Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Polowy    5

Ale co teraz w polce pryskać od grzyba? Te kikutki po ścięciu? I od jakiego grzyba?

Aby oprysk fungicydem był skuteczny potrzebna jest odpowiednia temperatura. Teraz u mnie jest -1st a minimum to 6st żeby coś zadziałało a dla niektórych powyżej 10. No chyba że jakiś siarkol, miedzian czy ciecz kalifornijska ale tego chyba nie stosuje się w malinach

 

Pryskają i siarkolem i miedzianem (ale w odpowiednich terminach) tylko nie wiem co to ta ciecz kalifornijska - jakieś humusy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem pszczelarzem poszukuje na następny rok plantacji maliny letniej do zapylania. najlepiej z okolic Opola lubelskie karczmiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam107    0

witam. czy poleciłby mi ktoś opryskiwacz do malin. chodzi mi o zawieszany. chodzi mi po głowie tadlen 400 z przystawka do jagodnych. jak myślicie czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja osobiscie bede przerabial zawieszanego 400 l z przystawka do sadu 12 koncowek na strone. Na takiego z wloskimi koncowkami, mosieznymi korpusami itp 6 sztuk na strone.
A co do tego tadlena to koszt ok 7 tys wiec jak Cie stac na taka inwestycje. Wedlug mnie ma pare niedociagniec. Np koncowki wewnatrz otworu. Powinny byc przed nim. Ja bede robil na wzor przystawki wulkana do jagodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubusik    2

Bury robi fajne maszyny. Ja myślę o takim, na moje hektary by mi wystarczył. 600 l bez osi jezdnej i niepotrzebnych komplikacji. A podobno efekty bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

O jakiej rozstawie i wydajności emiterów stosujecie taśmy kroplujące do nawadniania i fertygacji malin letnich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Czy razem z malinami można posadzić truskawki?

Zależy co masz na myśli ? Czy duże plantację czy tak "na próbę" z 1 ar. Na pewno coś by urosło. Swego czasu miałem kilka krzaczków w samej malinie. Truskawki były nawet smaczne ale brakowało im światła łodyga miałem wrażenie że chce przerosnąć malinę co jej się nie udało  :D (walka o światło). No i pielęgnacja utrudniona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zeszłym roku między nowo posadzonymi malinami posadziłem czosnek ozimy. Było trochę problemów z zabiegami ale to tylko 10ar więc dałem rade ale doskonale wykorzystałem miejsce i nawożenie, chwastów też nie było. Na początku września zasiałem gorczyce którą wykosiłem w listopadzie. Na wiosnę mam zamiar posiać tam koniczynę białą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Tak. Było o tym w ostatnim numerze Jagodnika z tamtego roku. Dominują tam Polskie odmiany i oczywiście koszt ich sprzedaży jest niższy niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubusik    2

Sprawdziłem ostatni numer Jagodnika, są 3 artykuły o malinach, ale o ukraińskich plantacjach było numer wcześniej akurat. Przy okazji przeczytałem jeszcze raz ten tekst o aminokwasach w malinie. Ciekaw jestem Waszych opinii. Zainwestowałem trochę teraz w zakup porządnych linii kroplujących, mam drożny i pewny system do fertygacji, chętnie bym poeksperymentował. Gnojowicy nie mam, ani obornika jak w tym opisywanym gospodarstwie, ale aminokwasy mam chęć podać. Ktoś stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Na fali dobrej ceny na malinę i mój znajomy wsadził spory kawałek jednak zrobił to na odwal się i można powiedzieć, że to poważny błąd. Pokazał mi dziś wyniki analizy gleby zresztą co sam mu doradziłem aby zrobił i totalna porażka: ph 4,3 fosfor i potas na niskim poziomie a magnez na wysokim. Wiadomo, że trzeba wapnować i nawozić i to sporo ale jak to jednocześnie rozegrać aby nie przesadzić? Malina na jesień 2016 miała 2 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A jakiej grubości stosujecie drut w malinie. Tak ogólnie to jest problem z zakupem drutu, brakuje go na składach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Napisano (edytowany)

Na fali dobrej ceny na malinę i mój znajomy wsadził spory kawałek jednak zrobił to na odwal się i można powiedzieć, że to poważny błąd. Pokazał mi dziś wyniki analizy gleby zresztą co sam mu doradziłem aby zrobił i totalna porażka: ph 4,3 fosfor i potas na niskim poziomie a magnez na wysokim. Wiadomo, że trzeba wapnować i nawozić i to sporo ale jak to jednocześnie rozegrać aby nie przesadzić? Malina na jesień 2016 miała 2 lata. 

 

zaorać

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

dobra dobra marluk lepiej weź coś poradź bo koleżka liczy na spory hajs a Ty proponujesz orać  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

to mam dla niego zla wiadomosc, Nie zrobi sporego hajsu na tej ziemi, no ale ja osobiscie wierze w cuda wiec moze akurat tu sie wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj