Polecane posty

cinek1808    1746

może warto skorzystać z gotowych programów ochrony  

jeśli chcesz to mogę ci wysłać na priv(aby nie dostać bana za reklamę) informację gdzie to znaleźć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Laszka jest podatna na zamieranie, ale nie znaczy ze bedzie chorowala jesli sie kupi zdrowe sadzonki i będzie dbało śor.

Calypso, mospilan i wiele innych, ze szpecielem nie jest tak ciężko. Najuciążliwsze jest zamieranie i powoje jeśli je wpuścimy w rządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

tak zamieranie ciężkiii temat ...

A ze szpecielem poważnie nie jest ciężko ?? Bo tak sie zaraz ten wielkopąkowiec z porzeczki przypomina :( i jak to w pewnym momencie było ciężko bo brakło środków :(

 

Tu na tego szpeciela też nie mam w Programie ochrony nic ( mam Program z 2012 )

 

Cinek1808  jeśli nie problem to bardzo proszę o ten Program

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Program programem a praktyka praktyką. Ale warto też znać program. Bynajmniej u mnie nie ma dużych problemów ze szpecielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

racja najważniejsze doswiadczenie i lata praktyki ale warto korzystać z programów aby zaczerpnać trochę wiedzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

a stosujecie jeszcze rovral czy już odpuściliście sobie ten środek ?

( znaczy tak ogólnie w sezonie na zamieranie )

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Co myslicie o koszeniu malin jesiennych przy temp. np -10 stopni jak jeszcze snieg nie spadnie?  Mroz im nie zaszkodzi jezeli beda mialy swiezo otwarta lodyge przy ziemi?? 

Do tej pory nie dostalem konkretnej odpowiedzi.

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

post #374


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

sim200 no właśnie tak średnio ich jest - tych środków znaczy

A dużo więcej tą letnią trzeba na zamieranie pryskać niż jesienną ? Powiedzcie tak z doświadczenia ? Bo wiem, że regułek książkowych jest dużo , a np.pogoda pogodą i wtedy regułki odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Uprawiają, ale to już wyższa szkoła, jest pare filmów na youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Kiedy wjechać z kerbem w malinę jesienną ? Daje ktoś może kerb ?

Póżną jesienią  nie dało rady , grudzień nie bo po skoszeniu odbijała - to sie bałam że pociągnie w korzenie.

To jak zrobić ? Doradzicie coś ?

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jrn    0

witam chcialbym sie zajac uprawa malin mam 2 gorki okolo 2 ha , czy mozecie lizyc mi jakas rozsadna kalkulacje i ile mniej wiecej mialbym z tego zarobku,..oczywiscie praca wlasna i bylaby to dodatkowa uprawaw  gospodarstwie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

to zlozona sprawa. Moze napisz wlasna tak jak ja widzisz i uwazasz a my ja skomentujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Kerbu nigdy nie używałem, w mojej okolicy używają stomp+devrinol lub panida na przedwiośniu zanim chwasty zaczną kiełkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Nigdy nie wiem kiedy utrafić z tym Kerbem :(  Wiem że najlepiej pół dawki jesienią a pół wiosną- tylko jak to zrobić żeby nie pociągnęła zielonym w korzenie ?

Hehehe fajnie by było dać chociaż raz w pełnej dawce - tylko kiedy ? Już ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Kerbu nigdy nie używałem, w mojej okolicy używają stomp+devrinol lub panida na przedwiośniu zanim chwasty zaczną kiełkować.

jakie dawki jednego i drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

witam chcialbym sie zajac uprawa malin mam 2 gorki okolo 2 ha , czy mozecie lizyc mi jakas rozsadna kalkulacje i ile mniej wiecej mialbym z tego zarobku,..oczywiscie praca wlasna i bylaby to dodatkowa uprawaw  gospodarstwie

 

Kolego jakie masz doświadczenie z maliną, jeśli zerowe to potrzebujesz paru lat praktyki. Zacznij od 20 arów przez 2-3lata, aby nabrać wprawy. Piszesz że będzie to praca własna, a kto te maliny tobie zbierze jak na hektar potrzeba średnio 10 osób do zbioru czyli jakbyś miał te dwa hektary w malinach to potrzebujesz 20 osób do zbioru. Odnośnie zarobku, nikt rozsądny tobie nie napisze ile zarobisz, wszystko jest zależne od warunków pogodowych i ceny w danym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jrn    0

wlasnie o tym mowie kilku pracownikow juz jest, mialem zamiar zaczac od jednego arealu potem drugi...dzieki za odp.. warunki nie sa najlepsze polnocnaPolska ale kilka osob w okolicy sie tym zajmuje i jakos im tpo idzie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy ktos z was orientuje sie jaki jest koszt zakupu tuneli zblokowanych pod maline letnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

witam. chcial bym uzyskac jakąś porade co do tego kiedy i czym zacząć zasilac maliny. maliny sadziłem póżną jesienia w tamtym roku wiec trzeba by było teraz się tym jakoś odpowiednia zająć tylko co i w jakich ilościach sypac ? nawóz sztuczny czy naturalny ? jak sądzicie koledzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

poczytaj na google o uprawie malin co kiedy potrzeba, naprawde tego jest sporo. Jakies szczegolowe i konkretne pytania zadawaj tu. chetnie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scofield    0

Witam. Mam pytanie czym sadzicie sadzonki malin? Chyba nikt nie idzie ze sztychówką na hektary. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj