Polecane posty

aezakmi666    21

dość tani 37zł za 25 kilo posile je teraz tym pogoda wiadomo jaka jest pada mokro może jak trochę sie uspokoi dostanie hydrokomplexu

 

 

 

http://agrosimex.pl/oferta/nawozy/nawozy-stymulujace-mechanizmy-obronne/viflo-cu-b/

A co powiecie o tym Panowie ? Na giełdzie w Zamościu facet sprzedawał takie środki dla ekologi ten akurat miedz z borem 1 litr ok 50zł i to ma starczyć na ha zachwalał że na grzyba to dobrze działa w gospodarstawach eko .

 

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Witam jakim środkiem mogę opryskać teraz maliny od chwastów wschodzących plantacja założona w 2015 roku jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jakim środkiem mogę opryskać teraz maliny od chwastów wschodzących plantacja założona w 2015 roku jesienią.

Najbezpieczniejsze devrinol lub stomp aqua...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Najbezpieczniejsze devrinol lub stomp aqua...

A jak z skutecznością tych środków??Co do devrinolu mam doświadczenie w uprawie Aroni,natomiast Stomp aqua nigdy nie stosowałem.Czy działa tylko na chwasty wschodzące czy  również w fazie 2-3liści?

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z skutecznością tych środków??Co do devrinolu mam doświadczenie w uprawie Aroni,natomiast Stomp aqua nigdy nie stosowałem.Czy działa tylko na chwasty wschodzące czy  również w fazie 2-3liści?

Środek doglebowy typowo na gołą ziemię i chwasty kiełkujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Zwykła odżywka z mikroskladnikami, tylko nazwa żeby chwytala za serca i portfele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Używałem jej i rewelacji nie było. W tamtym roku aminokwasy mi się sprawdziły fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

czy tymi srodkami doglebowymi musze jechac w miedzyrzedziach,jakbym teraz pryskał czy moge cała szerokoscia opryskiwacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

witam,

pomoze mi ktos z tym jak sie zabrac do nawodnienia 1h maliny?nie mam za bardzo pojecia jak,to dobrze zrobic.nie wim jaka pompa bedzie do tego najlepsza,jak wydajnosc itp itd.

dlugodsc pola 300-350 metrow

9 rzedow.mysle dac po dwie linie kroplujace na rzadek-18 lini

woda pobierana ze stawu,zaraz przy polu.

pole lekko pod gore

myslalem nad kupieniem zwyklej polskiej pompy wody.takiej z silnikiem elektyrycznym z tylu,ale nie wiem jakie parametry musi ona miec.bede bardzo wdzieczny jesli ktos chociaz troszke mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Kolego, sa takie firmy ktore zrobia Ci projekt lini kroplujacej. Od A do Z, dzwonisz i w ciagu 3 godzin masz projekt gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

witam,

pomoze mi ktos z tym jak sie zabrac do nawodnienia 1h maliny?nie mam za bardzo pojecia jak,to dobrze zrobic.nie wim jaka pompa bedzie do tego najlepsza,jak wydajnosc itp itd.

dlugodsc pola 300-350 metrow

9 rzedow.mysle dac po dwie linie kroplujace na rzadek-18 lini

woda pobierana ze stawu,zaraz przy polu.

pole lekko pod gore

myslalem nad kupieniem zwyklej polskiej pompy wody.takiej z silnikiem elektyrycznym z tylu,ale nie wiem jakie parametry musi ona miec.bede bardzo wdzieczny jesli ktos chociaz troszke mi pomoze.

 

Jeżeli masz pole pod górkę to musisz podłączyć główny przewód na górce bo jeżeli zaczniesz podlewania z dołu do góry to kropelka może Ci nie podlać w najwyższym miejscu. A co do linii masz różne ilości kapilarów na metr ja sam się zastanawiam jakie teraz kupić. Te które mają są co 20 cm ale nie wiem czy nie za gęsto.

 

 

Co sypiecie na maliny jesienne teraz ? Ja mam zamiar dać yara mila complex ale ma trochę mało fostoru.

 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

tak myslalem zeby na gorce zrobic rozdzielnie i puszczac na dwie strony.napisale ze pole pod gore, bo bardziej chodzilo mi o to, ze pompa bedzie miala troche ciezej pchac...

 

zastanawiales sie nad dwoma liniami w rzedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Jeżeli masz pole pod górkę to musisz podłączyć główny przewód na górce bo jeżeli zaczniesz podlewania z dołu do góry to kropelka może Ci nie podlać w najwyższym miejscu. A co do linii masz różne ilości kapilarów na metr ja sam się zastanawiam jakie teraz kupić. Te które mają są co 20 cm ale nie wiem czy nie za gęsto.

 

 

Co sypiecie na maliny jesienne teraz ? Ja mam zamiar dać yara mila complex ale ma trochę mało fostoru.

 

Ja mam zamiar sypać Superfosfat potrójny,Siarczan potasu i Saletrę amonową.Tą ostatnia dopiero wtedy kiedy Pędy Malin osiągną 10 cm, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak    0

witam,jestem lekko zielony jeśli chodzi o uprawę malin, chciałbym się poradzić bo podsypałem z tydzień temu maliny yara mila complex i teraz chciałbym popryskać rosahumusem, zapomniałem to zrobić wcześniej. czy to nie będzie ze sobą kolidować??

z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Malina ma małe zapotrzebowanie na fosfor, poza tym nie zaleca się dawać posypowo tego składnika bo są małe szanse że roślina go pobierze. Także darowałbym sobie dawanie tego superfosfatu, lepiej ta kase przeznaczyć na coś innego. U mnie Complex wysypany tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj