Polecane posty

Piotrer    0

Co może być malinom. Brązowieją od spodu i łamią się jak zapałki 3/4 przekroju łodygi jest zdrewniałe. Pryskane były swichem  mytchosem i sadoplonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrer    0

pierwszy zabieg mytchosem w kwietniu a switch i sadoplon z dwa tygodnie temu. Malina jesienna

Edytowano przez Piotrer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja pryskalem z 5 razy co 10-14 dni. Co się dzieje z tą laszka liście żółkna od dołu nawet na odrostach. Najpierw zolte między nerwami potem cały liść i zasycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co to za chwast  ? ogromnie się krzewi i rozmnaża

 

czym się go pozbyć poza randapem ?

 

w cebuli po mięszance lonter + goal mniejsze siewki upaliło ale większe troszkę poparzyło i odbiły i ciągle schodzą nowe.

 

malina i cebula wcześniej pryskana stompem

 

6055c2bee21ebe29175869cffaf46526_big.jpg

 

abbfd66717662d99be326715bfa8520b_big.jpg

 

0eca574715671d524b4ccbdc5101a790_big.jpg

 

07aa964d10c0f24d8f6711c7e58fc010_big.jpg

 

 

4344c4f02256cf710149f3ca6613af11_big.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ja pryskalem z 5 razy co 10-14 dni. Co się dzieje z tą laszka liście żółkna od dołu nawet na odrostach. Najpierw zolte między nerwami potem cały liść i zasycha.

 

pokaz zdjecia ale prawdopodobnie efekt przemarzniec. Tkanka przewodzaca jest udzkodzona, teraz jest okres gdzie jest potezne zapotrzebowanie na skladniki pokarmowe, malina transportuje je w gore do lisci i owocow a z racji "waskiego gardla" nie wystarcza na wszystko i odbija sie to na lisciach. Oczywiscie na plonie tez sie jakos odbije. Teraz juz nic z tym nie zrobisz.

 

co to za chwast  ? ogromnie się krzewi i rozmnaża

 

czym się go pozbyć poza randapem ?

 

w cebuli po mięszance lonter + goal mniejsze siewki upaliło ale większe troszkę poparzyło i odbiły i ciągle schodzą nowe.

 

malina i cebula wcześniej pryskana stompem

 

6055c2bee21ebe29175869cffaf46526_big.jpg

 

abbfd66717662d99be326715bfa8520b_big.jpg

 

0eca574715671d524b4ccbdc5101a790_big.jpg

 

07aa964d10c0f24d8f6711c7e58fc010_big.jpg

 

 

4344c4f02256cf710149f3ca6613af11_big.jpg

 

rzepicha leśna, w takiej fazie nie zniszczysz jej niczym selektywnym.

 

ja też go stosuje od wielu lat w innych uprawach. kupuje głownie pendigana on jeszcze jest ok ale inne zamienniki jak np sharpen to jest totalne dno. u mnie czasem nie daje rady z gorczycą i chwastnicą jednostronną np w bobie

na starej etykiecie stompu 330 było że można go nawet użyć 6l na malinę

 

Tego roku byłem w zagłębiu malinowym koło kraśnika i jeden gość twierdził że on spowalnia wzrost i woli używać venzaru niż stompu.

mam malinę dwuletnią i dopiero od dwóch lat stosuje stompa. praktycznie w połowie lutego malina już zaczynała wychodzić z ziemi a ja opryskałem 1czy 2 marca. chcieć przez ruszeniem wegetacji maliny opryskać to trzeba by na samym poczatku lutego ale czy to ma sens

 

czy jak malina już odbija można jej zaszkodzić stompem?

 

w truskawce też go mieszam z devrinolem 4+4 i ładnie nawet działa. rumianów nie bierze ta mięszanka ale tak to super. jak się ruszyło ciepło to tą chwastnicę co zdążyła wzejść upaliło

lepiej natomiast podziała mieszanka venzar +devrinol , praktycznie bez  rumianów

 

co sądzicie o mięszance Venzar + devrinol w malinie jesiennej ?

 

wszystko zalezy od dawki i fazy rozwojowej. Im pozniej tym malina bardziej wrazliwa na herbidydy. Tez truskawke pryskam z wiosny 4+4. A co dajesz pozniej jak juz przestaje dzialac Devrinol ze Stompem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pokaz zdjecia ale prawdopodobnie efekt przemarzniec. Tkanka przewodzaca jest udzkodzona, teraz jest okres gdzie jest potezne zapotrzebowanie na skladniki pokarmowe, malina transportuje je w gore do lisci i owocow a z racji "waskiego gardla" nie wystarcza na wszystko i odbija sie to na lisciach. Oczywiscie na plonie tez sie jakos odbije. Teraz juz nic z tym nie zrobisz.

 

 

rzepicha leśna, w takiej fazie nie zniszczysz jej niczym selektywnym.

 

 

wszystko zalezy od dawki i fazy rozwojowej. Im pozniej tym malina bardziej wrazliwa na herbidydy. Tez truskawke pryskam z wiosny 4+4. A co dajesz pozniej jak juz przestaje dzialac Devrinol ze Stompem?

 

 

dzięki wielkie marluk.

nie myślałem że to może być rzepicha leśna bo mieszkam w znacznej odległości od lasu dopiero jak wrzuciłem w googla  " Rorippa sylvestris"  wyskoczyło sporo zdjęć podobnych do tego mojego paskudztwa na polu

Problem w tym że tego najwięcej mam w malinie dwuletniej nie na całości ale sporo

 

Stomp , venzar nie hamuje wschodów tej rzepichy. po lontrelu z goalem w cebuli jeszcze więcej się nasiało

 

Co do truskawki to potemj już nic nie dawałem bo zostawiałem na sadzonki i ręcznie z tym walczyłem ale teraz mam czyściutko i myslę żeby dać goltix +venzar

Jak o tej porze truskawka może na nie zareagować ?

 

Nie ma z czego już praktycznie wybrać zostaje tylko saherb i eksperymenty ze środkami od buraków

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadne eksperymenty. Ja co roku w truskawce po zbiorach daje buracyl i saherb. 

 

ile dajesz tego ? mieszasz to razem ? może goltix do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

pulpa  3.6 i  4 zl  1 klasa bieda  ledwo sie oplaca ale to odwet za to ze nie wzielismy imigrantow pewnie :0 a wszystko inne w gore placa godzinowa 13 za godz ciekawe jak to policzyli ze w tym roku przemarzly maliny i taka cena minimum 4 za pulpe powinno byc !  moze ktos mi powiedziec dlaczego jest taka cena doplat nie ma i niech nie mowia ze to cena oplacalna hahahha albo ze malo briksu ma pff dziekuje za uwage .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

ekstra laszka po 4 .20 

1 po 4 

pulpa 3,7 

powiat opolski 

ja dzis zaczalem tak wiecej dopiero a tak to schnie na potęgę  wiec nie wiem jak bedzie tak dalej to szybciej skoncze niz zaczne :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Moja 2letnia polana ma okolo 80-100cm a polesie 80cm. Moze trzeba bylo dac wiecej azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Moim ciągle cos brakuje teraz dolne liście jakby usychały. Może to brak magnezu?

Tutaj to mi wskazuje jakby było jakieś poparzenie opryskiem (za duże stężenie lub nieodpowiednie warunki do oprysku być może nawet to objaw fitotoksyczności). Na pierwszym zdjęciu końcówki liści poprzypalane tak jakby środek spłynął na brzegi liści i je poparzył. Z magnezem to nie ma nic wspólnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj