Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojski    0

Mogą być droższe, a jak zwalczyć skutecznie pryszczarka jeśli mogę dopytać? Ciężko trafić ze skutecznym opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

pryszczrek musi byc zastosowany w odpowiedniej fazie a ciezko w nia trafic tak jak mowisz. Ja bym probowal calypso, selektywny dla pozytecznych owadow jest. Co do grzybow to bardzo dobry ruch zabieg mythosem przed deszczem. Teraz proponuje dac Bellis a po nim za jakies 10 dni Switch i powinno byc ok. W przypadku gdyby byl deszczowy czerwiec tuz przed zbiorem wtedy mozna dac Teldor. Oczywiscie to zabiegi drogie ale na pewno skuteczne, mozemy szukac czegos tanszego ale oczywiscie skutecznosc tez spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojski    0
Napisano (edytowany)

Mam signum a to prawie to samo, więc zastosuję (nie bedzie chyba dużej różnicy), z pryszczarkiem będę walczył. Jeśli możesz doradzić z nawożeniem azotowym czy sypnąć jeszcze saletry azotowej z borem czy już dać spokój? Zawsze mam problem z bardzo miękką maliną i nie chcę w tym roku tego skopać bo plonów raczej nie będę miał dużych. Wyniki analizy ogrodniczej poł. kwietnia zasolenie 0,5, pH 7,4, N 83, P 108, K 168, Mg 102, Ca 2278.

Edytowano przez wojski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

wrzuc zdjecie roslin to powiem ci czy nawozic i ile azotem, jesli chodzi o miekka maline polecam zastosowac dwukrotnie saletre wapniowa dolistnie Yara Calcinit w dawce 5kg/1000l wody, pierwszy zabieg 2 tygodnie przed zbiorem a drugi kilka dni przed zbiorem. co do analizy rob analize sadownicza a nie ogrodnicza... pH troszke za wysokie ale to nie jest duzy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojski    0

Tak na szybko 2 zdjęcia i pytanie do Marluka co z azotem? Dużo pędów suchych (pryszczarek lub przemarznięte, odm. Laszka nie powinna) dzisiaj zrobię dla porównania zdjęcia w tunelu

post-50210-0-70838900-1400651281_thumb.jpg

post-50210-0-93537800-1400651306_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
Napisano (edytowany)

mozesz sypnac troche ale bez przesady...100kg saletry na ha w rzedy to max. czym zwalczasz chwasty w rzedach? Zadbaj wlasnie o ochrone fungicydowa, to w Laszcze jest bardzo wazne, bo jest odmiana podatna na grzyby.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojski    0

Dzięki dzisiaj sypnę sal wap z borem bo taką mam, na chwasty to między tymi opadami prysnąłem Bastą ( nie pamiętam dokładnie kiedy) i jeszcze nie widać efektów zawsze pryskałem ok. 1 maja Bastą ale to podobno za mało i raz że nowe pędy rosły bardzo wysokie (musiałem przycinać) a chwast i tak zarastał do jesieni. Stąd te problemy z ochroną i docieranie środków do pędów, ale nie ma sktuecznych i dozwolnych środków do odchwaszczania. Nie mam doświadczenia jakbym jeszcze raz przejechał bastą w tym tygodniu, czy będzie czas na wybicie wystarczającej ilości nowych pędów? podobno do końca maja można pryskać bastą wtedy mniej chwastów i jak u mnie to mniej pryszczarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka83    0

Witam,

Dwa dni temu, wieczorkiem pryskałem maliny odżywką Ekolist, dziś widzę ,że liście niektórych krzaków mają czarne obwódki. Czy moje maliny z tego wyjdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Dzięki dzisiaj sypnę sal wap z borem bo taką mam, na chwasty to między tymi opadami prysnąłem Bastą ( nie pamiętam dokładnie kiedy) i jeszcze nie widać efektów zawsze pryskałem ok. 1 maja Bastą ale to podobno za mało i raz że nowe pędy rosły bardzo wysokie (musiałem przycinać) a chwast i tak zarastał do jesieni. Stąd te problemy z ochroną i docieranie środków do pędów, ale nie ma sktuecznych i dozwolnych środków do odchwaszczania. Nie mam doświadczenia jakbym jeszcze raz przejechał bastą w tym tygodniu, czy będzie czas na wybicie wystarczającej ilości nowych pędów? podobno do końca maja można pryskać bastą wtedy mniej chwastów i jak u mnie to mniej pryszczarka.

z dawaniem basty teraz jest takie ryzyko ze przy tych temperaturach slonce bedzie mocno wysuszalo ziemie, z drugiej strony chwasty tez mocno wykorzystuja wode i skladniki. A kto powiedzial ze sa tylko srodki zarejestrowane? :D Basta jest srodkiem drogim i tylko na jakis czas. dlatego im wczesniej puszcza ci mlode pedy tym wczesniej stworza duzy cien dla chwastow takze niszczenie basta chwastow i mlodych odrostow ma tez negatywne strony... czas na wybicie nowych pedow bedzie, choc to duzo zalezy od pogody.

Witam,

Dwa dni temu, wieczorkiem pryskałem maliny odżywką Ekolist, dziś widzę ,że liście niektórych krzaków mają czarne obwódki. Czy moje maliny z tego wyjdą?

nie mam zdjecia wiec ciezko doradzic ale zastosuj Asahi, najlepiej wieczorem w dawce 1l na 1000l wody bodajze. To im pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Z tego co zauważyłem moje maliny cierpią na brak fosforu i magnezu i tu pytanie jakim nawozem ten brak w miarę sensownie nadrobić? I powiedzcie mi czy różnią się czymś nawozy serii kristalon od serii folicare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

polecam kristalon zolty oraz siarczan magnezu siedmiowodny. Oczywiscie pomiedzy jednym a drugim odstep okolo tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Na prośbę kolegi z sąsiedniej wioski wstawiam zdjęcie abyście pomogli określić jaka jest przyczyna takiego stanu 6012608400_1400856001_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Raczej to poparzenie słoneczne,u mnie też tak jest. Dość mocno słoneczko dogrzewa i młode liście przypala,tak jest co roku na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Dziś opryskałem maliny kristalonem a za tydzień planowałem dać siarczan magnezu siedmiowodny. Niestety po około pół godziny zaczął padać deszcz i teraz nie wiem czy powtorzyć zabieg czy odpuścić - jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stebnik82    0

Panowie a możę byście chcieli troche zapylaczy naturalnych na waszej plantacji malin woj opolskie pszczoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Witajcie

 

Ja z kolei mam inny problem - pędraki. I właśnie z tego powodu zmuszony byłem zlikwidować plantację (1h), ale po 5 latach siania poplonu, itp. wracam :)

 

Wcześniej miałem posianą trawę w międzyrzędziach i to było ich główne siedlisko i w zasadzie mój główny błąd, którego teraz nie popełnię ...

 

I tu pytanie do was jak z tym cholerstwem skutecznie walczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

posiej gryke jako przedplon pod maliny a pozniej opryskaj glebe po orce dursbanem i zaraz przybronuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Podbijam pytanie, malina Polka zaczyna kwitnąc i pojawiły sie pierwsze małe maliny. Można teraz stosować dokarmianie siarczanu magnezu, saletra wapniową ? Jaki oprysk teraz na grzyba. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

dokarmianie oczywiscie mozna. a czym? zalezy czego aktualnie potrzeba malinom i jakie sa niedobory. na grzyba to zalezy co bylo dawane wczesniej i jaka polka cenowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj