Polecane posty

galars19    1

tez mi sie wydaje ze w tym roku odpoczne na jesiennej malinie watpie zeby urosla niby jeszcze 2 miesiace ale nie zaciekawie to wyglada a chwast odbija z powrotem hehe pryskam co 2 tyg asahi teraz moze jakis kristanol lub foto od jarej  zobaczymy ogolnie to co wschodzi ma liscie zielone sa i zolte niektore zrobie moze dzis fote to pokaze jak to wyglada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1
Napisano (edytowany)

jesli nie pryskalas od grzyba to moze byc i od grzyba lub jakis robak prysnik fastakiem lub cyperkill ta sama substancja jest no i ortusem 

 

ale tez wyglada jakby od mrozu trudno powiedziec ale ja sie nie znam za dobrze a po lisciu to i tak trudno powiedziec mozna zgadywac trzeba by dac do analizy zeby sprawdzili najlepiej 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sa juz jakies przecieki nowsze co do cen bo mnie znajomy nastraszyl ze z ukrainy bedzie duzo malin i moze byc cienko , no i jedni mowia ze chlodnie puste inni ze pelne. A i pytanie o zwojke, poszlo raz mospilan w tamtym tyg a ta cholera dalej zyje :) powtorzyc zabieg czy cos innego dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1
Napisano (edytowany)

W serbii spadl snieg z tego co ostatnio slyszalem i chyba maja po malinie a serbia jest zaraz po polsce liderem tak mi sie wydaje wiec cena bedzie dobra raczej my dostaniemy 10zl a oni w sensie przetwornia  25zl tak jak  w tamtym roku bylo a chlodnie puste raczej 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam. Czy pomoglibyście mi zidentyfikować co się dzieje z moimi malinami?? Z góry będę wdzięczny za jaką kolwiek pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam

post-151942-0-66075500-1463557154_thumb.jpg

post-151942-0-92592800-1463557164_thumb.jpg

post-151942-0-17966900-1463557188_thumb.jpg

post-151942-0-56967900-1463557200_thumb.jpg

post-151942-0-94004700-1463557210_thumb.jpg

post-151942-0-62302300-1463557223_thumb.jpg

post-151942-0-13967900-1463557236_thumb.jpg

post-151942-0-83432300-1463557247_thumb.jpg

post-151942-0-01584500-1463557259_thumb.jpg

post-151942-0-22837500-1463557267_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1
Napisano (edytowany)

jesli byly na jesien czy wiosne pryskane herbicydem to masz odpowiedz a jak nie to moze przedziorek zwojowka zeruja teraz jest tez duza wilgotnos grzyby tez beda atakowac bedzie kumulacja bo bedzie cieplo kilka dni wiec trzeba bedzie zabezpieczyc maliny ja bede pryskal od przedziorka czas najwyzszy od zwojowki pryskalem no i od grzyba raz na 2 tyg powinno dac rade zalezy od pogody 

 

te zolkniecie jest podobne tez do zamierania pedow czyli od grzyba trzeba by bylo pryskac mythos teldor switch signum to dasz i powinno pomoc 

 

zalaczone zdjecie dodaje tak moje maliny jesienne wygladaja w marcu popryskane glifosatem ciekaw jestem czy cos z nich zbiore czy tez nie 

post-187212-0-82996700-1463564754_thumb.jpg

post-187212-0-79428600-1463564809_thumb.jpg

post-187212-0-19611200-1463564935_thumb.jpg

post-187212-0-74791000-1463565397_thumb.jpg

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

No w sumie wczesną wiosą pryskałem Stompem aqua. O zwojówki też będę pryskał bo widziałem kilka listków zwiniętych. A jeżeli to jest porażenie po oprysku to czy mogę teraz pomóc w jakiś sposób malinom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1
Napisano (edytowany)

Mam oddzielne pytanie na temat Stymulatorow wzrostu typu asahi sl np czy  moze zaszkodzic roslinie w sensie popryskam 7 razy ta sama uprawe czy bedzie to negatywnie wplywac na rosline i czy to moze byc tak ze nadmiernie wysili rosline w danym roku a w przyszlym bedzie ona w slabszej kondycji co w konsekwencji doprowadzi do likwidacji plantacji np czy to bez wplywu bo slyszalem ze jak nadmiernie bedzie owocowac np w tym roku  po opryskaniu stymulatorem to w przyszlym plon moze byc gorsze co o tym myslicie 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

jesli nie pryskalas od grzyba to moze byc i od grzyba lub jakis robak prysnik fastakiem lub cyperkill ta sama substancja jest no i ortusem

 

ale tez wyglada jakby od mrozu trudno powiedziec ale ja sie nie znam za dobrze a po lisciu to i tak trudno powiedziec mozna zgadywac trzeba by dac do analizy zeby sprawdzili najlepiej

Jest poprawa ruszyły do góry. pryskałam Vertigo na szpeciela w razie co to i na przedziorka od razu będzie.Do tego od grzyba i nawoz dolistny.Dzis kupiłam sam fosfor jak pogoda pozwoli to wieczorem opryska chyba bo idzie burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam pytanie czy takie coś zdało by egzamin a mianowicie kupić ręczna lancę, do tego koło 40 metrów węża, podpiąć to pod opryskiwacz i pryskać maliny ręcznie? Trochę uciążliwe ale nie da się wjechać ciągnikiem bo rządki są blisko siebie posadzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

da rade, wiem z praktyki. jak masz malo to dobry pomysl. Jak powyzej 0,5ha to odpada bo sie zameczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Czy żeby trochę pobudzić maliny do wzrostu mogę teraz prysnąć asahi i czy mogę to mieszać z kristanolem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak    0

ja dodałem zielony kristalon do nawodnienia, asahi troche drogi gips ....  ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specjalista ale to asachi to raczej na jakies wyjatkowe sytuacje mroz susza itp. teraz to po co dawac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam drodzy użytkownicy. Czy moglibyście powiedzieć (napisać ;)) czego oznaką mogą być te żółte listki. Chociaż szczerze sam jestem zaskoczony tymi zdjęciami, ponieważ w rzeczywistości nie miają aż tak żółtych liści hehe.

post-151942-0-12211200-1463859050_thumb.jpg

post-151942-0-77515300-1463859208_thumb.jpg

post-151942-0-33769700-1463859240_thumb.jpg

post-151942-0-29434000-1463859291_thumb.jpg

post-151942-0-67986400-1463859383_thumb.jpg

post-151942-0-77240900-1463859442_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy użytkownicy. Czy moglibyście powiedzieć (napisać ;)) czego oznaką mogą być te żółte listki. Chociaż szczerze sam jestem zaskoczony tymi zdjęciami, ponieważ w rzeczywistości nie miają aż tak żółtych liści hehe.

Może to być oznaka niedoboru magnezu lub azotu lub po prostu zimna...sypany był jakiś azot pod korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Witam drodzy użytkownicy. Czy moglibyście powiedzieć (napisać ;)) czego oznaką mogą być te żółte listki. Chociaż szczerze sam jestem zaskoczony tymi zdjęciami, ponieważ w rzeczywistości nie miają aż tak żółtych liści hehe.

 

magnez

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Na wiosnę była podana saletra. A co do magnezu to jesienią było sypane wapno z magnezem. A czy w takim razie może to być przenawożenie tym magnezem, ponieważ było to wapno z 15% magnezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Nie mogę nigdzie znaleźć info czy mogę zmieszać mikrokomplex z kristalonem pomarańczowym? I drugie pytanie to jaki nawóz lub mieszanine nawozów polecacie do fertygacji maliny jesiennej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

generalnie nie powinno mieszac sie potasu z magnezem w odzywkach.


Na wiosnę była podana saletra. A co do magnezu to jesienią było sypane wapno z magnezem. A czy w takim razie może to być przenawożenie tym magnezem, ponieważ było to wapno z 15% magnezem

 

magnez z wapna ktore wsypales nie zadziala w tym sezonie. Nawet na to nie licz. Zrob probe gleby za 12zl i nie zgaduj czy jest magnez czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj