Polecane posty

18paradise    0

Witam od tygodnia zaczely mi zolkniec liscie w dolnych czesciach Malin ktos pomorze co to jest?..rdza? Jakis specyfik na to ??pozdrawiam

post-217049-0-85502800-1501760545_thumb.jpg

post-217049-0-04910300-1501760563_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

To "pamiątka" po rdzy (te kropki) jaką malina przechodziła. Żółknięcie to zapewne wina upałów i problemów z wodą u mnie to samo pomimo nawadniania. Ratuje nas kolego ochłodzenie i deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ktos z was moze wie co to jest za odmiana jesienna z tych nowych? Sciagana zza granicy. post-48904-0-40458400-1502292059_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jest wieksza od polki więc chyba raczej odpada. Wy tez macie tzw kasze w polce niw rozpada sie owoc tylko jest bardzo noe foremny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jest wieksza od polki więc chyba raczej odpada. Wy tez macie tzw kasze w polce niw rozpada sie owoc tylko jest bardzo noe foremny?

 

Polka? RBDV i tyle w temacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

za rok, za dwa itd. Wykasuj to gówno, posadź normalna odmianę, zobaczysz, dużo zdrowia, nerwów i pieniędzy zaoszczędzisz. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mam obok 2 letnie i 3 letnie na tych dwuletnich sa ladne duze owoce a na tych 3 ciezko o takie. Wszystkie byly kryte agrowloknina. A co myslisz o takiej nowości jak delniwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

za rok, za dwa itd. Wykasuj to gówno, posadź normalna odmianę, zobaczysz, dużo zdrowia, nerwów i pieniędzy zaoszczędzisz. Takie moje zdanie.

Kolego mam niewielką plantacje 30 ar imam ten sam problem  mam pytanie do kolegi to jaką proponujesz posadzić maline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ja jestem zadowolony z Polany, niektorzy z Polesia. Na pewno Polka odpada. To bardzo fajna malina ale ma jedna bardzo powazna wade - podatna na wirusa ktorego nie da sie usunac z plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ten j**any wirus przenosza takze owady zapylajace. I tu jest pies pogrzebany.
Sadzic najlepiej Polane lub to co nie ma w rodowodzie Polki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeżeli ma w rodowodzie polke i polane?

 

masz na myśli polesie ?

 

mam 2-letnia polkę i 2-letnie polesie i faktycznie w polce ciężko o ładny owoc a w polesiu jest duży  i ładny owoc i nic się nie rozpada.

 

może to za wcześnie żeby ocenić polkę ale wygląda na to że się zeszmaciła

Ten j**any wirus przenosza takze owady zapylajace. I tu jest pies pogrzebany.

Sadzic najlepiej Polane lub to co nie ma w rodowodzie Polki.

 

 

U mnie polka i polesie są koło siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z nowościami to różnie bywa. w tunelu z idealnymi warunkami to ładnie rośnie ale w warunkach polowych nie wiadomo jak się sprawdzi. Minimalne zamówienie 1tys sztuk to trochę dużo jak na testy

Nie sądzicie że trochę za tania jak za nowość 4zł ?

dwa lata temu sugana chodziła po 8-9zł w ogłoszeniach a w szkółce była jeszcze droższa a w ubiegłym roku to staniała do 2,5-3zł

 

 

czy jest podobna smakowo jakaś odmiana do polki ?

Polesie jest ładne duże ale smakowo gorsze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Bo zastanawiam się jeszcze na polonezem ale on 8zl za sztukę. Ta delniwa ma więcej cukrów od polki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

w zyciu bym nie sprawdzonej odmiany nie kupil drozej niz po 3zl. Sadze to co sprawdzone a nowosci testuje na kilkudziesieciu krzakach i obserwuje odmiany. Tak zrobilem z Polesiem na przyklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w zyciu bym nie sprawdzonej odmiany nie kupil drozej niz po 3zl. Sadze to co sprawdzone a nowosci testuje na kilkudziesieciu krzakach i obserwuje odmiany. Tak zrobilem z Polesiem na przyklad.

 

Jak Ci się podoba polesie  ?

wg ona ma smak zbliżony do polany i jest mnóstwo owocu i to dużego co ułatwia zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

I jak wypada to Polesie w porównaniu do polki?

 

na pewno lepiej. Wszystko jest lepsze od Polki :)

 

Jak Ci się podoba polesie  ?

wg ona ma smak zbliżony do polany i jest mnóstwo owocu i to dużego co ułatwia zbiór

 

Powiem ci tak - nie jest to zła odmiana. Fajne duze owoce ale mysle ze plon da mniejszy niz Polana. Poza tym na pewno bardziej podatna na choroby i na warunki atmosferyczne. Smak mnie za bardzo nie obchodzi bo nie sprzedaje na deser a jak chce sobie pojesc to moge Polki zjesc bo to smaczna odmiana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj