Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piter72    0

Chodzi mi o goltix na buraki.Pryskałem nim truskawki i świetnie się sprawdził więc chciałem polecieć i po malinie. Zrobiłem próbę,zobaczymy efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Możesz zdradzić w jakiej dawce i terminie zastosowales?? I czy dal radę z chwastnica drobnokwiatowa.?
I w ogóle na jakie chwasty jest skuteczny.
Z powojem ciężki temat bo pomimo konskiej dawki opryskany pęd zamiera to po jakimś czasie obok wychodzi następny. Spróbuj Starane, Fernando lub Chwastox Trio, który jest najtańszy. W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

witam panowie, Mam problem z przebarwianiem sie lisci w malinie jesienej na kolor zółty. maliny zasadziłem na jesien i do tej pory ładnie sobie rosły a dzis zauwazyłem że liscie zaczynaja zółknąć, co to moze być za choroba i co zrobic aby zapobiec temu zółknięciu ? jakie opryski dać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Teraz to już Ci to nic nie da bo trzeba było pryskać jakiś miesiąc temu. Jakbyś sprawdzał liście od spodu to byś widział ile tego tam siedziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Właśnie zauważylem na niektórych malinach liście takie jka na zdjęciach poniżej. Liście są troche ciemniejsze i takie jakby pofałdowane i nierówne oraz mają takie gródki/wypustki. Co to może być ? Jakas mszyca czy zaraza ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Pryskałem ok 2 tygodnie temu na Zwójke mospilanem.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Stosował ktoś siarczan potasu dolistnie? Jakie to stężenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

co jaki czas pryskać maliny kristazolem zielonym ?

malina jesienna sadzona na jesieni wczesniej na wiosne sypałem tylko complexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam. Proszę o pomoc. Tak jak na załączonych zdjęciach, coś złego dzieje się z moimi malinami. Usychające liście to może być efekt weekendowych przymrozków czy to może jakaś choroba?? Oraz te żółknące i skręcające się liście to jaki szkodnik mi to powoduję?? Bo już głupieję od nadmiaru informacji ;) Czym mogę najlepiej poprawić sytuację. Dodam, że wczesną wiosną sypałem superfosfatem wzbogaconym oraz potasem siarczanu (zalecenia po badaniu gleby). Zakupiłem jeszcze nawozy dolistne wapnowe i fosforowe. Mam też Mospilan, którego planuję użyć po poprawie pogody (bo jak narazie to leje i leje) Z góry dziękuję za poradę 

post-151942-0-28831000-1432112026_thumb.jpg

post-151942-0-57146200-1432112066_thumb.jpg

post-151942-0-63349200-1432112080_thumb.jpg

post-151942-0-72707300-1432112105_thumb.jpg

post-151942-0-29012800-1432112130_thumb.jpg

post-151942-0-97497200-1432112151_thumb.jpg

post-151942-0-64976300-1432112169_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4
Napisano (edytowany)

Zrobiłem zdjęcia całych rzędów, może teraz będzie lepiej widać. Ktoś ma pomysł co to może być ?

 

 

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania1978    2

A wcześniej nic takiego nie było?


Bo ja miałam cos powiedzmy, że podobnego, ale zawsze uznawałam to za naturalne zjawisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Teoretycznie tego nie powinno być. Przynajmniej w tamtym roku nie było.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1
Napisano (edytowany)

Majster albo masz brak magnezu alno szpeciela. Pierwsze to dolistnie siarczan magnezu a druhie to ortus. Tak mi sie wydaje po zdjęciach ale bardziej onstawiam szpeciela.

Edytowano przez gerald987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Witajcie. Co robić? Poszłam w maliny a tam rdza lisci. 10 lat uprawiam maliny i takiego czegoś ne widziałam. Dodam że tylko Polana zaatakowana, Polka i Polesie nie. Proszę o radę co z tym robić i czym zwalczać.  :unsure:  :unsure:  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Zgodnie z prawem to ciężka sparawa a na własne ryzyko to możesz zastosować ZATO 50 WG SCORE 250 EC ewnetualnie środek ATAK 450 EC.

Ale podkreślam to na własne ryzyko bo tych środków nie ma w programie ochrony maliny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Kadore bzdura. Zato od kwietnia tego roku posiada zezwolenie na maliny. Aliona poldcam zato oraz solfan pk ktory ogranicza w pewnym stopniu przemieszczanie sie choroby. Poza tym mozna stosowac środki które nie maja pozwolenia w malinie ale dzialaia na patogen w innej uprawie ale to na wlasne ryzyko z uwagi na dawki i brak pozwolenia na malnine. Na poprzednien stronie ktoś pisał ze rok wczesniej stosowal tebu srodke na zboze i pomogło. Ja stoswoalem to co pisalem wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

ZATO 50 WG ma mieć rejestrację w malinie w tym roku tak mówił przedstawiciel firmy ale jak ma rejestrację w sadach ,porzecze i truskawce to i malinie na pewno nie zaszkodzi ja w tym roku opryskałem nim malinę jesienną od rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameo    1

za tym skracaniem to nie ma zasady jeśli skosisz to ich nie bedzie jesli zostawisz to bedzie dla cb lepiej przy uprawie w miedzyrzędziach


sadzenie co 0,30 m w zupełności wystarczy a w międzyrzędziach nawet 4m nie zaszkodzi jak się to rozrośnier to zostanie nie za dużo miejsca chodzi tylko o to że jest problem z pryskaniem mam ok 10h wiec coś o tym wiem


tych pędów  sie nie zostawia co rok po zbioerze po przymrozkach sie kosi tłuka lub skoro wiosny jak nic jeszcze nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czym mogą być spowodowane takie usychające na obrzeżach liście?

post-67005-0-35899100-1433070615_thumb.jpg

post-67005-0-23702400-1433070755_thumb.jpg

post-67005-0-05538600-1433070942_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj