Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    355

doskonale wiesz że ładne owoce pozbierasz szybko, więcej i tańszym kosztem

miękki owoc, ciapa, drobny  to są cechy polany

Nikt rozsądny nie posadzi kilka hektarów  tej odmiany no chyba że jak myśli że za parę złoty kupi sadzonek a potem zbije krocie z tej plantacji

 

mylisz sie. Da sie uzyskiwac twardy owoc w tej odmianie np. salatra wapniowa. Co do malych owocow masz racje ale to tez nie tylko cecha genetyczna odmiany ale i nawozenia i ochrony a ta w tej odmianie jest bardzo latwa. Znam wielu plantatorow co po nieudanym epizodzie z Polka wracaja do Polany. Co wiecej nawet i z Polesia sie wycofuja. Racja te odmiany maja duze owoce ale to nie wszystko. Nie mozna popadac w manie wielkosci owocu jak np. w letniej malinie bo to inny typ maliny. Jaka odmiane jesienna ty polecasz?

 

P.S. rozumiem ze rozmawiamy o przemysle. Bo w detalu Polana faktycznie sie nie nadaje do niczego.

 

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a to dobre z Polesie ktoś by zrezygnował żeby posadzić polanę.

 

No chyba że kupił takie pseudo polesie to tak

 

Ludzie nawet nie chcą rwać polany bo gówno by zarobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Znam kolesia co ma 1ha polki i w zeszłym roku ludzie nie chcieli rwać takie g...o było. Tak więc dużo zależy od tego jak się dba. Mam kilka arów polany i nie narzekam, przynajmniej zdrowotność jest dobra. Polesia posadziłem trochę jesienią to się nie wypowiem jeszcze. W mojej okolicy jest dużo nowych nasadzeń ale sporo ludzi likwiduje polkę, wracają do polany a nawet pokusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a to dobre z Polesie ktoś by zrezygnował żeby posadzić polanę.

 

No chyba że kupił takie pseudo polesie to tak

 

Ludzie nawet nie chcą rwać polany bo gówno by zarobili.

 

nie odpowiedziałeś mi. Długo masz Polesie u siebie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

taka to rozmowa, mial odpowiedziec i nie odpowiedzial. Moze nie ma w ogole tego Polesia a chwali ;)

 

agrosiolo, tak, Polana glownie do przetworstwa. Jesli myslisz o detalu wybierz inna odmiane np. Polka. Ale utrzymanie jej w zdrowotnosci to droga przez meke, dlatego ja juz tego g... nie chce widziec u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

Na skup to mam jej za mało posadzone 24 ary to pare kilo malin będzie na jesień chce dosadzić na 2 kawałku 27 arów też jesienna i teraz jaka odmianę czy polane rozsadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Na jesieni dosadziłem trochę polany  i widzę, że ładnie się przyjęła. Zacząłem też przygodę z letnia Glen Ample i trochę lipa bo za bardzo nie widać aby coś się działo i sam nie wiem. czy ona potrzebuje jakoś więcej czasu aby "wyjść z ziemi"?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Po pierwsze dajcie sobie spokój z tymi nowymi nasadzeniami bo to nie ma już sensu. Teraz gdzie tylko nie jadę widać jak ludzie usuwają np: porzeczki i sadzą te maliny , a za dwa lata jak już będzie pełne owocowanie tych nowo nasadzonych , które były sadzone zeszłej jesieni (2016) to malina  nic nie będzie kosztować.

Lepiej posadzić truskawki , jest z nimi roboty od cholery (chyba że posadzicie na agrotkaninie) dlatego ludzie nie rzucają się tak z nowymi nasadzeniami. I truskawka cenę będzie trzymać cały czas. 

Po drugie malina letnia potrzebuje większej temperatury niż jesienna aby wychodzić z ziemi i puszczać nowe pędy. Jak będzie się utrzymywać +17 codziennie to będzie rosła w oczach . Niestety teraz gdy w nocy ma być -2 nie wiem co byś zrobił to ona nie puści pędów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Zauważyłem to samo co Michał. I pomijam już fakt, że takiego ruchu w temacie odnośnie malin w porze wiosennej już dawno nie było ( mówię tu o forum ;p ). Ale i na polach co chwila nowe nasadzenia ... jedno jest pewne nie wróży to nic dobrego. :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Pewnie że nie wróży to nic dobrego. Miałem zasadzone pół hektara malin dobry plon sporo zarobiłem , kierując się dobrym zarobkiem dosadziłem drugie pół , które już bardzo żałuję że posadziłem gdy zobaczyłem w jakim tempie inni ludzie sadzą. Dlatego teraz to myślę w sposób taki , aby zwróciło mi się te nowe nasadzenie, koszty paliwa , środków ochrony roślin itd. 

Najgorsza w tym jest ta taka chęć ,,rwania pieniędzy'' przez ludzi. Zobaczą  że maliny dobrze płacą , dawaj pług orzemy wszystko i sadzimy maliny. Było tak z porzeczkami była cena fantastyczna , wszyscy rzucili sie na nowe nasadzenia, a teraz znów orzą porzeczki i sadzą maliny.  I dobrze takim bo za takie grosze jak była w tamtym roku nawet nie opłacało im się kombajnu wynająć. Ile już na tym stracili ? CENA PALIWA, CENA SADZONEK, CENA OPRYSKÓW. I nadal BĘDĄ TRACIĆ , jeżeli będą myśleć jak myślą . Jak tak mają robić niech lepiej ta ziemia leży odłogiem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tacy skoczkowie zawsze będą. Co dzieje się jak inne uprawy dobrze płacą? Ziemniaki, kapusta, cebula...Zobaczcie w temacie o czosnku ilu nowych chce od razu sadzić hektar lub dwa. Jak cena będzie kiepska zaorzą swoje plantacje albo tak zapuszczą że nie będzie żadnego plonu. Trzeba to przetrwać dbając o rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Jak tam Wasze plantacje wyglądają po świątecznych przymrozkach ?

 

post-31271-0-94107000-1492508749_thumb.jpg

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arcz1    0

Witam czy mogę zastosować Targe od perzu (jednolisciene) na maliny posadzone na jesienią ?? 

Edytowano przez Arcz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Śmiało możesz stosować z tym że aby wzięło perz dawka musi być duża, z resztą wszystko jest napisane na etykiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Śmiało stosuj, lepiej teraz wytępić dobrze i żeby korzeń sie dobrze rozrastał niż potem. 

A co do przymrozków to trudno były troche przymrozki , ale jak zrobi sie cieplej to maliny ruszą w oczach. :D

Edytowano przez michal33554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam czy mogę zastosować Targe od perzu (jednolisciene) na maliny posadzone na jesienią ?? 

 

trzeba było w perzu malin nie sadzić i wytepić go przed sadzeniem malin !

teraz to co jakiś czas bedziesz truł i truł ten perz

Śmiało możesz stosować z tym że aby wzięło perz dawka musi być duża, z resztą wszystko jest napisane na etykiecie.

 

4l-5l na 200l wody targi lub tańszego leoparda. to i tak bedzie odbijać. malina jest na co najmniej 5-6lat także trzeba dobrze zadbać przed zasadzeniem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterpiter    0

witam! mam problem z jednym chwastem (ślaz zaniedbały). może ma ktoś jakiś pomysł? co prawda wystepuje gdzie gdzie niegdzie ale zauwazyłem ze szybko sie rozwija. a drugie pytanko, dzisiaj zauważylem ze niektóre liście malin więdnął (malina polana), może to być spowodowane ostatnimi przymrozkami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Panowie i Panie uważam że w tym roku z maliną jest już pozamiatane (oczywiście mowa o tych po przymrozkach). Zobaczycie co się będzie działo z plantacjami jak zacznie dogrzewać słońce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja bym radził się wstrzymać z wszystkimi zabiegami w malinie szczególnie herbicydem przynajmniej przez tydzień maliny w tym roku i tak są w szoku po przymrozkach (u mnie w poniedziałek -5 na 2m a na dziś to samo nadają) a dodatkowy stres może je wykończyć. Co gorsze może dojść jeszcze jeden szok w postaci wysokiej temperatury  w weekend majowy podobno +25 po takim zimnie nic dobrego nie wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arcz1    0

Pryskał może któryś z kolegów na szybszy wzrost korzeni u malin  jakimś środkiem  typu bio itp ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Kolego sprawdź dobrze te maliny, po przecinaj pędy i sprawdź czy nie przemarzły. U mnie straty sięgają 90% w jesiennych i około 60%w letnich. Jesienne w poniedziałek idą do ścięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Przemarzły kolego u każdego tylko nie każdy o tym wie. Stoją niby nigdy nic a tu niespodzianka kryje się w środku. Tak to wygląda u mnie - za chwilę jak pisałem wcześniej to wszystko padnie. Czy potrafi ktoś odpowiedzieć jaki procent jeszcze odbije w stosunku do tego co przemarzło ?

 

 

 

post-31271-0-35087700-1492975836_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj