Polecane posty

Tom6666    7

Koledzy jakie herbicydy stosujecie w malinach? Ja od jednoliściennych fusilade ewentualnie jakieś zamienniki. Macie coś sprawdzonego od dwuliściennych? I jeszcze jakie fungicydy byście polecili i kiedy dokładnie je stosować? Chciałbym ograniczyć błędy w uprawie malin do minimum.

 

Najlepszy azotop wczesna wiosna dziala na jedno i dwuliscienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

Dzięki za informację. A w jakich dawkach i kiedy konkretnie stosować go na maliny? W dawce jak na truskawki? Zaraz po ruszeniu wegetacji opryskać ścięte jesienią rzędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

Kolego ja nie pisze o azotop new czyli to samo co buracyl i venzar tylko piszę o azotopie(symazyna) którego nie kupisz w sklepie. Stosuje przed ruszeniem wegetacji aby da się w pole wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1964Junak    0

no to rzeczywiście, nie mam w domu symazyny. Może jakieś inne środki które można kupić w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mag67    1

Posadziłem jesienią laszkę.Czy mogę ją teraz już przyciąć i na jakiej wysokości nad ziemią?

Mam też laszkę i Glena dwuletnie.są podwiązane klipsami do sznura.czy można je też przycinać od góry,czy jeszcze za wcześnie?

Zawsze miałem maliny jesienne i w letnich jestem zupełnie zielony,stąd takie dziwne pytania.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Trawa to nie najlepszy pomysł bo bo tal lubią się zagnieździć pędraki

To co w międzyrzędzia? Seradela jest jednoroczna i dość wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Posadziłem jesienią laszkę.Czy mogę ją teraz już przyciąć i na jakiej wysokości nad ziemią?

Mam też laszkę i Glena dwuletnie.są podwiązane klipsami do sznura.czy można je też przycinać od góry,czy jeszcze za wcześnie?

Zawsze miałem maliny jesienne i w letnich jestem zupełnie zielony,stąd takie dziwne pytania.

Pozdrawiam...

 

za wczesnie jeszcze, poczekaj jak bedzie w dzien z 10 stopni i nie beda mowic mrozow duzych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

To co w międzyrzędzia? Seradela jest jednoroczna i dość wysoka

Spróbuj trochę seradeli i trochę gryki, tylko osobno, dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubusik    2

Ja mam wsiewkę z koniczyny, ale to dlatego, że mam też pszczoły, więc mają lepszy pożytek. W aronii mam też koniczynę białą, to praktycznie wyparła mniszek. Niby trochę jest, ale dominuje koniczyna. Wysiałem z owsem, potem owies skosiłem rozdrabniaczem. Może mało fachowo, ale daje radę - można jeździć, a dodatkowo wiąże azot z powietrza. Aronia akurat ma korzenie pod całym polem, ale w malinie może nie mieć to aż tak dużego znaczenia akurat,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Rubusik a czy ta koniczyna nie wchodzi Tobie w rzędy maliny?? Wcześniej wyczytałem, że koniczyna jest dość inwazyjna co kończy się problemem w rzędach i jest walka o wodę. A co do pszczół to poczytałem ostatnio pewną książeczkę o hodowli pszczół. Wyczytałem tam, że gdy pszczoły miodne zaczną oblatywać daną odmianę kwiatów, to już inne kwiaty ich nie interesują. Coś w tym jest, bo obok malin miałem posianą grykę i nie było w niej pszczół. Stoją u mnie trzy ule w malinach. W sumie w tym roku myślę nad postawieniem "hotelików dla owadów" dzikich.  A pytam o koniczynę, ponieważ też myślałem o posianiu jej z jakąś trawą. Chociaż trochę zwątpiłem w to sianie murawy po informacjach o tym, że pod taką murawą lubią żyć pędraki (dlatego, że nie jest ruszana przez maszyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrosiolo    0

Ma ktoś sadzonki maliny jesiennej do sprzedania? :) na 24 ary ile mi sadzonek potrzeba?:)

Edytowano przez agrosiolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Witam a co myślicie o zastosowaniu randapu w malinie jesiennej teraz wczesną wiosna od chwastu w rzędach pryskał ktoś z was tym środkiem bo słyszałem że ludzie pryskają a może coś polecacie dobrego od chwastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radoslaw82    0

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć jaką dawkę Guardianu na 100l wody zastosować w malinie jesiennej?


Witam a co myślicie o zastosowaniu randapu w malinie jesiennej teraz wczesną wiosna od chwastu w rzędach pryskał ktoś z was tym środkiem bo słyszałem że ludzie pryskają a może coś polecacie dobrego od chwastu.

 

Jeżeli pojawiają się już pędy to na 100% porazisz. Ja randapu w malinach bym nie stosował. Jest on pobierany przez liście chwastów a jeżeli będą liście chwastów to będą już liście malin więc nie za bardzo jest możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak    0

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć jaką dawkę Guardianu na 100l wody zastosować w malinie jesiennej?

 

Jeżeli pojawiają się już pędy to na 100% porazisz. Ja randapu w malinach bym nie stosował. Jest on pobierany przez liście chwastów a jeżeli będą liście chwastów to będą już liście malin więc nie za bardzo jest możliwość.

 

z tego co mi wiadomo to 1l/100l wody, też mam zamiar pryskać na dniach jak pogoda pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć jaką dawkę Guardianu na 100l wody zastosować w malinie jesiennej?

 

Jeżeli pojawiają się już pędy to na 100% porazisz. Ja randapu w malinach bym nie stosował. Jest on pobierany przez liście chwastów a jeżeli będą liście chwastów to będą już liście malin więc nie za bardzo jest możliwość.

 

jakim dokladnie Guardianem pryskasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radoslaw82    0

jakim dokladnie Guardianem pryskasz?

Guardian CompleteMix 664SE 

z tego co mi wiadomo to 1l/100l wody, też mam zamiar pryskać na dniach jak pogoda pozwoli

Dzęki bo ja słyszałem że 1l/150l wody. Nigdy tym nie pryskałem więc wolę sie upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Guardian CompleteMix 664SE 

 

daj znac potem jak poszlo. Stary Guardian byl dobry, ciekawe jak ten nowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radoslaw82    0

Podobno stosują go z powodzeniem a jak będzie to się okaże na wszelki wypadek dam mniejsze stężenie tj 1l/150l wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szanowni forumowicze mam pytanie odnośnie oprysku doglebowego odnosnie pendimetaliny + linuronu a mianowicie chodzi mi o to czy jesli juz maliny jesienne wzeszly 3-5 cm to czy po opryskaniu ich wyniszczy, przychamuje tylko czy moze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu? bo słyszałem rozne opinie od różnych ludzi i chciałbym zasiegnac waszego zdania czy moze miał ktoś juz podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radoslaw82    0

A ja szanowni forumowicze mam pytanie odnośnie oprysku doglebowego odnosnie pendimetaliny + linuronu a mianowicie chodzi mi o to czy jesli juz maliny jesienne wzeszly 3-5 cm to czy po opryskaniu ich wyniszczy, przychamuje tylko czy moze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu? bo słyszałem rozne opinie od różnych ludzi i chciałbym zasiegnac waszego zdania czy moze miał ktoś juz podobne doświadczenia?

Z tego co wiem to linuron stosują ale wcześnie tak żeby nie było jeszcze pędów malin a teraz to jest już chyba ryzykowne. Pendimetalina nie jest taka agresywna może trochę przyhamować ale maliny sobie poradzą. Sąsiad stosował w tamtym roku Stomp na rozwinięte już liścienie malin i poraził długo chorowały stosował potem jakieś odżywki dolistnie i z czasem przeszło im. 

Teraz to lepiej zastosuj stomp+devrinol.

Edytowano przez radoslaw82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodzilo. bo miałem dzisiaj przyskac u dziadka ale sie rozmyslil bo go w sklepie nastraszyli. A u siebie pryskalem w sobote z tym ze nie bylo ich az tyle na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj