Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

To na co działa ta miedź jak się stosuje na kikutki po koszeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

To na co działa ta miedź jak się stosuje na kikutki po koszeniu?

Grzyby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No domyślam się że na grzyby. Ale jakie? Czytałem że miedź działa również na bakteriozy, chociaż nie wiem czy występują w malinach. Nie podejrzewałem że po ścięcie też trzeba pryskać. Ile średnio zabiegów fungicydowych stosujesz w ciągu sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Wczoraj wykonałem  zabieg na zamieranie pędów środkiem Switch. Dziś przerywałem trochę chwasty i zauważyłem 3 ogniska rdzy ale pewnie jest ich więcej. Po jakim czasie od oprysku Switchem mogę opryskać Zato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

mam dziury w lisciach i jakieś larwy od spodu zdarzaja się jasne, czym to walczyć? czy jest jeden srodek na tego szkodnika i rdze? albo srodek na rdze i lamliość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

w tej chwili, na rdze zato, a na robaka ortus plus. po 10-14 dniach score 250 ec, a od robaka calypso. i powinno być ok do zbiorów. Tylko pamiętaj, że nie wystarczy popryskać od rdzy, tylko niemalże wykąpać malinę tym środkiem

Edytowano przez Piterpiter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

pierwsze objawy zamierania pędów, swith zastosuj i obserwuj czy nie rozprzestrzenia się grzyb, jeżeli tak, to powycinaj zarażone pędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam107    0

hej. na założonej plantacji stosował ktoś oprysk na pedraki typu DURSBAN czy została walka agrotechnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

Dursban najlepiej opryskać przed ruszeniem malin, połowa marca około. bo później trochę ten smród po dursbanie malina może odczuć (to moje osobiste zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Dursban najlepiej opryskać przed ruszeniem malin, połowa marca około. bo później trochę ten smród po dursbanie malina może odczuć (to moje osobiste zdanie)

 

nie zgodze sie. W polowie marca pedraki sa glebiej w ziemi dlatego bez sensu Dursban. Najlepiej to robic jak jest cieplo i mokro. Koniec kwietnia na przyklad, poczatek maja. Roslinom nic bedzie - przeciez jak pryska sie Dursbanem to tez nic im nie jest przeciez a tutaj przeciez  wiekszosc w ziemie idzie a nie na liscie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Ja stosowałem w nowym nadadzeniu. Kilka dni było czuć oprysk ale z efektu jestem zadowolony ponieważ podczas późniejszego pielenia nie znalazłem ani jednego pedraka. Ja używałem końcówek do rsm. Potem kultywator z wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed sadzeniem możesz sobie rozprowadzic oprysk i wymieszać glebę jak chcesz ale w starszych już tak łatwo nie jest.

zależy to przede wszystkim od przepuszczalności gleby i opadów po oprysku

 

Ja stosowałem w nowym nadadzeniu. Kilka dni było czuć oprysk ale z efektu jestem zadowolony ponieważ podczas późniejszego pielenia nie znalazłem ani jednego pedraka. Ja używałem końcówek do rsm. Potem kultywator z wałem.

 

.

śmierdzi że 3 dni .

marluk ma rację bo dursban działa od 15 stopni. jak ktoś stosował to wie że bardziej śmierdzi jak jest gorąco a jak zimno w marcu to o wiele mniej go czuć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

warto posłuchać o tym dursbanie, bo sam nie byłem właśnie pewny co do terminu stosowania w malinach. Dzięki za info. Przy okazji, teraz coś od robaka dawaliście , bądź zamierzacie dawać? u mnie był dursban koło 20 marca, decis koniec kwietnia. Myślę o ortusie plus, a później ewentualnie calypso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Każdy pyta to i ja. Może znajdzie się życzliwa osoba co odpowie. 

 

Szukam coś w rodzaju ściągi, które środki można łączyć ze sobą podczas oprysku, a jakich unikać. Natkaliście się na coś takiego w internetach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj