Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilm15    0

kiedy wiadomo ze maliny sie przyjely. Kupilem sadzonki I posadzilem w raczej glinowatej ziemi na we wrzesniu i listopadzie. nowy w portalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

kiedy wiadomo ze maliny sie przyjely. Kupilem sadzonki I posadzilem w raczej glinowatej ziemi na we wrzesniu i listopadzie. nowy w portalu

U mnie maliny jesienne już się pokazują. W ziemi glinowatej malinom będzie trochę ciężko, ale powinny wyjść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

właśnie o to mi chodzilo. bo miałem dzisiaj przyskac u dziadka ale sie rozmyslil bo go w sklepie nastraszyli. A u siebie pryskalem w sobote z tym ze nie bylo ich az tyle na wierzchu

 

idz do sklepu i ich upomnij zeby dziadka nie stresowali bo sie zawalu nabawi :D Ogolnie to dobry moment byl na pryskanie bo zimno a po niedzieli ma byc 15 stopni w cieniu wiec wegetacja mocno ruszy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz to już za późno na doglebowy. W zeszłym roku bylo pryskane i czysto bylo to w tym pewnie po całości poleci się jakims od jednolisciennych bo zazwyczaj tego najwiecej wschodzi i najtrudniej to wytepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

jednoliscienne najlatwiej wytepic bo sa srodki, gorzej zniszczyc dwuliscienne tak zeby nie uszkodzic malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to już za późno na doglebowy. W zeszłym roku bylo pryskane i czysto bylo to w tym pewnie po całości poleci się jakims od jednolisciennych bo zazwyczaj tego najwiecej wschodzi i najtrudniej to wytepic

Nic nie za póżno z zeszłym roku na sadzone w 2015 dałem dwukrotnie stompu i nic się z nimi nie działo, drugi raz też puszczały listki i nic im nie było

Tylko max dawka stompu zahamuje chwastnicę jednostronną

A ja szanowni forumowicze mam pytanie odnośnie oprysku doglebowego odnosnie pendimetaliny + linuronu a mianowicie chodzi mi o to czy jesli juz maliny jesienne wzeszly 3-5 cm to czy po opryskaniu ich wyniszczy, przychamuje tylko czy moze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu? bo słyszałem rozne opinie od różnych ludzi i chciałbym zasiegnac waszego zdania czy moze miał ktoś juz podobne doświadczenia?

 

Stomp ich nie przyhamuje afalon pewnie tak. jak dasz małą dawkę pendimentaminy bo zapewne ją obniżysz w mięszaninie z linuronem to na chwasty jednoliścienne nie podziała

Prowadzę uprawę maliny x lat , jedna rada , żadnych upraw w międzyrzędziach , inne rośliny wyciągaiom malinom nawozu i dodatkowo zachwadzczają ziemie. W rzedach malin pryskać od chwastów a miedzyrzedzia kosić i tyle w temacie .

 

To trawa czy chwast rosnący w między rzędach nic nie wyciągnie, po prostu darmo rośnie  ?

Pryskać całość środkami doglebowymi a nie póżniej latać kosić albo truć bastą czy randapem lub innymi te między rzędy

jednoliscienne najlatwiej wytepic bo sa srodki, gorzej zniszczyc dwuliscienne tak zeby nie uszkodzic malin

 

JAK  nie będzie środka doglebowego zastosowanego w malinie wczesną wiosną to po każdym większym deszczu chwasty bedą się pojawiać nowe

Nie dasz doglebówki  to póżniej jest masa testowania środków nalistnych  na rosnące chwasty dwuliścienne nie mających nic wspólnego z uprawą malin i drżenie po każdym z nich czy malina przetrwa

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
JAK  nie będzie środka doglebowego zastosowanego w malinie wczesną wiosną to po każdym większym deszczu chwasty bedą się pojawiać nowe

Nie dasz doglebówki  to póżniej jest masa testowania środków nalistnych  na rosnące chwasty dwuliścienne nie mających nic wspólnego z uprawą malin i drżenie po każdym z nich czy malina przetrwa

 

jasne, nikt nie powiedzial zeby nie dawac srodka doglebowego wiosna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jasne, nikt nie powiedzial zeby nie dawac srodka doglebowego wiosna.

 

 

Owszem ale trzeba pamietać że póżniejsze opryski na jednoliścienne czy pozostale są uzupełnieniem

Są jeszcze artyści co gracują maliny ale to już całkiem szkoda na ten temat pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

jasna sprawa, gracowanie jest dobre na 20 arow. Ja mam wiecej wiec bez herbicydow nie ma szans. Baste stosujesz w jesiennej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Stosował ktoś z was w maline letniej emulpar wczesna wiosną na szpeciela ?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale sama linia może być są z innym rozstawem kroplowników ile na metr musi być?

 najlepiej co 0,3 metra , jak masz szerokie rzędy to można dać dwie linie po 0,30

dasz co 0,2 to max długość rzędu będzie poniżej 100m a co 0,3 nawet i 115m uciagnie

ważne żeby była jak najgróbsza ta taśma najlepiej o oznaczeniu 516 lub 518. .w ubiegłym roku kupiłem 516 po 0,38zł za metr

 

ta taśma to jest 0,3 czyli oznaczenie 512

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam czym wypryskać pokrzywy w malinie letniej laszce?

 

Ręcznie powyrywać !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Nie no poważnie pytam. Pisząc tamtego posta byłem pewien że tak ktoś odpisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

witam mam pytanie czy jak dzisiaj sypnołem w jesiennej jara complex to moge jutro wysiać krede ?

 

i drugie pytanie umnie w lubelskim wegetacja jeszcze tak słabo ruszyła widac gdzie niegdzie jakiś jakiś rozwijajacy się pąk , czy moge jeszcze jutro popryskać Stomp aqua 455 cs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam mam pytanie czy jak dzisiaj sypnołem w jesiennej jara complex to moge jutro wysiać krede ?

 

i drugie pytanie umnie w lubelskim wegetacja jeszcze tak słabo ruszyła widac gdzie niegdzie jakiś jakiś rozwijajacy się pąk , czy moge jeszcze jutro popryskać Stomp aqua 455 cs ?

 

Opryskaj najpierw, najlepiej teraz przed spodizewanym deszczem albo w trakcie deszczu to malina będzie najbezpieczniejsza i nic nie odczuje to co już wyszło z ziemi. daj 3,5stompu aqu na 200l wody i bedziesz miał czysto pod warunkiem że do tej pory pryskałeś i pole nie jest zachwaszczone. bo na np jak plantacja jest 3 letnia i do tej pory niczym nie było pryskane to efekt może być gorszy albo mało zauważalny. najlepsze efekty są jak malina jest od 1 roku pryskana rok rocznie od chwastu

 

Yara szybciej ci się rozpuści niż kreda. krede możesz dać w każdym momencie ale skup się na pryskaniu teraz

Nie no poważnie pytam. Pisząc tamtego posta byłem pewien że tak ktoś odpisze :)

 A ile ta malina ma lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

racyl  malina ma 3 lata i nigdy nie była pryskana ogólnie chwastów jest duzo , ale jakoś meczyłem sie motyczką :) oczywiście teraz jakotakich chwastow zielonych nie ma tylko chwastnica sie zdarza 

 

czyli strata pieniedzy bawić się tym stompem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

racyl  malina ma 3 lata i nigdy nie była pryskana ogólnie chwastów jest duzo , ale jakoś meczyłem sie motyczką :) oczywiście teraz jakotakich chwastow zielonych nie ma tylko chwastnica sie zdarza 

 

czyli strata pieniedzy bawić się tym stompem ?

 

spróbować zawsze warto. jak mówisz że jest czysto tym bardziej.

na chwastnice jak już zeszła to musisz dac leoparda na jednoliścienne, pewnie jeszcze kiełkuje tez ta co nie wzeszła także dwa razy będziesz misiał polecieć loeopardem zanim ten stomp zacznie działać

 

stomp aqa żeby działał na chwastnicę musi być w max dawce 3,5l na 200l lub stary 6l na 200l wody. nie rób mniejszej dawki stompu bo słabo bedzie działał

Jakie chwasty ci dominują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogę zastosować Fusilade w malinie sadzonej na jesieni ? 

 

Pewnie że tak. to działa na jednoliścienne. lepiej kupić za pół ceny leoparda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj