Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adam107    0

witam.
podłączenie się pod dyskusję. czy na nowo założona plantacje jesienią może pryskac "stomp aGa" jeszcze teraz na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam.

podłączenie się pod dyskusję. czy na nowo założona plantacje jesienią może pryskac "stomp aGa" jeszcze teraz na wiosnę?

 

pryskałem w poprzednim jak i w tym właśnie taką malinę. żadnych skutków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

spróbować zawsze warto. jak mówisz że jest czysto tym bardziej.

na chwastnice jak już zeszła to musisz dac leoparda na jednoliścienne, pewnie jeszcze kiełkuje tez ta co nie wzeszła także dwa razy będziesz misiał polecieć loeopardem zanim ten stomp zacznie działać

 

stomp aqa żeby działał na chwastnicę musi być w max dawce 3,5l na 200l lub stary 6l na 200l wody. nie rób mniejszej dawki stompu bo słabo bedzie działał

Jakie chwasty ci dominują ?

 

Czemu podajesz takie wysokie stężenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu podajesz takie wysokie stężenie ?

 

wiem z doświadczenia że mniejsze stężenie nie zadziała na chwastnicę. Trzeba minimalizować liczbę środków

 

myślałem tomn95 że Ty masz zazwyczaj brak pamięci do stężeń ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

ej a jak to obliczyć 3,5 l na  ? pryskam plecakowym tylko na rzędy  mam z poł hektara rzędy co 3m 

na jakieś odżywki idzie mi około 70l wody to proporcje mam sobie podstawić pod 70l ? 

 

3,5---200l

x-----70l       =1,2l   tak???

Edytowano przez solaris1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

wiem z doświadczenia że mniejsze stężenie nie zadziała na chwastnicę. Trzeba minimalizować liczbę środków

 

myślałem tomn95 że Ty masz zazwyczaj brak pamięci do stężeń ?

I co myslisz ze nie chcialem Ci pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ej a jak to obliczyć 3,5 l na  ? pryskam plecakowym tylko na rzędy  mam z poł hektara rzędy co 3m 

na jakieś odżywki idzie mi około 70l wody to proporcje mam sobie podstawić pod 70l ? 

 

3,5---200l

x-----70l       =1,2l   tak???

 

 

dokładnie tak 1,23l   lub 1l  i 230ml

 

możesz sobie zrobić na 10l bezpośrednio do opryskiwacza 175ml na 10l wody

 

jest deszcz także śmigaj w pole to malina nic nie pociągnie a ładnie wmyje to w glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Malina ma trzy lata i strasznie się pokrzywa rozsypała podpowie ktoś czym prysnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale chcesz żeby malina została? To chyba tak się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Malina ma trzy lata i strasznie się pokrzywa rozsypała podpowie ktoś czym prysnąć 

 

Nie ma nic zarejestrowane na chwasty dwuliścienne w malinach kiedy już ruszyła wegetacja.

możesz próbować na metrze w rządku różne środki ale nie rób tego na całej plantacji bo ja rozwalisz

Rozumiem że pokrzywa już odbiła

Może spróbuj coś łagodnego od truskawki np saherb, goltix tylko wieczorem, misi być temp nie niższa niż 12  i nie wyższa niż 20 stopni

 

Próbowałem kiedyś saherba w dawce 1,5l na takie drobne pokrzywki w szpinaku to je brał ale nie stety szpinak też liście parzyło ale nic mu nie było

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaNowacka    0

Co polecacie teraz jako nawóz do malin (Polka i Polana)? Tydzień temu polałam moje dwulatki Rosahumusem. Co teraz polecacie? Jara Mila Complex, Lubofos, Saletrzak, Saletrę wapniową czy coś innego? Jakie macie z nimi doświadczenia? Dodam, że część malin dosadzałam na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałaś to Yara. W tym momencie nawozy wieloskładnikowy bezchlorkowe. Oparte na soli potasowej można ale jesienią. Ja z Yara sypie jeszcze siarczan potasu, no ale to u każdego inna zasobność gleby.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yara najlepiej ci się rozpuści. cena ponad 2800zł za tonę. siarczan potasu ciut więcej . to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaNowacka    0

A co myślicie o Rosasolu 19-19-19? I jak optymalnie to zrobić- tydzień temu na części wysypałam rosahumus. Nie będzie za szybko jak jutro dam Yarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

a ja mam pytanie u nas jest gość ma z poł hektara jesiennych i do tej pory ich nie ściął  , ostatnio sypał nawozy   dlaczego tak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja mam pytanie u nas jest gość ma z poł hektara jesiennych i do tej pory ich nie ściął  , ostatnio sypał nawozy   dlaczego tak ? 

 

tylko nie bierz z niego przykładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie u nas jest gość ma z poł hektara jesiennych i do tej pory ich nie ściął , ostatnio sypał nawozy dlaczego tak ?

Może będzie zbierał dwa razy, z pędów dwuletnich i tegorocznych.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może będzie zbierał dwa razy, z pędów dwuletnich i tegorocznych.

 

:D A baba będzie chłopem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaNowacka    0

W sobotę posypałam hydrocomplexem. Mam jeszcze pomarsol forte 80 i stomp aqua na chwaściki w międzyrzędziach oraz rosahumus. Jak myślicie w jakiej kolejności tego użyć (np. jeszcze z pomocą glebogryzarki) żeby był jak najlepszy efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj