Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer24    22

Witam wszystkich... ma sens pryskanie teraz malin jesiennych od zamierania pędów?Mam środek SADPLON Nie były jeszcze niczym pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Signum wykazuje średnią skuteczność zwalczania patogenów zamierania pędów malin, co do fungicydu luna , chyba nie ma rejestracji na malinę.

Ma teraz wprowadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18paradise    0

Witam ponownie.
Malina letnia Glen posadzona na jesien i pytanie co sie z nia dzieje czemu usycha puszcza ped i odrazu usycha gdzie byl blad zmarzla podlaczam obrazek.I dziekuje za pomoc.PS i czy moge jeszcze cos z tym zrobic?

post-217049-0-70601200-1498036451_thumb.jpg

post-217049-0-81024700-1498036468_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam. Czy moglibyście mi podpowiedzieć od czego skręcają mi się te liście?? Dodam, że nie stosowałem żadnych oprysków na chwasty. Do tej pory nie widziałem czegoś takiego

post-151942-0-94225800-1498037355_thumb.jpg

post-151942-0-08231000-1498037375_thumb.jpg

post-151942-0-37755100-1498037391_thumb.jpg

post-151942-0-86590300-1498037409_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Witam ponownie.

Malina letnia Glen posadzona na jesien i pytanie co sie z nia dzieje czemu usycha puszcza ped i odrazu usycha gdzie byl blad zmarzla podlaczam obrazek.I dziekuje za pomoc.PS i czy moge jeszcze cos z tym zrobic?

 

pędraków tam nie ma?

 

Witam. Czy moglibyście mi podpowiedzieć od czego skręcają mi się te liście?? Dodam, że nie stosowałem żadnych oprysków na chwasty. Do tej pory nie widziałem czegoś takiego

 

jakie ostatnio były stosowane opryski? tak ostatnie 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Kiedy najlepiej prysnac polke siarczanem magnezu?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

jak widzisz pierwsze objawy braku to pryskaj. Na pewno to magnez a nie wirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Marluk, już chyba z miesiąc niczym nie pryskałem. A ostatnim opryskiem jaki robiłem to było Zato.  No i wczesną wiosną opryski na zielsko -- Fusilade i Lontrel


A nie, przepraszam jeszcze było Polyversum i wcześniej Mospilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

jak widzisz pierwsze objawy braku to pryskaj. Na pewno to magnez a nie wirus?

Tak magnez. Dorzucę i żelazo do tego. Agroleaf magnezowy będzie ok? 4 kg na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18paradise    0


pędraków tam nie ma
Sa w ziemi chrabaszcze ,tydzien temu pryskane Fastac bylo bo byly na lisciach ale juz nie ma .ale te krzaki juz wczesniej tak mialy pusicly i momentalnie sie pozwijaly i pousychaly ...czy jeszcze moga odbic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Witam. Czy moglibyście mi podpowiedzieć od czego skręcają mi się te liście?? Dodam, że nie stosowałem żadnych oprysków na chwasty. Do tej pory nie widziałem czegoś takiego

Też mam taki objaw w swoich malinach,prosimy o podpowiedz przyczyny.Czy to może byc brak wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy stosował ktoś wcześniej tebukonazol na rdzę i inne choroby w malinie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

czy stosował ktoś wcześniej tebukonazol na rdzę i inne choroby w malinie ?

 

tak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak

 

jaka skuteczność ? jakieś skutki uboczne ? hamowanie wzrostu ?

 

tak stosowałem tylko mocniejszy bukat 500sc

 

w jakiej dawce ? ile zabiegów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

racyl, stosowalem niewiele ponad tydzien temu takze ciezko stwierdzac efekty. Nie widac po malinach aby przez ten czas zostaly "zahamowane" czyms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytam bo od tego roku mamy tebukonazol w  Luna_Experience_400 _SC  która ma rejestrację na maliny a ten składnik w niej jest odpowiedzialny między innymi za rdzę

sam natomiast składnik można go nabyć osobno za 1/4 ceny luny

 

Dużo wcześniej  ludzie też go stosowali i dlatego pytam o doświadczenia bo sprzedawca ŚOR w mojej okolicy twierdzi że tebukonazol hamuje maliny bo rzepaku tak działa

W necie znalazłem jeden wpis że score też komuś maliny zahamował

O stompie to  słyszałem w tym roku że też hamuje maliny . na truskawce nie zauważyłem żeby coś hamował

 

Podałem też nie cały tydzień tebukonazol + zato i też czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bryl36    50

ja stosowałem w maju rdza została "wypalona " na liściach i nie ma po niej śladu  po jednym zabiegu , nie hamuje malin na innej plantacji nie miałem rdzy i nie pryskałem i taka sama wielkość krzaków

Edytowano przez bryl36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

pytam bo od tego roku mamy tebukonazol w  Luna_Experience_400 _SC  która ma rejestrację na maliny a ten składnik w niej jest odpowiedzialny między innymi za rdzę

sam natomiast składnik można go nabyć osobno za 1/4 ceny luny

 

Dużo wcześniej  ludzie też go stosowali i dlatego pytam o doświadczenia bo sprzedawca ŚOR w mojej okolicy twierdzi że tebukonazol hamuje maliny bo rzepaku tak działa

W necie znalazłem jeden wpis że score też komuś maliny zahamował

O stompie to  słyszałem w tym roku że też hamuje maliny . na truskawce nie zauważyłem żeby coś hamował

 

Podałem też nie cały tydzień tebukonazol + zato i też czekam

 

slyszalem ze Score zaburza podzialy komorkowe ale to trzebaby jakies badania prowadzic zeby to ewidentnie stwierdzic. Zobaczymy ale podobno tebukonazol i tani i skuteczny. A jak wplynal na maliny to i tak sie nie dowiemy tak naprawde jak nie mamy pola kontrolnego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie to samo słyszałem o score

 

tu ktoś tez o tym napisał

https://www.sadownictwo.com.pl/forum/kiedy-wiosenny-zabieg-na-rdze-i,strona-2

 

przykładowo tebukonazol na zboże i rzepak  jest w dawce 250g/l          dają 1l/(200-400)  a tebukonazol w lunie ma mniejsze stężenie bo 200g/l daje się 0,6/(500-750)

 

ja go dałem tyle co w lunie i w mięszaninie z zato zobaczymy jak podziała

 

 

Marluk a jak Twoje doświadczenia ze stompem w malinach ?

 

 

 

ja stosowałem w maju rdza została "wypalona " na liściach i nie ma po niej śladu  po jednym zabiegu , nie hamuje malin na innej plantacji nie miałem rdzy i nie pryskałem i taka sama wielkość krzaków

 

duża dawkę dałeś  i którego ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale w lunie tebu jest z inną substancją i mogą nawzajem wzmacniać swoje działanie. W zbożach w mieszankach z innymi substancjami zmniejsza się dawkę tebu 250g/l  z 1l/ha do 0,7l/ha. Jakieś 10dni temu pryskałem polanę i glena 0,5l/ha anrossio 500g/l. Żadnych oznak uszkodzeń nie ma, widocznych oznak chorób też nie było. Nie wiem czy zadziałało ale na razie nie zaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

dokładnie to samo słyszałem o score

 

tu ktoś tez o tym napisał

https://www.sadownictwo.com.pl/forum/kiedy-wiosenny-zabieg-na-rdze-i,strona-2

 

przykładowo tebukonazol na zboże i rzepak  jest w dawce 250g/l          dają 1l/(200-400)  a tebukonazol w lunie ma mniejsze stężenie bo 200g/l daje się 0,6/(500-750)

 

ja go dałem tyle co w lunie i w mięszaninie z zato zobaczymy jak podziała

 

 

Marluk a jak Twoje doświadczenia ze stompem w malinach ?

 

ale to napisac o Score mozna ale nikt nie wie czy to prawda. Co do Stompu jestem mega zadowolony. Super srodek. Stosuje go wczesna wiosna w czym sie da i robi robote. Najczesciej mieszam z Devrinolem ale nawet i sam bez problemu zadziala jak spelnione odpowiednie warunki atmosferyczne. Tylko nie kupuj zamiennika Pendigana, raz kupilem to gorzej dzialal, no chyba ze po prostu mialem pecha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też go stosuje od wielu lat w innych uprawach. kupuje głownie pendigana on jeszcze jest ok ale inne zamienniki jak np sharpen to jest totalne dno. u mnie czasem nie daje rady z gorczycą i chwastnicą jednostronną np w bobie

na starej etykiecie stompu 330 było że można go nawet użyć 6l na malinę

 

Tego roku byłem w zagłębiu malinowym koło kraśnika i jeden gość twierdził że on spowalnia wzrost i woli używać venzaru niż stompu.

mam malinę dwuletnią i dopiero od dwóch lat stosuje stompa. praktycznie w połowie lutego malina już zaczynała wychodzić z ziemi a ja opryskałem 1czy 2 marca. chcieć przez ruszeniem wegetacji maliny opryskać to trzeba by na samym poczatku lutego ale czy to ma sens

 

czy jak malina już odbija można jej zaszkodzić stompem?

 

w truskawce też go mieszam z devrinolem 4+4 i ładnie nawet działa. rumianów nie bierze ta mięszanka ale tak to super. jak się ruszyło ciepło to tą chwastnicę co zdążyła wzejść upaliło

lepiej natomiast podziała mieszanka venzar +devrinol , praktycznie bez  rumianów

 

co sądzicie o mięszance Venzar + devrinol w malinie jesiennej ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj