Polecane posty

krzy24    2

Do grzegorz74
Stosujesz ten olej i masz efekty? Oczywiscie dajesz pozniej jeszcze oprysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Plon malin z 1ha zalezy od wielu czynnikow. Jak uprawiasz,nawozisz,stosujesz srodki ochrony roslin, nawadniasz,gestosc malin w szpalerze itd...
U jednych jest malina niewyrosnieta na waskim szpalerze,raptem pare lodyg w rzadku na dlugosci metra to i owocow nie bedzie duzo...
Przyklad:
Znajomy w tamtym roku mial 20ton letniej Laszki z 56ar oraz jesiennej tez 20ton z 0.5ha. Pewnie to byla i Polana i Polka,ale tego nie wiem. No,ale u niego jest malina w 100%zadbana i pod kazdym wzgledem nawozona. Przeznacza na to kazdy dzien w sezonie na prace w malinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0
Witam mam 30 ary malin polana posadzonych jesienia chwasty jeszcze nie zaczeły kiełkować , sąsiad poradził mi je ściółkować słoma 
powiedział że dam mi ją .
Są to stare dość przegnite bele , co o tym myslicie dobry pomysł czy zły ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strucha123    0

siemka!  czy zna ktoś dawki stosowania na malinę jesięnna w tej chwili agilu lub targa czy leopard na1ha i który lepszy do stosowania w tym momecie bo mam dużo perzu malina 2 letnia  i czy to nie zaszkodzi młodym pedom co wychodzą? 

i jakie nawozy stosować konkrefnie i terminy a takze odrzywki

teraz dałem 200kg na start nawóz'' ogród'' i 200 kg ''polimag'' , 400kg wapna granulowanego tzw. ''kruszynskiego'' czy cos takiego

co dalej stosowac i termin 

PROSZE O POMOC

TRZYMKA!!!!!!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Papier przyjmie wszystko.

Szkoda tylko, że niektórzy wiedzę mylą z wyobraźnią a ona potrafi płatać figle.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strucha123    0

jaka jest dawka targi lub agilu na hektar malin tak aby perz wzieło w malinach i czy nie spali malin?


jaka jest dawka targi lub agilu na hektar malin tak aby perz wzieło w malinach i czy nie spali malin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Na etykiecie jest napisane jaka dawka na ha, Malina jest dwuliścienna więc skoro nie zna się takich rzeczy lepiej odłożyć na bok uprawe malin. A dla 20 i 40 ton z ha jest taki fajny portal www.bajkownia.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jakim nawozem azotowym siejecie maliny teraz na wiosnę ja mieszam saletrę z mocznikiem co myślicie o takiej mieszance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

30 t/ha jest bardzo dobrym wynikiem w tunelu, plon rzędu 40t/ha  jest praktycznie nie realny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Wyobraznia! Na Letniej Laszce to jest wiele osob,ktore u tego znajomego zbieraly i bylo te 20t.
No,rok byl bardzo mokry. Malina dostawala duzo wody i do tego on daje opryski oraz odzywki,takze bylo tego...
Co do jesiennej to juz nie moge na 100% potwierdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Zbierałem  maliny u znajomego kolegi ' plantacja  3 - letnia  czy coś  takiego  , maliny  dość grube  , areał  0. 50 ha . na koniec  załadunek i miał  ponad 400 kg . 

To przez cały sezon tych  kg . sobie trochę  nazbierał , ale nie pytałem ile bo nie wypadało . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

Zatrudniacie do zbioru malin osoby z Ukrainy? Ile im płacić? Za koszyczek, od kila? Proszę odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

mam pytanie czy mozna teraz wykonywac oprysk saletrą wapniową jakąś tam w płynie zna malinę jesienną? nie bedzie poparzeń? pytam bo znajoma sie pytala a nie chce zlej porady dac :) a sam malinami sie nie zajmuje :P


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Czy ktos ma letnia maline Glen i wie co dawac na Szpeciela? Jaki srodek i czy jest atestowany?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy do zabiegów grzybobójczych dajecie odżywki czy odżywki robicie osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzieki za odpowiedz grzegorz74.
A jeszcze jedno pytanie: co na jesienna Polke,ktora ma rdze? W tamtym roku bardzo byla ta choroba dotknieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013
Napisano (edytowany)

Zobacz tu   http://www.agrofoto.pl/uprawa/sadownictwo/maliny-bez-rdzy-rozszerzenie-zakresu-stosowania-zato-50-wg,42.html

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj