Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galars19    1

woj lubelskie powiat opolski malina letnia poszla od wczoraj o 50 gr w dol 

pulpa 5,7 

 1 5.8 zl/kg

 

z tego co wiem to bedzie brakowac 20% nawet przy najwyzszych zbiorach  i teraz beda nas cisnac tzn odbija soie za ubiegly rok tego co chcieli za 20 zl za kilo takie mam odczucia bo nie rozumiem tych spadkow cen jak mi mowia ze nawet nie skupia tego co chca zabraknie okolo 20% jak nie wiecej :) w moich okolicach spadlo tylko w ciagu 2 tyg 20 l na m 2 i jest sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja znajoma z chlodni tez mowila ze jest bardzo duze zapotrzebowanie i niema raczej szans na wykonanie planu. u mnie z susza narazie niema problemu. Jutro ma byc bardzo duzo deszczu to sie napije ziemia. Jesienna super sie zapowiada, bardzo duzo zawiazkow ma. Tomn95 pytales o fioletowe koncowki, dzisiaj na mlodym polesiu kilka znalazlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

U mnie troche znilky wiec chyba to przez zimne noce slabsze pobieranie fosforu z gleby. Pryskasz teraz od rdzy bo zauwazylem ze zaczyna wchodzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz nie pryskac tylko lekko odzywkami  ale chyba jeszcze raz pociagne. Signum chyba dam. Tylko ze jak bedzie taniec w takim tempie to sie koszty nie zwroca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

U mnie 1,6-1,8 tak gdzie mokro bylo z wiosny to i 2m i wyzej. To pewnie przez zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja nie mowie ze slabo. Az za duzo. Kolega wyzej cos narzeka na wzrost polany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrmur1    0

u mnie po ostatnich deszczach zaatakowały przędziory,pryskałem ortusem ale nie wszystkie wzieło to robactwo jest naprawde ciężkie do wytępienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Witam jest sens sypnąć teraz jeszcze unica calcium w polanie? niektóre rzedy jakies niskie

i czy calcinit z kristanolem musze robić odstep 7dni  , czy np jak wczoraj pryskałem kristanolem to dzisiaj moge calcinitem ?

Edytowano przez solaris1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj u mnie 5,50. normalna to dziwne ze u ciebie  tyle tansza.


ale jesienna napewno spadnie na ok 4 zl, taniej jak 3 nie bedzie napewno i drozej jak 5 tez nie bedzie raczej chyba ze jakies kataklizmy przejda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

u mnie 5.7 pulpa a 1 klasa po 5.9 jesienna z tego co czytalem ma dosc do 8zl ale zrobia z nami co chca jak co roku chyba ze bedzie susza od sierpnia to cena poszybuje w gore jak w tamtym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

jak bedzie tania np 4 zl to sie juz nie oplaca zaplacic komus 1.33 za kg  to mi zostanie okolo 8 zl  + - jeszcze mieszkanie + jedzenie  to kto przyjdzie z 2 zl zrywac jak dla mnie zamowienia maja i nawet nie nadrobi sie luki  20 % bedzie brakowac a oni zanizaja cene za***iscie patologiczny kraj nic wiecej teraz sobie odbija za tamten rok bo za bardzo kombinuja kipic taniej sprzedac po 15zl kg np a 4 to i tak dobra cena hahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

jak bedzie tania np 4 zl to sie juz nie oplaca zaplacic komus 1.33 za kg  to mi zostanie okolo 8 zl  + - jeszcze mieszkanie + jedzenie  to kto przyjdzie z 2 zl zrywac jak dla mnie zamowienia maja i nawet nie nadrobi sie luki  20 % bedzie brakowac a oni zanizaja cene za***iscie patologiczny kraj nic wiecej teraz sobie odbija za tamten rok bo za bardzo kombinuja kipic taniej sprzedac po 15zl kg np a 4 to i tak dobra cena hahahha

 możesz to przetłumaczyć bo nie znam twojego języka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj