Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mszyce na malinach. Co robić?

galeria
Maliny
krzy24    2

Tak. Widze,ze w ziemi nie ma wilgoci i jest sucho. Dobrze ,ze mam trawe w miedzyrzedziach to daja troche wilgoci...bez pryskania cherbicydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Witam, pojawiły mi sie mszyce na młodych odrostach letnich malin i liście zaczęły żółknąć, czy moge podczas zbiorów zastosowac jakiś oprysk przeciwko tym mszycom?

 

post-39687-0-08558100-1435952880_thumb.jpg

post-39687-0-56317000-1435952996_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Chciałem trochę zaczerpnąć wiedzy o uprawie malin jesiennych. Jakie strony internetowe polecacie ewentualnie jaką literature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy podczas trwającej suszy ma sens podlewanie wodą malin póżnym wieczorem np opryskiwaczem pryskać po liściach lub podlewać po ziemi który sposób będzie lepszy.Glen i Laszka jakoś się jeszcze trzymają ale już jest trudną owoce z nich zebrać a inne odmiany trzeba spisać na straty bo owoce już zasychają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Praktykował ktoś z was podwiązywanie malin jesiennych podobnie jak letnich? Po dzisiejszym deszczu z bardzo silnym wiatrem część plantacji leży i chyba są marne szanse aby maliny się podniosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jesienne podwiazuje sie ale z boku jednej jak i drugiej strony rzedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Co może być przyczyną żółknięcia a potem usychania dolnych liści w malinie jesiennej ?

post-123045-0-81065400-1436303120_thumb.jpg

post-123045-0-61988700-1436303125_thumb.jpg

post-123045-0-90402800-1436303130_thumb.jpg


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

U mnie też tak podsychają, jest susza, od kliku dni są nawadniane. Wydaje mi się że za mokro ani za sucho nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Takie podsychanie lisci na samym dole jest dosc powszechne. Sam tak mialem,jak sa geste w szerokim rzedzie.
Ale tez to moze byc brak jakiegos skladnika w nawozie,lub z wiosny w miesiacu maju miales rdze! Czy zauwazyles?
Malina Radziejowa i Sokolica z letnich!
Czy ktos ma takowe,nowe odmiany?
Ciekawi mnie jak sie sprawdzaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

dołączam się do pytania, mnie interesuje bardziej radziejowa? podobno zaczyna się wcześniej niż laszka, i jak z wielkością owocu i plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Teraz już się dopatrzyłam że to podsychanie liści na dole to inwazja przędziorka jest. Czym zwalczyć to badziewie? Dostały Safran ale nadal żyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Przedziorek nie tak sie objawia.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kolega ma 5 rządków malin po około 100 m każdy które niestety zaczynają przysychać. Ma beczkę 1000 litrów. Planuje kupić linie kroplujące. Do tego jakąś pompę którą wkładałby do tego zbiornika. powiedzcie mi czy takie coś w ogóle może się udać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

wydaje mi się, że teraz może mieć ciężko rozłożyć linie bo krzaki ma spore, a poza tym  jak dobrać pompę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Uda się, ja robiłam jakieś 2 tyg temu, trochę ręce podrapane przy wkładaniu linii. Sprawdźcie sobie czy podsychanie to nie jest sprawka przędziorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mozesz polozyc po dwie linie obok rzedu z jednej i z drugiej strony. Bedzie szybciej a i podlejesz szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Teraz już się dopatrzyłam że to podsychanie liści na dole to inwazja przędziorka jest. Czym zwalczyć to badziewie? Dostały Safran ale nadal żyją

są tylko 4 środki zarejestrowane 

ACARAMIK 018 EC Envidor 240 SC Ortus 05 SC i SAFRAN 18 EC

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dzięki za powyższe odpowiedzi. Widzę, że znajomy już dziś zaczął coś działać. Mam jeszcze jedno pytanie. Nie jestem pewien czy mi wystarczy wody w studni do nawadniania swojego kawałka. Byłem dziś w odr zapytać się czy woda z wodociągu nadaje się do nawadniania i w zasadzie nie uzyskałem odpowiedzi. Wiec czy woda z wodociągu nadaje sie do nawadniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Nie koniecznie z uwagi na niższą temperaturę (duża różnica temperatur), która możne powodować stres wodny


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Woda z wodociągu ma wyższą temperaturę niż woda z mojej studni głębinowej. W czasie suszy mogą być jakieś ograniczenia w pobieraniu wody z wodociągu, oraz koszty, bo przecież za wodę trzeba będzie płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A czy nie wpłynie taka woda jakoś negatywnie na krzewy bo chyba są do niej dodawane jakieś chemikalia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja po podlewaniu z wodociagu zauwazylem brazowienie lisci maliny po zaprzestaniu i kilku porzadnych deszczach wszystko wrocilo do normy. Ja nie polecam no juz drugi raz tak zrobilem i efekt byl podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj