Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Polowy    5

sorka :( a jak posadzę maline polke to ścinać odrazu ją czy na wiosnę? przepraszam za namolność

Polki to bym nie sadził. Ale jak już posadzisz to skoś wczesną wiosną i będzie dobrze (przez dwa lata...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pierwszoroczna polka to bomby naprawde tego roku zadbana jest. Trafi sie kilka krzakow ktpre maja chlorozy na lisciaciach ale nie ma tragedii. Jaka inna maline deserowa powtarzajaca mozecie polecic z wlasnego doświadczenia? Polonez, poemat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polowy czyli posadze je na jesien gdzies chyba pod koniec września i zetne je na poczatku wiosny tak 10cm od ziemie i po owocowaniu też je skosic czy na wiosne a potem juz po owocowaniu (z góry dziękuje że jeszcze ktoś chce mi odpisać) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Polowy czyli posadze je na jesien gdzies chyba pod koniec września i zetne je na poczatku wiosny tak 10cm od ziemie i po owocowaniu też je skosic czy na wiosne a potem juz po owocowaniu (z góry dziękuje że jeszcze ktoś chce mi odpisać) :D

Świeżo posadzone zawsze kosiłem/obcinałem na wiosnę. Co do następnych koszeń to na jesieni jak większość liści zacznie opadać. Również na wiosnę też koszą i nic się malinie z tego tytułu złego nie dzieje. 

 

p.s - nikt nie odpisuje bo jest sezon każdy tyra w polu za marne grosze a wieczorem jedyne o czym myśli to sen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i polowy dzięki wielkie mam nadzieję że malinki gut beda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Polke odradzam że względu na wirus RBDV, lepiej sadzić odmiany nie mające Polki w rodowodzie. Chyba że chcesz co 4-5 lat zmieniać nasadzenia.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

jak u was cena dzis pulpa 4.1 1 klasa 4.40  beda maliny  u was u mnie jeszcze zielono ale jest wiecej i jest co zbierac owoce rozne 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relop7    0

Witam,wyjezdzam za granice za 5 dni czas mnie goni ,chce posadzic maline polana ,jak wszyscy wiemy dalej owocuje.Jezeli teraz wykopie mlode to przyjma sie czy nic z tego ,prosze o porade jestem poczatkujacy.

Edytowano przez relop7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromber    0

Witam, zamierzam posadzić troszke malin letnich. Mam ogromny dylemat co do odmiany którą wybrać. Z tego co piszą na forach odmiany godne polecania to LASZKA, SOKOLICA, GLEN AMPLE i OCTAVIA. Która odmiana waszym zdaniem jest najlepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relop7    0

Witam ze wzgledu na wyjazd za granice ,musialem posadzic maline dzisiaj ,odmiana polana ,czym nawozic jakies wskazowki macie,jestem poczatkujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromber    0

Szczerze mówiąc to czytałem o tej odmianie ale jakoś nie przypadła mi do gustu.

Interesują mnie opinie o odmianach LASZKA, SOKOLICA, GLEN AMPLE i OCTAVIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Jest sens zakładać plantacje z Polany czy lepiej iść w jakieś nowości? Mam hektar Polki ale RBDV wykańcza ją w zastraszającym tempie i trzeba szukać nowych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do plantatorów odmiany pokusa: nie wiem dlaczego tak się dzieje ze co kilka zbiorów malina jest ładna i duza a następnego razu jak zbieram to owoce są drobniejsze i krusza się jak Glen ample a nast zbiór ładne owoce i tak na zmiane. Na liściach nie widac żadnych uszkodzeń ani objawów rdzy czy żerowania szpeciela. plantacja nie nawadniania ale pędy ładnie wyrosly blisko 180 cm. ma ktos jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jest sens zakładać plantacje z Polany czy lepiej iść w jakieś nowości? Mam hektar Polki ale RBDV wykańcza ją w zastraszającym tempie i trzeba szukać nowych rozwiązań.

Wiekszosc nowosci ma w rodowodzie polke. Nawet w 2 letniej enrosadirze ktora oficjalnie jest od tego roku wystapila chloroza miedzynerwowa taka jak na polce. Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Ale Polana to chyba tylko na przemysl?

Raczej tak. Choć jak jest ładna to też nie wygląda najgorzej. Ludzie z reguły kupują oczami i stąd na przykład na rynku bezpośrednim Polka przoduje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja sam zastanawiam sie nad zmianą polki na cos innego. Ale nie bardzo wiem na co. Myślałem o polonezie, ale jak widze jak wyglada enrosadira to juz nie wiem co robić. Polka pierwszoroczna u mnie to petarda jesli chodzi o owoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

U mnie ciągle pada od tygodnia z maliny zupa się robi i szara pleśń wychodzi czym pryskać i czy coś to da jak sa opady?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

bromber tylko glen ample lub octavia,

ja jesienią sadzę hektar glena i mam pytanie, mogę pod korzeń przy sadzeniu podać po kilka granul polidapu? tak jak to się robi przy siewie QQ.

chce zapewnić dobry start na wiosnę tylko boję się żeby nie spalić korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj