Polecane posty

marek7474    0

goltix i venzar to najlepiej działają na kiełki chwastów i dlatego dobrze jest opryskać jesienią  na gołą ,wilgotną ziemie  a z samej wiosny powtórzyć bo jak jest duży chwast to marny efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

witam,

dwa dni temu pomylkowo na moja maline jesienna poszedl oprysk roundup 1/ha.dzisiaj polecialem asahi.jak myslicie uratuje tym sytuacje??????bardzo prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Wydaje mi się, że nie ale kibicuje żeby się udało daj znać jakie efekty. Widziałem jak złym herbicydem ratowali truskawkę terrasorbem complex i efekt był nawet zadowalający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Marek a jakbym teraz zastosował w/w środki? maliny są świeżo opielone i za tydzień lub dwa powtórzył? Dodam że plantacja młoda na jesieni sadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek7474    0

TORU to możesz spróbowć opryskać tylko jak chcesz powtórzyć za dwa tygodnie to daj mniejszą dawkę i po malinie nie pryskaj bo młoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek7474    0

Czy to jest rdza maliny

nie to nie rdza, rdza to malutkie pomarańczowe kropki na liściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

to trochę lipa bo chciałem polowym opryskac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

nie to nie rdza, rdza to malutkie pomarańczowe kropki na liściach

Wczoraj opryskałam od antraknoza Kaptanem.Dzis planuję dolistnie fosfor,zobaczę czy się polepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

dwa dni temu pomylkowo na moja maline jesienna poszedl oprysk roundup 1/ha.dzisiaj polecialem asahi.jak myslicie uratuje tym sytuacje??????bardzo prosze o odp

to nie rdza... ale pryśnij czymś na grzyba i dodaj od robaka coś typu mospilan lub calypso bo zaczyna zwójka się pokazywać(mały listek w centrum zdjęcia)

to nie rdza... ale pryśnij czymś na grzyba i dodaj od robaka coś typu mospilan lub calypso bo zaczyna zwójka się pokazywać(mały listek w centrum zdjęcia)

ups..to nie do tego postu tylko do Mmarta1982.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym prysnac maliny bo liscie robia sie jasniejsze niz wczesniej? Jakas odzywka magnezowa? Kristaleaf foto? Agroleaf magnesium? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

nie to nie rdza, rdza to malutkie pomarańczowe kropki na liściach

Znajomy mówił ze to może być szpeciel.Co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Panowie odnosnie polesie, wyrywalem z ziemi i puszcza kielki :) takze za 2 tyg bedzie sweetasna sadzoneczka na powierzchni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Mam pytanie czy nadrobia maliny przypalone herbicydem pryskane w marcu polka wogole jeszcze sie nie pokazuje a polana ma do 15 20cm i wiecej w niektorych miejscach  1 raz pryskalem herbicydem i taki efekt cos ktos poleci zeby je podreperowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Czym tak pojechales w Polce, że tak ją zmietlo ?? Z niej to już marne szanse na cokolwiek skoro do tej pory nie wyszła. Pogrzeb w ziemi, zobacz czy coś się tam dzieje. Polana pewnie sobie poradzi, zasil nawozem, coś dolistnie z mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrer    0
Napisano (edytowany)

Witam poradźcie coś na maliny z miniaturki.  Co może im być? Opryskałem kristolanem żółtym na fosfor bo chyba widać braki. Czy nie za gęsto rosną ? na m2 czasem dochodzi do 40 krzaków.post-187993-0-64017200-1463500415_thumb.jpgpost-187993-0-53278300-1463500421_thumb.jpgpost-187993-0-88308800-1463500427_thumb.jpgpost-187993-0-45831800-1463500440_thumb.jpgpost-187993-0-09652800-1463500434_thumb.jpg

Ziemia w większości tam gdzie gęsto jest zielona z białym nalotem jakby pleśnią

Edytowano przez Piotrer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Czym tak pojechales w Polce, że tak ją zmietlo ?? Z niej to już marne szanse na cokolwiek skoro do tej pory nie wyszła. Pogrzeb w ziemi, zobacz czy coś się tam dzieje. Polana pewnie sobie poradzi, zasil nawozem, coś dolistnie z mikro.

Prysnalem rosate w marcu jesienna i nie wiem czy da rade nadgonic urosnac moze i urosnie ale czy beda owoce to nie wiem w sierpniu polowie moze sie mi zaczna czym je pryskac nawoz dawalem hydrokompleks + nitrabor dolistnie nic nie dawalem a jak dawac to jak czesto zeby nie przesadzic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Po glifosacie ciężko będzie potrafią dobrze odchorować. Widziałem co prawda nie malinę tylko porzeczkę czarną na, którą przypadkowo zaleciał glifosat jak sąsiad robił zabieg na perz i ten jeden rząd porzeczki do dziś dnia się nie pozbierał owoce są zawsze słabsze i krzaki wyglądają gorzej. Możesz spróbować je potraktować te które wyszły jakimś stymulatorem  lub aminokwasami, które w warunkach stresowych się dobrze sprawdzają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj