Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1975    1395

Nawadnianie będzie, będą podlewane, wtedy można jest to bez znaczenia czy wiosna czy jesień? Zostawiłem pole pod maliny tylko jesienią nie dałem rady tego ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam proszę o poradę fachowców chce posadzić maliny  do gruntu  jakie polecacie odmiany dziękuje za podpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z letnich to chyba glen ample dosc dobrze i dlugo daje, a jesienne to bezkonkurencyjna jest nadal polka i polana, ja mam tak niezbyt duzo, tyle zebym mogl z rodzinka zebrac bez wynajmowania pracownikow ale znajomy bardzo duzo i mowil ze najlepiej jest z polka i polana, teraz polesie jest modne ale sadzonki drogie jak cholera. 


a no i laszka bo zapomnialem, po terminie owocowania to jest 1- laszka, 2-glen ample, 3- polka , 4- polana. to takie najbardziej znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikus75    0

Nie uprawiam malin jak dotąd ,ale przed Laszką jest jeszcze Radziejowa.Jeśli ktoś ma doświadzczenia z tą odmianą będę wdzięczny za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

z letnich to chyba glen ample dosc dobrze i dlugo daje, a jesienne to bezkonkurencyjna jest nadal polka i polana, ja mam tak niezbyt duzo, tyle zebym mogl z rodzinka zebrac bez wynajmowania pracownikow ale znajomy bardzo duzo i mowil ze najlepiej jest z polka i polana, teraz polesie jest modne ale sadzonki drogie jak cholera. 

a no i laszka bo zapomnialem, po terminie owocowania to jest 1- laszka, 2-glen ample, 3- polka , 4- polana. to takie najbardziej znane.

 Dzięki  za szybką odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale na radziejowa ciekawe jak skupy czy juz beda, chyba ze na deserowe na bazarek gdzies. laszka, glen, polka , polana to dobry uklad. przydaloby sie cos pomiedzy glenem a polka to bylaby ciaglosc zbiorow no ale pewnie cos wyhoduja w najblizszych latach. Ogolnie maliny to dobra sprawa, w moim przypadku na dodatkowy dochod, niema przy tym jakos duzo pracy a ceny tez przez ostatnie lata przyzwoite. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Witam. Mam pytanie odnośnie nawozów typu NPK. Ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem iż stosowanie nawozów wieloskładnikowych jest nie opłacalne ze względu na ich cenę wobec osiąganych efektów. Co o tym sądzicie? Chciał bym poznać wasze zdanie oczywiście w uprawie malin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja daje mile complex na start i potem  raz saletre zwykla i trzeci raz saletre wapniowa tropicote , to na jesienna. to tropicote to dobry nawoz w tamtym roku na jednym kawalku sypnalem to byla duza roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

lukę miedzy letnimi a jesiennymi wypełnia octavia, ja właśnie wsadziłem 30 arów, zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sadzonki kupiles? ja jestem spod Janowa lub. cos mi sie kiedys obilo o uszy z ta nazwa ale jeszcze nie jest modna. a to jest letnia czy jesienna odmiana. jesli mialbys na sprzedaz to chetnie kupie. pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Ja również wsadziłem tą odmianę malin. Jest to letnia odmiana. Gdy kupowałem sadzonki to sprzedawca opisywał że jest to bardzo fajna odmiana. Porównywalna z glenem a nawet lepsza. Okaże się w tym roku. A słyszał ktoś z Was coś odnośnie odmiany malin jesiennych rubin? Wsadziłem takie na test. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o rubinie nie wiem. ja to juz glownie pod katem pory owocowania szukam, musze tej octavii znalezc gdzies zeby byla ciaglosc zbiorow. no i moze tej radziejowej bo przed laszka jest. najlepiej jakby wynalezli jakas odmiane co owocuje od maja do listopada :) no ale i tak jest dobrze, kiedys nie bylo nawet jesiennych to 3 tyg i po zbiorach a teraz to juz dlugo mozna kase robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Witam Panów ;) Mam ok.30arów takiej ziemi troszku torfowej(z odzysku po łące- przygotowane pod zboże...) ale na jesień tak myślałam posadzić tam albo malinki albo truskawki na agrowłókninie...co myślicie?

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Witam mam pytanie jaki polecacie oprysk od chwastu w malinie jesiennej 4-5 letniej teraz wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki polecacie oprysk od chwastu w malinie jesiennej 4-5 letniej teraz wiosną.

linurex 3l/ha lub stomp 4l/ha lub linurex+stomp w mieszaninie 2l+3l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Ile powinno się dać azoty na maliny posadzone na jesień 45 ar letnich i tyle samo jesiennych bo coś źle wyliczyłem chyba. Z moich obliczeń wynikało że na letnie 40 kg a jesienne 75 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sylweklubelak-ile sypiesz tej yary,czy dawka 250kg/ha wystarczy na dzien dobry.?

Dawka 400-500 kg/ha jest dobra...co to jest na hektarze 250 kg?

a gdzie sadzonki kupiles? ja jestem spod Janowa lub. cos mi sie kiedys obilo o uszy z ta nazwa ale jeszcze nie jest modna. a to jest letnia czy jesienna odmiana. jesli mialbys na sprzedaz to chetnie kupie. pisz na priv

W godziszowie nabędziesz ;)

a sprubuj zasadzic sokolice

Sokolica czy Radziejowa dają owoce w podobnym terminie co laszka, lecz laszka nie boi się aż tak jak te dwie majowych przymrozków. Laszka przetrzyma ale może obniżyć plon o połowę czy więcej, lecz jak Sokolicę lub Radziejową przymrozi to już po owocach(mówię o kwitnieniu jakby ktoś nie zrozumiał :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kiedy sypać pierwszy nawóz jara complex ?

można już stosowa lub wstrzymać się jeszcze do końca tygodnia;)

bizonlukaszZ056 a czy ten oprysk linurex nie podpali malin i w jakim terminie go zastosować żeby zadziałał :) 

jeżeli malina starsza niż rok to nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20
bizonlukaszZ056 a mam jeszcze jedno pytanie czy mógłbym  już teraz opryskać czy zaczekać jeszcze i czy ty też stosujesz ten oprysk u siebie sory że tyle pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bizonlukaszZ056 a mam jeszcze jedno pytanie czy mógłbym  już teraz opryskać czy zaczekać jeszcze i czy ty też stosujesz ten oprysk u siebie sory że tyle pytan

Możesz ale jak będzie przymrozek to osłabi działanie...ja pryskaw w następnym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj