Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wernychor    0

drut 2.5mm bekaert lub crapal.

nikt nie próbował takiego sadzenia?

u mnie jest 1,86 i daje rade bez problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernychor    0

A ja chcialem 3mm kupić i zapinki cere

 

zapinki anna rewelacja :) kupiłem na probe zapinki rema i nie polecam.

co do drutu polecam co jakiś czas dać śrubę rzymska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosuje kerb 50wp w malinie jesiennej po zakończeniu sezonu przed zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Kolego wszędzie jednakowo. Żeby dolać oliwy do ognia powiem że za tą cenę jaką my mamy to oni (przetwórnie) mogą ściągnąć mrożony towar z Ukrainy. Nie wiem nie chcę rokować źle ale pójdziemy chyba z torbami niebawem... i skończy się polskie malinowe eldorado. 

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Kolego wszędzie jednakowo. Żeby dolać oliwy do ognia powiem że za tą cenę jaką my mamy to oni (przetwórnie) mogą ściągnąć mrożony towar z Ukrainy. Nie wiem nie chcę rokować źle ale pójdziemy chyba z torbami niebawem... i skończy się polskie malinowe eldorado. 

ja  w tym roku to na wszystkim w plecy od truskawki po maliny nie dosc ze mroz wiosna to susza w sierpniu a teraz deszcz na dobicie jakos to bedzie pasowalo by cos zrobic  co to ma byc sprowadzanie i niszczenie naszego rynku naszej pracy moga se sprowadzac pewnie jakis szajs bloto jeszcze gorsze od naszego i sami niech to jedza jak tam nic nie kontroluja nie potrafia dzikow kontrolowac wszystko bez kontroli tam jest a nas beda musztrowac idioci ale mamy takie rzady w polsce nie ma polskich zakladow wszystko juz sprzedane moze ludzie sie obudza albo beda dalej zbierac za 50gr chociaz  ludzie naucza rozumu zwlaszcza zeby jeszcze opodatkowac prace sezonowe i stawke za minimu 15 zl i  bedzie jak w niemczech mial ale tylko pracownik nie producent . kilka lat sie odpocznie bo i tak w tym roku to na rachunki tylko sa pewne nie cena owocow to powinno sie zmienic skoro wiedza duzo wczesniej ile jest obsadzone to cene tez minimalna oplacalna powinna bbyc ale nie komuchy nadal rzadza choc bylo gorzej  pewnie  powiem tylko tyle gdyby wybory cos zmienialy zakazano by ich  ! tak odbiegajac od tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na truskawce w plecy...?

Żeby ceny były lepsze trzeba więcej posadzić. U każdego maliny. Jechać przez wioski to każdy w malinach siedzi. Za ten syf co niektórzy przywożą do skupów to i tak jest dobra cena

 

W jakiej dawce kerb? Wiosną coś jeszcze czy kerb wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Na truskawce w plecy...?

Żeby ceny były lepsze trzeba więcej posadzić. U każdego maliny. Jechać przez wioski to każdy w malinach siedzi. Za ten syf co niektórzy przywożą do skupów to i tak jest dobra cena

 

W jakiej dawce kerb? Wiosną coś jeszcze czy kerb wystarcza?

Kolego tylko nie pisz że malin jest za dużo. Po pierwsze maliną są wszędzie. Natomiast po drugie stan dużej części plantacji nie wróży im przyszłości. Ludzie nasadzili z zazdrości bo sąsiad ma a teraz ich plantacje to jeden wielki nośnik chorób i wirusów. Zaniedbane nie podlewane znikają w oczach. Bynajmniej w mojej okolicy tak jest. Także rok, dwa i maliny znów będzie jak na lekarstwo. Co do Ukrainy to wystarczy sobie przypomnieć że kiedyś mieli Czarnobyl a teraz gdzie ta malina u nich rośnie nikt nie wie. 

 

 

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zgadza się malin nie ma dużo jeżeli chodzi o owce bo powierzchniowo plantacji jest bardzo dużo a to już może być pretekstem do obniżenia ceny. Tak jest ze wszystkimi uprawami. Dodatkowo z tych niezadbanych plantacji jest taki syf że 3zł to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Okolice Lublina dzisiaj po 3.30 zł/kg, bez klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A mi nie chciało się zbierać malin i poszedłem na grzyby. 3 godz w lesie, pełny relax :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

w 3 miejscach się słyszy że maliny z ukrainy ciągną po 2.80 mrożoną ehh kurw@ chory kraj oni bez paszportów przyjeżdzają a my nie możemy  a nie możemy 3 paczek fajek przywieść oni nam dają towar za śmieciowa cene i psują rynek to jest mądre rozwiązanie rynek działa w jedną strone oni od nas kasy nawiozą i towar opchną a my kurde w dupe znaczy producent bo tam na górze ręka ręke myje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Na truskawce w plecy...?

Żeby ceny były lepsze trzeba więcej posadzić. U każdego maliny. Jechać przez wioski to każdy w malinach siedzi. Za ten syf co niektórzy przywożą do skupów to i tak jest dobra cena

 

W jakiej dawce kerb? Wiosną coś jeszcze czy kerb wystarcza?

2, 7. i 3.10 2 klasy pulpy  w plecy na truskawce i co z tego ze po 4 .4 byla u mnie pozniej moze drozej nie pamietam zebralem 700 kg truskawki  z 30 arow wczesniej 2400 tylko ze po 2 zl maliny 2 tony z 35 arow wczesniej 4.5 tony i co nie jestem w plecy malina jesienna jak zbiore 3 tony z 50 arow to bedzie dobrze cena 2.7 nie caly czas jestem do przodu  haha wsumie to moze byc malina truskawka po 50 gr wtedy sie szejki sami wezma za robote i zobacza czy sie oplaca pewnie ze komus sie oplaca ma 5 ha maliny letniej 2 ha truskawki i ludzi co zbieraja to sie oplaci ale mniejszym co nie maja minimum 1 ha uprawy jest duzo ciezej sie utrzymac bez senus jest sadzic ha i sie meczyc raz zarobisz ale teraz dadza przez kilka lat popalic i dobrze niech tak wiec bedzie jak bedzie deszczowo to pewnie nie beda brac ale co ja sie tam znam wazne zeby  bylo nie wazne za ile 

 

ciekawi mnie kolego jaka ty miales piekne maliny w tym roku chyba ze masz w tunelach to moze i tak a jak uprawa polowa to tak jak wszyscy albo wydaj mi sie ze jestes zwyklym hejterem .

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

O malinach pisałem wcześniej że jesienne były marne. Nie dopilnowałem przędziorka i to był najważniejszy powód. Po drugie tak długo zbierałem się z nawodnieniem że dopiero pod koniec sierpnia kupiłem taśmy nawadniające, no nic rozłożę na wiosnę i mam nadzieję że nic nie spartole.

Letnia wyszła całkiem dobrze.

Truskawki plonowały z 1 ara 185kg. Jestem zadowolony

Kończę sprzedawać czosnek ozimy. Jest dobrze. Czosnek jary "nie udał się", czerwcowa susza zrobiła swoje a że posadziłem daleko od gospodarstwa nie było możliwości nawadniać. 

Pracuje na etacie, tych upraw mam po kilka, kilkanaście arów

 

Dlaczego tak zdenerwowałeś się moją wypowiedzią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

O malinach pisałem wcześniej że jesienne były marne. Nie dopilnowałem przędziorka i to był najważniejszy powód. Po drugie tak długo zbierałem się z nawodnieniem że dopiero pod koniec sierpnia kupiłem taśmy nawadniające, no nic rozłożę na wiosnę i mam nadzieję że nic nie spartole.

Letnia wyszła całkiem dobrze.

Truskawki plonowały z 1 ara 185kg. Jestem zadowolony

Kończę sprzedawać czosnek ozimy. Jest dobrze. Czosnek jary "nie udał się", czerwcowa susza zrobiła swoje a że posadziłem daleko od gospodarstwa nie było możliwości nawadniać. 

Pracuje na etacie, tych upraw mam po kilka, kilkanaście arów

 

Dlaczego tak zdenerwowałeś się moją wypowiedzią?

Na truskawce w plecy...?

Żeby ceny były lepsze trzeba więcej posadzić. U każdego maliny. Jechać przez wioski to każdy w malinach siedzi. Za ten syf co niektórzy przywożą do skupów to i tak jest dobra cena

 

To wytlumacz mi jak byla po 10 zl ponad nawet to gorsze maliny byly a raczej ich nie bylo  tzn kto nie mial to nie zbral ja tam mialem i co kolwie jaka by  nie byla pogoda cos tam zawsze bedzie raczej  odpukac w niemalowane :) dzis malina po 2.9  . Nie zdenerwoalem sie twoja wypowiedza tylko mnie zdziwiles ale teraz juz wiem e tylko dorabiasz sobie troche tego i tego i masz jeszcze eteat jeden ma gprzej inny lepiej inny gorzej tak musi byc niestety nierozumie tej mentalnosci nasadzi 20 ha i sie pozniej dziwi wiekszosc to juz nie rolnictwo tylko nastawienie sie na szybka kase jesli chodzi o maline i truskawke niech sadza kiwi poczekaja z 10 lat jak pogoda dopisze hehe ceny dla mnie jak  z lat 90 50 gr jak te 2.9  teraz tyle najgorze co moze byc rozdawac kase za robienie niewolnikow efekt 500+ ale naszczescie za 40 lat bedzie mniej polakow niz jest i niebedzie komu robic tak to widze i na + jest im sprowadzac ukraincow co beda pracowac za te pieniadze  co nam sie nie oplaca 1500 to na ukrainie 3 miesiace zycia czy 2 a u nas bieda z nedza i zaloz rodzine i kup mieszkanie i zyj i sie ciesz 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj