Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sim200    3

Ja sypie polimag s wczesna wiosna a jak troche podrosna z 20 cm to saletre wapniowa i tyle z nawozow, dalej wspomagam maliny odzywkami dolistnie i jest dobrze. Jak ostatnio podsypales mocznikiem to teraz ryzykownie byloby saletre dawac zeby nie przypalic, oglnie daje sie saletrzak albo saletre wapniowa (jak masz ciemnozielone liscie tzn. ze azotu im nie brakuje), mocznik troche zakwasza. Ktos powie ze malina lubi zakwaszona glebe- nie prawda, lubi lekko kwasna. Jak przed sadzeniem wapnowales jakims zwyklym wapnem to ph bedzie sie powoli zmienialo, gdybys wapnowal wapnem kredowym np. wapniak kornicki to efekty zmiany ph powinny byc widoczne juz w tym roku. Mi sarny nie podgryzaja na szczescie, podobno po pryskaniu sadoplonem odstraszaja sie ale osobiscie u mnie takiego przypadku nie bylo wiec nie zagwarantuje ze to sprawdzony sposob. Hehe no to niezle jak zwinelo z pola straszaki u nas troche nad ranem zlodziejaszki podskubuja maliny i mysle o jakiejs kamerce albo fotopulapce ale to koszt 600zl.....

 

Tomn95 mysle ze juz powoli mozna kristalonem pomaranczowym albo czerwonym, albo jeszcze troszke zaczekac az zacznie naprawde kwitnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pryskalem miesiac temu odzywka zeby liscie mi sciemnialy i teraz zastanawiam sie czy nie powtorzyctego zabiegu bo niektore robia sie jasne. Zauwazylem tez ze dookola niektorych dolnych lisci robi sie jasna otoczka a w niektorych nawet przysycha lisc w tym miejscu o jakich zabiegach myslicie na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Juz sie dowiedzialem, nadmiar wody lub brak jakiegod pierwiastka. Dostalem dwie odzywki teraz i dwie pozniej na owoc tylko jak maja byc takie upaly to nie wiem czy malina bardziej tego nie odczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam pryskał ktos malinę jesienną TROPHY 840 EC ? to chyba zamiennik GUARDIANA na kukurydzę,guardianem pryskali moii znajomi efekt super,oprysk wczesną wiosną,żadnych chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy wedlug was mozna prysnac odzywka wieczorem z uwagi na zblizajaca sie fale upalow, nie zaszkodzi to malinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Czy wedlug was mozna prysnac odzywka wieczorem z uwagi na zblizajaca sie fale upalow, nie zaszkodzi to malinie?

 

 

Czlowieku maliny odzywkami pryska sie tylko wieczorem, a od innych rzeczy po zajsciu slonca o i oblocie pszczol. od robaka pryskasz w dzien? Unas 2 lata temu za pryskanie w dzien jedna osoba zabulila 5 tys zl.

 

Nic sie nie dowiedziales- nadmiar wody lub brak pierwiastka..... czyli co sie dowiedziales? bo nie rozumiem.

 

Wiesz wogole co to jest szpeciel, przediorek? Niedobor magnezu, fosforu, potasu i wielu innych iczym sie objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Tak wiem to wszystko i wiem, ze trzeba pryskac po zachodzie slonca na suche liscie, ale moje pytanie bylo zupelnie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Tak wiem to wszystko i wiem, ze trzeba pryskac po zachodzie slonca na suche liscie, ale moje pytanie bylo zupelnie inne.

 

Sorry.... (; Można, ale taka co ma malo azotu, minimalna dawke zrobic z dodatkiem asahi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Witam

Mam pytanie wszyscy pryskają a co z owocami u mnie polka pojawiają sie pierwsze owoce a używanie odzywek nie zaszkodzi im ? Powiem szczerze że u mnie wyglądało ok maliny zielone itd ale teraz ostatnio tracą swój kolorek.... co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

A czy można mieszać oprysk na szara pleśń oraz odżywkę na wzmocnienie i wapno na wzmocnienie owoców ? Tak aby wszystko wykonać w jednym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

tak mona ale podaj mi dokladnie odzywke i jakie wapno to ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Witam, czym opryskać maliny po zbiorach? ile razy? Proszę o pomoc bo wyglądają tak jak na załączonym obrazku. Co im dolega? Jakie zabiegi zastosować aby je uratować?

post-39687-0-71882000-1405619776_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Okej dzięki :) Tylko w jakiej dawce się to stosuje? Czyli mam teraz po zbiorach zastosować ten środek? a czy na wiosnę też się go stosuje? ile razy w ciągu sezonu powinno się go stosować i w jakich porach wzrostu malin?

Edytowano przez luk7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Raczej to jest szpeciel a nie przedziorek. Apropo tego srodka acaramik dziala on na szpeciela? Kiedy najlepiej wykonac zabieg?

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Luk jak go teraz nie zastosujesz to Ci liscie uschna i nic z malin mial nie bedziesz.ile masz tej maliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

szpeciel- magus albo ortus- w ciut wyzszych dawkach jak na etykiecie, na suchy lisc po upalnym dniu, po deszczowym nie. Opryskiwacz z wentylatorem zeby spod liscia opryskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.Czy orientuje się ktoś co to może być za choroba.Malina jesienna odmiana POLANA.

post-136889-0-48332300-1407078406_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie zauważyłeś na liściach żadnego robaka itp ? Stosowałeś jakieś odżywki? Pryskałeś od samego początku maliny od zamierania pędów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj