Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

7.50zł/kg - lubelskie

Ile max obstawiacie jeszcze malinom, nawet przy nawodnieniu? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Co to jest jak malina byla w stanie wegetatywnym kolor liscia byl taki jak powinien. Teraz gdy generuje duza ilosc owocow liscie zrobily sie u gory zolto brazowe. Czym to moze byc spowodowane? Woda leci codziennie. Moze to byc jej nadmiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jaki upal czlowieku. Jak opryskasz wieczorem po zachodzie slonca to nic im sie nie stanie ja sam tak robilem w te ostatnie upaly. A na fertygacje to jest za sucho i nie bedzie takiego efektu i tak bedziesz musial zasilac dolistnie czyli podwojny koszt. Ale rob jak chcesz bo co ja tam sie znam. Ponad tys pojemniczkow z pol ha. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Jaki upal czlowieku. Jak opryskasz wieczorem po zachodzie slonca to nic im sie nie stanie ja sam tak robilem w te ostatnie upaly. A na fertygacje to jest za sucho i nie bedzie takiego efektu i tak bedziesz musial zasilac dolistnie czyli podwojny koszt. Ale rob jak chcesz bo co ja tam sie znam. Ponad tys pojemniczkow z pol ha. Pozdro

U mnie przez trzy ostatnie dni było 30 stopni. A co do fertygacji to nie wiem w czym problem,malina nawodniona na maxa więc bez problemu przyjmuje nawóz co zresztą widać po jakości owocu. Co trzy dni 300 kg z 40 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No to ja mam tyle jednego dnia i bez fertygacji, ale oczywiscie woda to podstawa.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Witam czy warto uprawiac maliny na 30 arach? Ile trzeba zainwestowac na poczatek i ile mozna z tego zarobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Witam czy warto uprawiac maliny na 30 arach? Ile trzeba zainwestowac na poczatek i ile mozna z tego zarobic?

Kolego ciężko będzie jednoznacznie udzielić ci odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników. Podstawa to gleba, nawożenie, środki ochrony , pielęgnacja itp. Koszt sadzonek w tym roku będzie zapewne wysoki. Przy takiej cenie jak w tym roku podchodziłbym do nowych nasadzeń raczej sceptycznie i się za bardzo w to nie pchał gdyż to nie wróży nic dobrego na przyszłe lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Gleba to czwarta klasa oddalone od domu ok 50 metrow.takze moglbym je nawadniac caly czas.nie byloby to moje glowne zrodlo dochodu tylko dodatkowe.ile sadzonek potrzebowalbym na te 30 arów?i jaka odmiana? Czy lepsze beda odmiany powtarzajace czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Jakie zabiegi nalezy wykonywac w malinie letniej w pierwszym roku po wsadzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Jakie zabiegi nalezy wykonywac w malinie letniej w pierwszym roku po wsadzeniu?

 

Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Sim200 moglbys rozwinac swoją wypowiedź. Ja dopiero chce zaczac z malinami narazie na 30 arach na próbę. Chce wsadzic laszke lub glen ample i nie wiem ile bedzie z tym pracy pierwszego roku.bo raczej owoców nie bedzie pierwszego roku.prosze o porady kogoś doświadczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Maliny sa na pewno trudniejsze w utrzymaniu i wymagaja wiecej wkladu finansowego niz truskawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Witam. Ktos,cos moze napisac o malinach Polesie? Porownac do polki i polany? Moze ktos ma do sprzedania polesie? I jak tam cena malin obecnie w waszym rejonie? Zamosc spadek bo 9.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Sim200 moglbys rozwinac swoją wypowiedź. Ja dopiero chce zaczac z malinami narazie na 30 arach na próbę. Chce wsadzic laszke lub glen ample i nie wiem ile bedzie z tym pracy pierwszego roku.bo raczej owoców nie bedzie pierwszego roku.prosze o porady kogoś doświadczonego.

Tzn. W młodej malinie się robi tyle samo i takie same zabiegi jak w kilkuletniej. Jest dużo programów ochrony malin, przeważnie na stronach producentów opryskow albo jest taki program co roku wydawany w broszurze i tam do kazdej uprawy są programy i tabele mieszam sor. A po kilu latach juz sam będziesz widział co i kiedy należy zrobić.

Ale teraz się lepiej nie nastawiać na maliny bo po 3 latach dobrej ceny prawdopodobnie będzie tania że ledwo na maly plus się wyjdzie jak kiedyś.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Dzieki za odpowiedź. A jaką lepiej odmianę polecacie na start glen ample czy laszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o odmiany owocujące na pędach dwuletnich. Ja u siebie uprawiam Benefis, ładny duży owoc a i nadaje się do zbioru mechanicznego. 


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

W sumie jaka odmiana to nie ugadniesz, bo to zalezy od roku a nie przewidzimy jaki będzie następny rok, kazda jest dobra jak będą odpowiednie warunki. Wiec najlepiej miec kilka odmian.

Funkmaster a jak z zimowaniem i zamieraniem w tym benefisie?

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj