Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michax    2

Jakie nawozy stosujecie teraz w malinie jesiennej? Ja pod koniec przyszłego tygodnia planuje dać nitrabor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nitrabor daje się na początku kwitnienia a nie teraz.

Nie dawałem nic na wiosne co myślicie żeby teraz sypnąć hydrocomplex ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

Witam wszystkich, proszę o opinie i pomoc odnośnie malin przesyłam zdjęcia. Nie wiem co się dzieje wyglądają jakby były chore są żółte i małe na końcach liści zasychają. Dodam że dwa lata temy opryskałem raundapem i trochę ich skaleczyło bo pryskałem jak był wiatr po opryskach zrobiły się karłowate i zaczeły usychać w rzędach czy ten oprysk zmienił genetycznie maliny?. W tamtym roku było rozsiane duża ilośc wapna może to jest przyczyna zamierania? A może brak fosforu bo na jesieni w ogóle przez parę lat nic nie dawałem tylko na wiosnę yara komplex i bontar plus później saletra. Co źle robię.. pomocy..

post-49037-0-32536100-1430681091_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

No to pięknie.. W tym roku na wiosnę pryskałem LUMAXem (oprysk od kukurydzy) chyba nie uszkadza malin bo plantacja bez chwastu a malinki rosną. No a te po opryskach Raundapem do kasacji w takim razie..

Dzięki Saszeta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1
Napisano (edytowany)

Witam forumowiczów. Mam problem na malinie jesiennej. Zauważyłem na liściach dziwne wybarwienia. Nie jestem do końca pewny czy to rdza czy jakiś inny grzyb. Proszę o pomoc.W razie gdy by to była rdza czy Zato 50 WG pomoże? 

 

 

post-152994-0-19821100-1431089195_thumb.jpg

Edytowano przez gerald987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Czy ktos juz opryskiwal maline letnia od przedziorka i szpeciela. Srodek na te roztocza rejestrowany to Ortus.
Niby jeszcze nie widac przebarwien na lisciach,ale nie wiem,czy jeszcze czekac z opryskiem?
Czekam na odpowiedzi.
Z gory diekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Odnośnie mojego pytania czy to jest jakis grzyb i zabieg mythosem pomoże bo tak postąpiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Na rdze w tym roku jest zarejestrowany zato. Zobaczę jak po mythosie bedzie wyglądać sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ile dać kristalonu zielonego na malinę jesienną? Na stronie yara pisze, że 3 kg na ha a na opakowaniu 0,2-0,4 % na 100 litrów wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

marluk a mógłbyś napisać jak rozplanować nawożenie dolistne począwszy do dzisiejszego oprysku kristalonem zielonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

obserwuj rosliny zrob badanie gleby i na tym opieraj nawozenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Chodzi Ci o Goltix na truskawki czy na buraki? O innych nie wiem a na maliny nie słyszałem o takim także lepiej odpuścić. Czy zaszkodzi to nie wiadomo ale jak opryskasz to będzie doświadczenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Najlepiej wrzuć zdjęcie na jakiś serwer np. obrazki elektroda i wklej później link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Macie jakiś skuteczny oprysk na powój polny w malinie jesiennej. Tyle tego mam i rośnie jak głupie  teraz to zostało mi chyba usunąć to ręcznie ale może za rok czymś prysnę bo już na całej plantacji. Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj