Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Właściwości obu podobne ale agrotkanina jest grubsza, wytrzymalsza i oczywiście droższa więc sam musisz wybrać co bardziej Ci się opłaca.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123mamut    1

Od ostatnich opadów moje maliny zaczęły strasznie żółknąć około 90% malin jednak młode pędy wypuszczane przez te maliny są ładne, zielone a pozostałe 10% malin  ma bardzo ciemną zieleń a i te zmarznięte maliny które mają max 30 cm z zeszłorocznych nasadzeń w ogóle nie żółkną . Jeden facet powiedział mi że mam sobie dać spokój z malinami bo one są zawirusowane.jest to malina polana

 

IMAG0066j_qhnawsr.jpg

IMAG0067j_qhnawsn.jpg

IMAG0068j_qhnawse.jpg

Edytowano przez 123mamut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że z mojej okolicy jesteś. na kozubszyczyznie jest duży sklep ( Migrola) jest praktycznie wszystko

 

za 26zł nie spodziewaj się cudów. kobita zachwali wszystko aby tylko sprzedać produkt. ten produkt działa na zasadzie że ma udusić to paskudztwo

W niedrzwicy dużej u bohna tak samo zachwala kobitka

 

akarycyd taki jak acaramik , vertigo ma tylko 3 dni karencji tak samo jak środki od pleśni signum, mythos a te każdy stosuje co sprzedaje na detal

3 dni karencji to nie jest dużo

Aceramik ma 3 dni kadencji, ale 4 prewencji, więc jeśli ktoś go stosuje na kwitnące rośliny to brak jakiejkolwiek odpowiedzialności i używania mózgu.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Opryskałem tym emulparem. Zadziała albo i nie. Cudów sie nie spodziewam, żeby tylko trochę go ograniczyło to będzie dobrze. W następnym roku lepiej przypilnuje, zadbam o maliny. Maliny mam dopiero 3 rok, ciągle się ucze

 

Kupiłem taśmy do nawadniania kropelkowego. Rozkładać to teraz czy czekać do wiosny? Trzeba je zbierać na zimę czy spokojnie wytrzymają. Nie mam tego dużo 3 rzędy letnich około 5 arów i 6 rzędów jesiennych około 10 arów

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Aceramik ma 3 dni kadencji, ale 4 prewencji, więc jeśli ktoś go stosuje na kwitnące rośliny to brak jakiejkolwiek odpowiedzialności i używania mózgu.

 

zgoda ale kadencję to ma prezydent :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aceramik ma 3 dni kadencji, ale 4 prewencji, więc jeśli ktoś go stosuje na kwitnące rośliny to brak jakiejkolwiek odpowiedzialności i używania mózgu.

 

bez przesady szczyt kwitnienia mamy za sobą, kolega nie musi używac akurat tego środka zawsze może biadolić że znowu rok zły i po d*pie dostanie

Przede wszystkim na walkę z przędziorkami w malinie to już musztarda po obiedzie

 

Opryskałem tym emulparem. Zadziała albo i nie. Cudów sie nie spodziewam, żeby tylko trochę go ograniczyło to będzie dobrze. W następnym roku lepiej przypilnuje, zadbam o maliny. Maliny mam dopiero 3 rok, ciągle się ucze

 

Kupiłem taśmy do nawadniania kropelkowego. Rozkładać to teraz czy czekać do wiosny? Trzeba je zbierać na zimę czy spokojnie wytrzymają. Nie mam tego dużo 3 rzędy letnich około 5 arów i 6 rzędów jesiennych około 10 arów

 

teraz to już się nie wygłupiaj z rozkładaniem nawodnienia. maliny to się podlewa od maja regularnie jak nie ma opadów to co miało ci urosnąć to już urosło i teraz tego nie zmienisz

Do koszenia jest dobrze je zebrać, leżenie zimą w niczym im nie przeszkadza ale ciężko ich nie uszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam107    0

Pomoze mi ktos znalesc przyczyne takiego stanu rzeczy. Dodam ze zolkniecie lisci nastapilo w zaledwie maks 3 dni. Prosze o jakas porade

post-208053-0-48240400-1503906176_thumb.jpeg

Edytowano przez Adam107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Pomoze mi ktos znalesc przyczyne takiego stanu rzeczy. Dodam ze zolkniecie lisci nastapilo w zaledwie maks 3 dni. Prosze o jakas porade

Widziałem coś takiego na jednej z plantacji ale to było z daleka i nie odpowiem ci na 100% czy to to samo. Może to być od gleby coś jeśli tego nie masz dużo tylko w kilku miejscach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernychor    0

jakie stężenie dursbanu po zbiorach stosujecie??  i czy odorek zieleniak jest szkodliwy dla malin?? troche tego u mnie jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

witam jak tam cena u was dzis spadla 50 gr u mnie powiat opolski pulpa 3.7 1 klasa  3.9 tumaczenie  co kaza mowic ze duzo kotow to ja sie pytam jak byla po 10 zl kg to jak z szara ze wszystkim szla to nic nie mowili a teraz ze brzydka a za ladna 20 gr wiecej pasowalo by pozakmykac kilka osob dla przykladu za ta sitwe ponoc srowadzaja z maroko maline i serbii dziekuje za wysluchanie 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

witam jak tam cena u was dzis spadla 50 gr u mnie powiat opolski pulpa 3.7 1 klasa  3.9 tumaczenie  co kaza mowic ze duzo kotow to ja sie pytam jak byla po 10 zl kg to jak z szara ze wszystkim szla to nic nie mowili a teraz ze brzydka a za ladna 20 gr wiecej pasowalo by pozakmykac kilka osob dla przykladu za ta sitwe ponoc srowadzaja z maroko maline i serbii dziekuje za wysluchanie 

Te Maroko i Serbia kolego to zagrywka na zbijanie ceny. Owszem w Serbii są maliny to czemu stamtąd nie ściągają jak tam taki rarytas a od nas w ogóle nie biorą.  Wszystko robi się po to aby chłopa wprowadzić w maliny (omamić) i aby rwał i woził za grosze. Ot to cała filozofia rynku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Te Maroko i Serbia kolego to zagrywka na zbijanie ceny. Owszem w Serbii są maliny to czemu stamtąd nie ściągają jak tam taki rarytas a od nas w ogóle nie biorą.  Wszystko robi się po to aby chłopa wprowadzić w maliny (omamić) i aby rwał i woził za grosze. Ot to cała filozofia rynku. 

Tak wiem zawsze cos probuja wymyslec a to briks malo a to sprowadzaja najgorsze ze producent nie bedzie wiedzial jaka bedzie cena czy inwestowac czy nie cene pewnie podniasa do 4 zl u mnie sie dopiero zaczyna czerwienic malina duzo nie zbieram bo po 30 kg z 60a :) smiech   nie wiem czy sie cieszyc czy nie  pasowalo by zmienic te prawo z cene minimalna na owoce bo co roku jest coraz taniej a nic oprocz tego nie tanieje bezyna stawka godz itd  ale napewno mniej sie zbierze w tym roku i mniej zarobi a robota ta sama co roku rocnicy powinni sie zrzeszac w grupy producenckie i oni powinni ustalac stawke anie na odwrot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Od ostatnich opadów moje maliny zaczęły strasznie żółknąć około 90% malin jednak młode pędy wypuszczane przez te maliny są ładne, zielone a pozostałe 10% malin  ma bardzo ciemną zieleń a i te zmarznięte maliny które mają max 30 cm z zeszłorocznych nasadzeń w ogóle nie żółkną . Jeden facet powiedział mi że mam sobie dać spokój z malinami bo one są zawirusowane.jest to malina polana

 

IMAG0066j_qhnawsr.jpg

IMAG0067j_qhnawsn.jpg

IMAG0068j_qhnawse.jpg

mam ten sam problem z malina i tez z polaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie będę zrzucał winy na pogodę czy coś tam niezależnego. Przecież napisałem że zawaliłem sprawę z ochroną od przędziorka podobnie jak z nawadnianiem. Zbierałem się do tego od maja i zawsze coś ważniejszego, ciągły brak czasu... Masz rację że teraz bo nie ma co rozkładać. Taśmy położe w kwietniu

 

W majej okolicy "malinowi baronowie" płaczą że 3,7zł to słaba cena że nie warto zbierać. Trzeba było więcej sadzić z myślą że będzie ciągle po 10zł. Na każdym kawałku pola który źle uprawiać posadzone maliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

Ja mam pierwszy rok maliny posadzone wiosną 8 rzędów po 75 metrów szerokie urosły na 60-80 cm rozstaw rzędów po 3 metry od tygodnia dziennie zbieram 20-30 kilo nie wiem czy to dużo czy mało ziemia 3 klasy. Nawadniania jeszcze brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy opryskanie laszki mocznikiem przyspieszy wzrost pedow? Co zrobic zeby tak sie stalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wywoziłem wodę w beczkach dwa mauzery po tysiac litry, wiec zarazem jednym 2000l do tego albo kristanol albo florovit, jedynie co uratowało ich to od uschniecia całkowitego. Tymbardziej, że to opóźnione i tak jak by teraz zaczynały się porządne wysypy, a po ile u was maliny? dzis sprzedwałem po 4.60 zł/kg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiedy posadzić maliny i czy jak posadze to moge skoszoną trawe dać na nie? jako podkład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sorka :( a jak posadzę maline polke to ścinać odrazu ją czy na wiosnę? przepraszam za namolność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj