Polecane posty

tomn95    51

Jak sadzicie laszke, ucinacie zaraz nad ziemia czy zostawiacie cala?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Wszędzie leci w dół. Pewnie boom malinowo-cenowy się lada moment skończy .Z roku na rok mają coraz więcej towaru stąd też cena wróci zapewne do tej sprzed lat jak była po 2,7 za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Wszędzie leci w dół. Pewnie boom malinowo-cenowy się lada moment skończy .Z roku na rok mają coraz więcej towaru stąd też cena wróci zapewne do tej sprzed lat jak była po 2,7 za kg.

tak tylko trzeba bedzie doliczyc jeszcze 12 zl za godz pracownikowi + mieszkanie ewentualnie ciekawe ile zostanie bo napewno nie 2.7zl po oplaceniu i trzeba powiedziec ze 1 ha nie jest rowny 1 ha  i wydajnosc  jest rozna a nie licza ze z  1 ha maliny jest 20t :_) i pozniej ustalaja koszt produkcji bo nie licza ile sie trzeba ochodzic zeby cos bylo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

kombajn do malin to raczej nie ciekawy pomysł sam "gnoj" ze tak powiem leci.

 

co do dopłat to az takie one sa zbawienne dla prawdziwych plantatorów? Wiadomo ze tym "ekologom" to daja duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Witam,może mi ktoś powiedzieć co się dzieje u mnie w malinach jesiennych? Malina się kruszy w rękach,i upodobania się do jeżyny tzn składa się w kilku kulek z roku na rok jest tego coraz więcej

post-9270-0-94186800-1473874140_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Witam,może mi ktoś powiedzieć co się dzieje u mnie w malinach jesiennych? Malina się kruszy w rękach,i upodobania się do jeżyny tzn składa się w kilku kulek z roku na rok jest tego coraz więcej

 

U mnie to występowało zawsze pod koniec zbiorów. Obstawiam niezapylony kwiat lub szkodnik, który wkrada się właśnie do kwiatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Ale to już od kilku lat jest i tylko na jednym rzędzie by nie zapytaly pszczoły kwiatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Po kilku sezonach obserwacji, dwie rzeczy wydają się być przyczyną rozpadających się owoców. Słabo zapylony kwiat + gleba ( odpowiednie ph ). 

 

Co do gleby, to głównie chodzi o wapno - zrób analizę i będziesz dokładnie wiedział co i jak. A co do zapylania ... w czasie kwitnienia pryskamy egologicznym opryskiem :P woda + mleko + miód i faktycznie widać, że pszczoły mają co robić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymeku    0

Po kilku sezonach obserwacji, dwie rzeczy wydają się być przyczyną rozpadających się owoców. Słabo zapylony kwiat + gleba ( odpowiednie ph ). 

 

Co do gleby, to głównie chodzi o wapno - zrób analizę i będziesz dokładnie wiedział co i jak. A co do zapylania ... w czasie kwitnienia pryskamy egologicznym opryskiem :P woda + mleko + miód i faktycznie widać, że pszczoły mają co robić ;)

A mógłbyś napisać jakie są proporcje tego ekologicznego oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

jak mozna polecac sokolice albo radziejowa jak nie ma ludzi ktorzy maja ta odmiane 3-4 lata? A jak ktos ma mloda to co warta jest taka opinia? Ja na jej podstawie nie ryzykowalbym placenia drogo za sadzonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laleczka    518

Radziejową my posiadamy dopiero owocowała pierwszy rok owoców na krzaku jest fakt ale za kilka lat co z niej będzie to się okaże :) laszkę również posiadamy jeżeli jest odpowiednio zadbana nawodniona to plon ma super :D mogę laszkę polecić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Ktora z tych 3 odmian polecacie : radziejowa sokolica laszka?

ja mam laszke 8 rok 2 rzedy po 180m i wydajnosc z rzadka 200kg tak co 4 dni jak sie zaczyna wysyp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

przeciez tam prawie same reklamy i promowanie srodkow przez firmy na konferencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj