Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mszyce na malinach. Co robić?

galeria
Maliny
tomn95    51

Czym jest spowodowane pojawianie sie zoltych lisci od samego dolu maliny jesiennej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale czym jest spowodowany niedobór fosforu o tej porze roku? Jest ciepło, wilgotno więc z pobraniem nie powinnoi być problemów. Teraz to oczywiście interwencyjne dokarmienie fosforen dolistnie. Jesienią najlepiej zastosować superfosfat po wykoszeniu malin, ze 40kg czystego składnika powinno wystarczyć kilka lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1
Napisano (edytowany)

post-29877-0-37664700-1464550747_thumb.jpg

 

Fotki robione kalkulatorem, ale może dojrzycie co je boli .. Jak dla mnie jest to zamieranie pędów, co prawda nie ma dużo zarażonych krzaków i zastanawiam się czy by ich nie wyciąć - nie podejrzewam aby dotrwały do lipca ...  Dodam tylko, że najwięcej żółtych łodyg mam w górnej części sadzonki. 

 

I jeszcze jedna sprawa z innej beczki... Czym teraz będziecie pryskać? Ja zastanawiam się nad saletrą wapniową i borem + podsypać jeszcze azotem. Miałem też w te upały pryskać od przędziorka, ale póki co wcale go nie widać więc odpuszczam. 

 

 

post-29877-0-73149900-1464550730_thumb.jpg

Edytowano przez jarekleczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saletra wapniowa jak najbardziej ale sypnac doglebowo, a dolistnie to pryskalem juz dwa razy kristalonem raz zielonym raz pomaranczowym, raz humus active i dwa razy od chorob signum i topsin bo raz mi deszcz splukal pol godz po zabiegu :) Signum drogie ale dobre. I mospilan raz. A teraz bedzie florovit i kristalon pomaranczowy 1,5-2kg/ha. Po kwitnieniu ze dwa razy calcinit i dalej florovit. To na jesienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, co może być krzakom z liścmi zamieszonymi na zdjąciu? Liście są tak jakby "pomarszczone/pofalowane". Nie jest to jakiś rażący problem po występuję na ok. 1-3% plantacji ale różnie z czasem może być. Z góry dzięki za odpowiedzi. Malina jesienna.

post-178387-0-30591100-1464638408_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Mam pytanie do forumowiczow odnosnie wysokosci wzrostu malin jesiennych ;POLKA a mianowicie u mnie maja wysokosc okolo 40 cm niektore troche wiecej a sporo te mniej niz 40 cm. U Was tez tak jest? i wlasnie jak napisal 123mamut tez pojawiaja sie zawiazki pakow kwiatowych.

mozna prosic o opisy waszych plantacji?

Edytowano przez kamil_dz_MF_255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Witam. Mam pytanie. Późno wybiły mi się maliny jesienne i teraz są jak na tą porę dość niskie. Czy mogę je podsypać mocznikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Czy mogę śmiała opryskać maliny Florovitem uniwersalnym i do tego mocznikiem w roztworze 5%?

 Mysle ze mocznik w tym stezeniu zadziala jak randap i popali liscie takie zabiebi to na koniec sezonu najlepiej lub na wiosne tak mi sie wydaje 

Mam pytanie do forumowiczow odnosnie wysokosci wzrostu malin jesiennych ;POLKA a mianowicie u mnie maja wysokosc okolo 40 cm niektore troche wiecej a sporo te mniej niz 40 cm. U Was tez tak jest? i wlasnie jak napisal 123mamut tez pojawiaja sie zawiazki pakow kwiatowych.

mozna prosic o opisy waszych plantacji?

wydaje mi sie ze te z kwiatem to juz nie bardzo nie urosna beda rosly te glowne  normalnie u mnie tez juz sa wlasnie kwiaty ale to na bokach rzedu w srodku tak nie ma tez okolo 40 do 70cm polana u sasiada ponad metr ;0 ale jeszcze ma czas 1.5 miesiaca rosnac i pozniej zawiazywanie pakow czyli powinna sie zaczac w sierpniu pierwsze owoce no nie bylo zimy cieplo ale co z tego jak susza sie zaczela przynajmniej u mnie na lubelszczyznie ostatnio spadlo tylko 3 l na m to malutko wogole moj region omijaja burze i nawalnice wisla sciaga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Póki co skup się na wyprodukowaniu jak największej ilość malin, później będziemy martwić się o ceny ... A tak poważnie to chyba jeszcze za wcześnie aby coś konkretnego powiedzieć, ott takie wróżenie z fusów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Malina jesienna, długość rządka 100 m, natomiast szerokość 70-80 cm. Ile dać wody na jednorazowe podlanie takiego rządka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrer    0

Witam doradźcie proszę . Przedwczoraj pryskałem Kristianem żółtym . Wczoraj podlewałem z wodociągu pierwszy raz i coś dziwnego dzieje się z malinami . Zaczęło je zwijać szczególnie te młode.

post-187993-0-69384900-1465490611_thumb.jpg

post-187993-0-00340400-1465490618_thumb.jpg

post-187993-0-14243800-1465490624_thumb.jpg

post-187993-0-13672100-1465490630_thumb.jpg

post-187993-0-53184000-1465490636_thumb.jpg

post-187993-0-36953300-1465490642_thumb.jpg

post-187993-0-91166400-1465490648_thumb.jpg

post-187993-0-01507500-1465490655_thumb.jpg

post-187993-0-55790800-1465490660_thumb.jpg

post-187993-0-93066300-1465490738_thumb.png

post-187993-0-54036200-1465490804_thumb.png

Edytowano przez Piotrer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Może woda była akurat wtedy chlorowana gdy podlewales. Woda miała dziwny smak i wygląd ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zmieszać bormax z kristalonem pomarańczowym?




ja słyszałem (i sam tak robię)o mieszaniu preparatów z różnych grup chemicznych tj. zoocyd z fungicydem, fungicyd z nawozem dolistnym itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj