mam Ci pokazywać zdjęcia? Maliny mam  już tylko na soki. I co z tego  że owoc mam drobny skoro smaczny i zdrowy. Tak samo sadzonka - nic jej nie bierze - nie ma rdzy, nie ma wirusów, nawet przędziorka nie mam w ilości kwalifikującej się do chemicznego zwalczania.

Nie od dziś wiadomo, że zdobyć zdrowy materiał Polki graniczy z cudem.

Kolega  chce posadzić kilkaset krzaczków - to raczej nie na plantację.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipo    1

Ładna ta polka doszedłem do wniosku że posadzę 520szt to będą 4rzędy a czy da rady odróżnić gatunek sadzonki bo nie chciał bym żeby się okazało że będę miał z 3 lub 4 rodzaje malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipo    1

I jeszcze jedna sprawa czy robić nawodnienie do malin czy to zbędne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Samson1 napisał:

Nawodnienie w malinie to podstawa.

szczególnie jak malina będzie po 3,50zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Optymista z Ciebie:D. Odejmij trochę to bliżej prawdy będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj