Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hubs0n    1

Ja po podlewaniu z wodociagu zauwazylem brazowienie lisci maliny po zaprzestaniu i kilku porzadnych deszczach wszystko wrocilo do normy. Ja nie polecam no juz drugi raz tak zrobilem i efekt byl podobny.

 

Trzeba do takiego podlewania dołączyć odżywkę np. w kropelke i nie będzie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

U mnie w okolicy płacą 1,60-1,70 kg plus obiad i coś do picia lub po 2 zł jeśli tylko coś do picia bez jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

tak wracając do podlewania wodą wodociągową to niedawno była odlata że z powodu suszy należy zmniejszyć zużycie wody z wodociągu. Zakaz mycia samochodów, podlewania itd nie doczytałem jakie mogą byc kary ale sąsiad podp.......cz napewno znajdzie się.

Nie ma to jak własna głębinówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jak kondycja waszych malin? U mnie mimo nawadniania nie za ciekawie. Wyglądają jak by były ugotowane. 

 

PS

Ile puścić wody na rządek 100m malin 4 letnich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

witam czy można by było zraszac maliny jesienne przy dużych upałach w celu nawadniania np wieczorem czy to tylko pogorszy stan malin :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Witam. Czy moze ktos powiedzieć mi co dolega tym malinom? Zasychaja w jakis dziwny sposób. Dodam że są podlewane co 2 dzień.

post-152994-0-98699700-1439110752_thumb.jpg

post-152994-0-63764900-1439110788_thumb.jpg

post-152994-0-71302500-1439110810_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endii53    0

Witam, ma do Was pytanie. Czy wiecie co to za robaczek? I czym go zwalczyć ?
Po ciężkiej walce z przędziorkami, teraz zauważyłem że pojawił się taki szkodnik. 

post-102453-0-24059900-1439192115_thumb.jpgpost-102453-0-76236900-1439192134_thumb.jpg

Edytowano przez endii53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Lubelskie/Potok wielki-6.70zl z wczorajszego dnia.
Koledzy bardzo podsychaja Wam maliny z braku deszczu?
Czy mozna czyms ratowac w oprysku z odzywek? Czy tylko podlewanie woda zostaje?
Z gory dziekuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Może ktoś ma doświadczenie w zraszaniu malin nocą poprzez deszczownie bezpośrednio ze studni głębinowej. Woda ma zaledwie 8 stopni czy taki zabieg wytrzymają roślinki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam. Koledzy a czy Wam muchy i osy zjadają maliny?? Jeżeli mieliście taki problem to proszę napiszcie jak rozwiązać tą sytuację. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

U mnie też to robią. Z tego co zauważyłem interesują je te smakołyki lekko przestane tej pomarańczowej nie ruszą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj