Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gerald987    1
Napisano (edytowany)

Witam. Mam pytanie odnośnie szpeciela w Glenie. Nie za późno teraz na zastosowanie czystego oprysku siarczanu magnezu na owego szpeciela? Jeżeli nie to jaką proporcję najlepiej sporządzić? 3 kg na 100 l wody?

Edytowano przez gerald987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernandox    0

Witam 

mam problem z chwastami w malinach i miedzyrzedziach. Miedzyrzędzia własnie wykosiłem a maliny oplewiłem.

 

1/ Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakiś oprysk na trawe, mlecz szczególnie, i jakies inne mniej wystepujace chwasty ?

Czy mogę pryskać je również po malinie czy w odstepie od maliny (ile tego odstepu) ?

 

2/ Słyszałem o mieszance RoundUp-Glifos Chwastox ale to podobno niszczy wszystko łącznie z malina.

 

3/ Słyszałem tez o Wycofanym Guardianie (nie wiem jaki to był i jaki max czy nie wiem ) czy mozna go pryskać na wszystko również maline ? (podobno jesli na maline to tylko wczesna wiosna jak nie ma lisci na łodygach maliny (30 cm mam juaz maline) czy tylko miedzy rzedami ??? Może poeiwcie wiecej o tym Guardianie lub o zamienniku ?

 

4/ Co wiecie o pryskaniu po wycięciu malin (JESIENNE MAM ) środkiem RoundUp w malinach a nie miedzyrzedziach ?? Czy jest jakis inny srodek stosowany w malinach i na maline przed zimą lub bezpośrednio po zimie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

słabo schodzi i u mnie. Ogólnie na obecną chwilę szału nie ma u mnie z nowo posadzonymi malinami. Jak zawalczcie szpeciela??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek7474    0

od trawy to na jednoliścienne oprysk malinom nie zaszkodzi ,na mlecz teraz to raczej nic nie pomoże tylko kosiarka ,mieszanca RoundUp-Glifos Chwastox to tylko na jesieni jak skosisz maline,ja opryskałem jesienią samym gallupem  (zamiennik randapu) i miałem spokój na wiosnę na jakiś czas ale póżniej i tak odbiły chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernandox    0

No tak ale mix RoundUp-Glifos-Chwastox niszczy doszczetnie i wypala wszystko na co spadnie. Mam 1 ha malin a nie mam traktora z tłuka np. wiec wole zapsikac jakims niszczycielem miedzyrzedzia :) 

A co z tym Guardianem to tez na maliny sie psika co to ajk to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz74    1

pamietaj ze chwastows samym zapachem potrafi pokulic maliny a glardian to tylko wczesna wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

planuję zastosować siarczan magnezu siedmiowodny, ile dać go na nawożenie dolistne malin wiosennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek7474    0

 randap może poczynić dużo szkody w malinach a jak są odbitki w ścieżkach to pociągną oprysk do korzenia ,lepiej zastosować już bastę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Co macie w międzyrzędziach? Ugór herbicydowy, czarny ugór czy może murawe?Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem byłaby murawa tylko będzie konkurować o wodę i nawóz. Myslałem też żeby zasiać koniczynę białą. Czy to dobry pomysł? korzeni się płytko,rosnie nie wysoka a ścięte rosliny wzbogacą glebę w azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Witam 

 

Zdjęcie co prawda słabej jakości ale mam nadzieję, że ktoś dojrzy co boli moje malinki :) Są trzy opcje, albo przymrozek, albo przenawożone bądź jakiegoś składnika brak ... Niestety ale co raz więcej mam takich brązowych plamek ;/ 

 

 Dzięki za wszystkie sugestie.

 

 post-29877-0-14942000-1462825865_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

witam podłacząjąc się pod poprzednie pytania  czy jak opryskam miedzyrzedzia agrosarem to czy nie zaszkodzi to malinom planuje postawic dwie osoby z jakimiś tekturami  przy samych malinach i pryskać plecakowym to dobry pomysł ? dłużej bedzie ok niż po koszeniu?

7ed57eb09dda.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

To zależy w jakiej kondycji masz maliny. Słabo rosną to zielony bo jest z dużą zwartością azotu, brązowe liście mało fosforu to żółty. To moje obserwacje własne tylko. Dobrym rozwiązaniem na obecną chwilę jest kristaleaf foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym pryskacie od rdzy bo juz zaczela sie pojawiac w srodkach malin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Ja w zeszłym roku stosowałem Solfan P+K i Zato. Skutecznie


Wiecie może co dolega tym liściom? 

post-152994-0-60348700-1462986065_thumb.jpg

post-152994-0-43916700-1462986114_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kolego znalazłem podobne zdjęcie i może to być przędziorek ale niech się wypowie ktoś doświadczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

No dobra, a stosował ktoś w malinach na chwasty goltix i venzar? znajomy mi doradzil takie środki, tylko on pryskal na wiosnę. Nie wiem jak teraz gdy maliny podrosly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj