Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal33554    5

Czym opryskać maline od chwastów dopiero osadzona jesienną?

Jeśli na perz (jednoliścienne) to np Fusilade lub Targa ( szczere polecam Targa) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli na perz (jednoliścienne) to np Fusilade lub Targa ( szczere polecam Targa) 

 

w perzu nikt normalny nie sadzi malin !!

 

agrosiolo daj stomp aqua 3,5 na 1ha . całe pole opryskaj a nie tylko rzędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

Nie mam perzu i nie bylo wczesniej lebioda w tamtym roku byla troche i teraz chcialem zapobiegawczo opryskać czymś.

Edytowano przez agrosiolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

hydro, agromaster czy blaucorn ? Na jesienną planuje dać agromastera bo działa 2-3 miesiące. Co dajecie na letnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hydro, agromaster czy blaucorn ? Na jesienną planuje dać agromastera bo działa 2-3 miesiące. Co dajecie na letnią?

 

agromaster nawóz dla takich co muślą że jak raz coś zrobią to nie będą musieli nic już robić. wygląda to tak jak malina na autopilocie :D

Nie mam perzu i nie bylo wczesniej lebioda w tamtym roku byla troche i teraz chcialem zapobiegawczo opryskać czymś.

 

na łobodę do dobrze działa stomp aqua . pod warunkiem że jeszcze ta łoboda nie wzeszła

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

jeszcze nie widać lebiody to pryskam tym stomp aqua a nawóz to hydro czy ten agromaster?
Malina dostaje brązowe zawiązki mozna jeszcze pryskać?

Edytowano przez agrosiolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

posadziłem tydzień temu maliny, i teraz się zastanawiam nad tym kiedy i czym podsypać maliny? i kiedy się je pryska od jakiegoś robactwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

Podobnie jak ja tez tak posadziłem malinę jesienna polana w sobote podsypałem yara mila complex puszcza listki i się zastanawiam czy nie dać coś dolistnie? Stosuje ktoś produkty intermagu?

Edytowano przez agrosiolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilm15    0

Co najleprzego ,na zasadzone na jesien maliny wczesne I jesienne, na wzrost gdy dopiero puszczaja paki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilm15    0

I zastanawia mnie sposob dawkowania nawozow granulowanych poniweaz podsypalem sadzonki trocina I zastanawiam sie czy to nie splynie na boki czy gdzies tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja tez tak posadziłem malinę jesienna polana w sobote podsypałem yara mila complex puszcza listki i się zastanawiam czy nie dać coś dolistnie? Stosuje ktoś produkty intermagu?

Ja stosuje z powodzeniem intermaga ale teraz nie pryskaj bo niewiele ci to pomoże bo za mało zielonych części do pobrania środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobnie jak ja tez tak posadziłem malinę jesienna polana w sobote podsypałem yara mila complex puszcza listki i się zastanawiam czy nie dać coś dolistnie? Stosuje ktoś produkty intermagu?

 

Na to badziewie to szkoda tego nawozu. daj jej lepiej dobrze  sie ukorzenić

I zastanawia mnie sposob dawkowania nawozow granulowanych poniweaz podsypalem sadzonki trocina I zastanawiam sie czy to nie splynie na boki czy gdzies tam

 

o TAKIEJ TECHNOLOGII  to nikt jeszcze nie słyszał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to najgorsza odmiana z jesiennych.

za wcześnie na nowo sadzoną malinę.

jak masz nie dużo to zadbaj o korzenie i podlej ją rosahumusem lub czymś podobnym a nawóz podsyp w maju przed deszczem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

to jedna z najlepszych odmina jesiennych. Ten kto tak nie sadzi widocznie ma male doswiadczenie w uprawie. Nie tylko wysokosc mozliwego plonu z ha ma znaczenie w ocenie odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Badziewie? Za wcześnie dałem nawóz?

 

 

to jedna z najlepszych odmina jesiennych. Ten kto tak nie sadzi widocznie ma male doswiadczenie w uprawie. Nie tylko wysokosc mozliwego plonu z ha ma znaczenie w ocenie odmian.

 

Jak ktoś lubi zbierać drobiazg i w dodatku rozwalajacy się w rekach to niech się bebra w badziewiu. Plonu jest owszem sporo ale jak ktoś lubi zbierać drobiazg. zbieraniem drobiazgu nie pogonisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

No tak, jeżeli jeden owoc nie zajmuje połowy dłoni to już jest badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, jeżeli jeden owoc nie zajmuje połowy dłoni to już jest badziew.

 

doskonale wiesz że ładne owoce pozbierasz szybko, więcej i tańszym kosztem

miękki owoc, ciapa, drobny  to są cechy polany

Nikt rozsądny nie posadzi kilka hektarów  tej odmiany no chyba że jak myśli że za parę złoty kupi sadzonek a potem zbije krocie z tej plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj