Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mszyce na malinach. Co robić?

galeria
Maliny
pysa    0

selekt 1litr na 120 litrów wody niszczy wiechline ,(z uwagą ,potrafi uszkodzić młodą maline)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Pysa ale 2l na 300 wody nie zaszkodzi ? 

Pryskałem w tamtym roku ale nie pamietam ile wody dałem , bo lece plecakowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Wczesną wiosną wysiałem dużą dawkę wapna magnezowego i teraz maliny praktycznie nie rosną, zatrzymały się. Rozumiem że to zbyt wysokie pH? Czy mogę coś zrobić żeby jakoś zaczęły rosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Pysa ale 2l na 300 wody nie zaszkodzi ? 

Pryskałem w tamtym roku ale nie pamietam ile wody dałem , bo lece plecakowym

 

nie zaszkodzi ale ja osobiscie daje wyzsza dawke.

 

Wczesną wiosną wysiałem dużą dawkę wapna magnezowego i teraz maliny praktycznie nie rosną, zatrzymały się. Rozumiem że to zbyt wysokie pH? Czy mogę coś zrobić żeby jakoś zaczęły rosnąć?

 

na poczatek zrobic analize gleby i sprawdzic co jest problemem. Tutaj wrozek raczej nie ma.

 

Czym można teraz popryskać maliny od chwastów wielolistnych?

 

selektywnym? niczym. Nieselektywnym to chyba Basta tylko zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczesną wiosną wysiałem dużą dawkę wapna magnezowego i teraz maliny praktycznie nie rosną, zatrzymały się. Rozumiem że to zbyt wysokie pH? Czy mogę coś zrobić żeby jakoś zaczęły rosnąć?

 

pewnie  wap-mag rozsiałeś. to na pewno nie od tego nie rosną. nie syp tego więcej to się nadaje na drogę a nie na pole.

chcesz siać wapno  to posiej kredę !

Czym można teraz popryskać maliny od chwastów wielolistnych?

 

teraz to tylko gracka pozostaje i nauczka na przyszły rok że trzeba mysleć o chwastach na początku marca a nawet wcześniej

Czym można teraz popryskać maliny od chwastów wielolistnych?

 

teraz to tylko gracka pozostaje i nauczka na przyszły rok że trzeba mysleć o chwastach na początku marca a nawet wcześniej

Pysa ale 2l na 300 wody nie zaszkodzi ? 

Pryskałem w tamtym roku ale nie pamietam ile wody dałem , bo lece plecakowym

 

więcej niż 300l wody to szkoda w ogóle wychodzić w pole.

zależy też od odmiany jaka temu koleżce padła po dawce 1l na 120l wody a także w jakiej porze dnia i temperaturze oprysk był robiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaNowacka    0

W połowie maja daję saletrę amonową, a czy warto sypnąć teraz jakimś Kristalonem albo Goemarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W połowie maja daję saletrę amonową, a czy warto sypnąć teraz jakimś Kristalonem albo Goemarem?

 

a gdzie takie podstawowe składniki jak potas i fosfor ?

to co piszesz to są ewentualne uzupełniacze i nie na teraz

Nie siej amonowej pod malinę !

to ile dać 2l na 200L ? 250? 

 

polane mam 

 

ja dałbym na 200l czyli 0,1 na 10l wody do twojego plecaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

racyl, podeslesz jakies zrodlo ktore uzasadnia dlaczego nie mozna siac amonowej pod maline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

racyl, podeslesz jakies zrodlo ktore uzasadnia dlaczego nie mozna siac amonowej pod maline?

 

przecież to nie od dziś wiadomo że saletra amonowa utrudnia pobieranie potasu i magnezu które są bardzo potasolubne a także w wchodzi w reakcje z gleby i zakwasza glebę. lepiej podać saletrę wapniową, działa szybciej i jest bezpieczniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Pytanko czy po takim czasie od przymrozków było by widać już większość strat w malinach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Pytanko czy po takim czasie od przymrozków było by widać już większość strat w malinach? 

Zdecydowanie tak. U mnie widać było kilka dni po przymrozkach. Czy końcówki liści ci się skręcają /usychają/brązowieją? We wcześniejszych postach masz zdjęcie przekroju roślinki jakie robiłem u siebie. Jeśli u Ciebie nic takiego nie występuje to masz farta i zacieraj ręce. Mi się niestety nie udało i poszło wszystko w ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

przecież to nie od dziś wiadomo że saletra amonowa utrudnia pobieranie potasu i magnezu które są bardzo potasolubne a także w wchodzi w reakcje z gleby i zakwasza glebę. lepiej podać saletrę wapniową, działa szybciej i jest bezpieczniejsza

 

...i znacznie drozsza. No wlasnie chcialbym jakies zrodlo zeby sie zapoznac szczegolow. z tym pobieraniem potasu i magnezu. Chyba ze masz na mysli to ze saletra zakwasza glebe a przez nizsze pH trudniej pobiera sie magnez i potas. Ale moim zdaniem takie myslenie to przesada. Mozesz sie rozwinac albo cos podeslac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

ja dziś poleciałem od jednoliściennych agil. przy okazji pytanie, jutro planuje dać o szarej pleśni mythos i decis od robala, mogę jednego dnia to zrobić? a w czwartek dolistny calcinit idzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Zdecydowanie tak. U mnie widać było kilka dni po przymrozkach. Czy końcówki liści ci się skręcają /usychają/brązowieją? We wcześniejszych postach masz zdjęcie przekroju roślinki jakie robiłem u siebie. Jeśli u Ciebie nic takiego nie występuje to masz farta i zacieraj ręce. Mi się niestety nie udało i poszło wszystko w ... 

 Widziałem wcześniej Twój post odnośnie przekroju. Niektóre środki bardzo brązowe żeby nie powiedzieć że czarne i te schną. Ale inne maliny są że tak powiem po przecięciu średnio brązowe w gradiencie do lekkiego koloru brąz. Czy taka malina uschnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

 Widziałem wcześniej Twój post odnośnie przekroju. Niektóre środki bardzo brązowe żeby nie powiedzieć że czarne i te schną. Ale inne maliny są że tak powiem po przecięciu średnio brązowe w gradiencie do lekkiego koloru brąz. Czy taka malina uschnie? 

Trzeba poczekać jak wzrośnie temperatura wtedy się wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

witam, wczoraj zrobiłem zdjecia malin, jak na początek maja są małemellow.png te przymrozki też swoje zrobiły. czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć co dalej robić? jakiś stymulator zastosować?

post-216215-0-22865100-1493793761_thumb.jpg

post-216215-0-79588900-1493793812_thumb.jpg

post-216215-0-84911400-1493793868_thumb.jpg

post-216215-0-85811700-1493793923_thumb.jpg

post-216215-0-91104000-1493793970_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

witam, wczoraj zrobiłem zdjecia malin, jak na początek maja są małemellow.png te przymrozki też swoje zrobiły. czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć co dalej robić? jakiś stymulator zastosować?

 

A czemu tak tak wysoko były obcinane ? Nie chciało się przesunąć nawodnienia żeby obciąć jak Bóg przykazał a nie takie długi kikuty zostawiać

 

Nawozu im podaj a przede wszystkim azotu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0
Napisano (edytowany)

dawałem w połowie marca saletre amonową, połowa kwietnia yara complex teraz może coś dolistnego? a te badyle moge w każdej chwili skrócić... :) złożyłem sobie program nawożenia i teraz wypada mi podać dolistny calcinit, ale przez te przymrozki to zbaraniałem

Edytowano przez Piterpiter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dawałem w połowie marca saletre amonową, połowa kwietnia yara complex teraz może coś dolistnego? a te badyle moge w każdej chwili skrócić... :) złożyłem sobie program nawożenia i teraz wypada mi podać dolistny calcinit, ale przez te przymrozki to zbaraniałem

 

czemu nie odwrotnie z tymi nawozami ?. teraz cały maj to azotu bedzie właśnie potrzebować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0
Napisano (edytowany)

Racyl to co proponujesz jeszcze dać ja dalem tylko yara complex co mam jeszcze dać do glebowo?

Obornik króliczy bobki mogę podsypać pod maliny mam tego pełno?:)

Edytowano przez agrosiolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj