Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomn95    51

A macie moze jakis sprawdzony sposob na tanie slupki? Drewniane oplaca sie? Bo w jesiennych mam betonowe ale sporo nizsze a potrzeba mibcos okolo 230 slupkow. Tylko nie wiem jak wysokie? 2.2m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Ja mam maliny letnie już kilka lat i cały czas stosuje drewniane słupki - dają radę tylko trzeba głęboko wkopywać. Dodatkowo wsadzam słupek w worek żeby nie gnił szybko.

Jaką polecacie malinę jesienną - liczy się dla mnie jedynie wielkość owocu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Kolego ja jak wkladalem w worek to slupek pekl zaraz nad workiem.
Macie jakiegos sprawdzonego solidnego sprzedawce slupkow betonowych?
Co do maliny to Polka ma ladne owoce jesli odpowiednio o nia zadbasz.
Tu moja z tego roku
post-48904-0-95188600-1476994002_thumb.jpg
post-48904-0-65109100-1476994029_thumb.jpg

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Ja mam maliny letnie już kilka lat i cały czas stosuje drewniane słupki - dają radę tylko trzeba głęboko wkopywać. Dodatkowo wsadzam słupek w worek żeby nie gnił szybko.

 

Jaką polecacie malinę jesienną - liczy się dla mnie jedynie wielkość owocu.

 

jak wielkosc to Pokusa.

 

tomn95, jakie herbicydy stosujesz w malinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Kolego ja jak wkladalem w worek to slupek pekl zaraz nad workiem.

Macie jakiegos sprawdzonego solidnego sprzedawce slupkow betonowych?

Co do maliny to Polka ma ladne owoce jesli odpowiednio o nia zadbasz.

Tu moja z tego roku

attachicon.gif13503059_1317002198329971_3867275099994903497_o.jpg

attachicon.gif13958025_1357578177605706_2446447305395561141_o.jpg

 

Kolego skąd jesteś? Znajomy kupował ostatnio sporo słupków pod tunele foliowe a robił to tak, że był na kilku składach i kupował po jednej sztuce, potem młotek i rozwalał słupek sprawdzając czy opis zgadza się z rzeczywistością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czerwinsk nad Wisla. I co wyniklo z tego rozbijania slupkow?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Miał pewność co kupuje. Zdarzają się przypadki, że np, zamiast deklarowanych 3  drutów jest dwa. Po rozkruszeniu widzisz też ogólna strukturę słupka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No i nie wiem co zrobic. Znalazlem na allegro slupek betonowy 2.4 m za 13 zl rzekomo z belka z 4 drutow w srodku. Czy ktos ma pewnego sprzedawce ktory robi solidne slupki w miare przystepnej cenie?
Kupilbym te drewniane za 7,5 zl za 2,5m fi 10 cm ale jaka mam gwarancje ile one mi postaja? Czy ten sposob z opalaniem dziala? Testowal to ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Z jakiego drzewa ten słupek i czy jest on okrągły ?? O opalaniu nie słyszałem ale widzę u ludzi nieraz pociapane przepalonym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

To takiego szkoda w ziemię wsadzić bez zabezpieczenia. Poczytaj o tradycyjnych sposobach impregnacji drewna. Opalanie też można sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Gdzieś to przeczytałeś może ?? Podlinkuj jak coś. Mam chęć spróbować z pokostem lnianym dla doświadczenia, praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Hej słyszeliście, że w 2017r. nie będzie już dopłat do malin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Podobno uprawa malin zrobiła się za***iście rentowna to i dopłaty zdjęli. I to po całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Gdzieś to przeczytałeś może ?? Podlinkuj jak coś. Mam chęć spróbować z pokostem lnianym dla doświadczenia, praktyki.

Teraz juz nie znajde. Ale jednak kupuje betonowe. Na jaka wysokosc nad ziemia wystawiacie kolki w letnich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Znajomy kupował słupki w Białobrzegach kolo Grójca. Ja dziś skończyłem sadzić Glena. Koleś od którego kupowałem sadzonki miał słupki 2,20 m wysokości i wkopane na 0,70 m czyli wystawały na 1.50 m. 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Znajomy ma już z 10lat a może i dłużej, dębowe bez żadnej impregnacji na razie się trzymają. Podobno akacja też jest trwała w ziemi.

 

A co może przez ostatnie 3 lata uprawa malin nie jest opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj