Polecane posty

michal009    27

W sklepie pewnie Ci coś doradzą co mają. Ja wziąłem co sprzedawca miał akurat i mówił, że już troszkę za późno, ale jeszcze wczoraj opryskałem. Ciekawe jaki będzie efekt, bo pierwszy raz stosowałem środek doglebowy. Słyszałem, że niektórzy pryskają Stompem, lub Devrinolem, ale ja nie testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

stomp+devrinol albo panida, tylko juz troche pozno, mozna tez na jesieni 2 tyg po scieciu malin randapem (lub zamiennikiem). Najlepiej od chwastow to niczym nie pryskac tylko plewic gracką bo potem rzadko rosnie, jest przychamowany wzrost i duzo chwastnicy rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Witam

Jakie nawozy polecacie teraz na wiosne mam 20 arow polki i nie ma co ukrywac troche slabe ph.Opinie slyszalczytalem rozne i juz sam nie wiem co zastosowac i w jakich ilosciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

A teraz wapno sobie odpuscic ? Mam u siebie nawóz wapienno magnezowy co myślicie nad użyciem jego ?Azot w jakiej formie saletrzak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrea    0

Może ktoś ma doświadczenie w uprawie malin i potrafimi poradzić jak zagospodarować międzyrzedzia. Co wsiać i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

wapno sobie odpusc bo i tak nie zadziala w tym sezonie. Azot to albo saletrzak przed deszczem albo jak nie bedzie deszczu dlugo to saletra. Nawoz wapienno magnezowy dasz na jesien.

 

Co do miedzyrzedzi to nie siejemy tam nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy stare maliny jesienne mogę opryskać dewrinolem?Jeżeli tak to w jakiej dawce? A porzeczki czarne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

troche pozno ale mozesz opryskac, porzeczke moim zdaniem szkoda kasy, devrinol jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcik    0

Witam wszystkich, to moj pierwszy post na tym portalu wiec jesli cos zle napisze, wybaczcie :)

Posiadam 0,7h maliny laszki... nie moge dac sobie rady z chwastami w rzedach, jest zielono jak na łące, a na reczne pylenie brakuje czasu. Czym mozna pryskac zeby nie uszkodzic maliny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

devrinol+stomp w rzedach, troche pozno juz bo to dziala na nasiona i kielkujace rosliny, jak masz łąke w rzędach to opryskaj bastą (choć też troche pozno, bo w maju trzeba jeszcze raz na odrosty i przy okazji chwasty). Pryska juz ktos letnią od robali albo grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakie nawozy stosować na malinę jesienną teraz na jesieni był dany obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcik    0

Dzieki wielkie, a co powiecie mi na temat oprysku simazine 90?? Skuteczny i nie szkodzi malinom??

No i jeszcze mam jedno pytanie, cos zjada mi mlode maliny, napewno to nie sa sarny, wrzuce wam fotke, moze ktos pomorze :))

http://pics.tinypic....vcvil0x9f9f.jpg

Edytowano przez robcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Nigdy nie slyszalem o tym oprysku wiec nie mam zielonego pojecia. A ty robcik skąd go dorwales? Nie wiem co to moze zjadac-napewno coś głodnego (: ale jak duzo tego nie jest to nic sie nie dzieje. Nawozy na wiosne najlepsze hydrokompleks i polimag s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcik    0

On juz jest wycofany, ale w pewnej hurtowni na magazynie jeszcze kilka sztuk zostalo. a jak czesto stusujesz ten nawoz hydrokomplex?? z tego co czytam to tez juz go nie ma, ale sa jakies zastepcze :)

Dawki jak dla truskawki rozumiem, bo na etykiecie nie ma rozpiski dla maliny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Hydrokomplex to jest Yara Mila Complex daje sie chyba troche więcej niż na truskawke na opakowaniu jest napisane ile na maline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy można coś dać teraz na rządki od gwiazdnicy w malinie jesiennej ?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Jak nie ma na etykiecie to jak na truskawke dawke, takiego konkretnego oprysku na chwasty w maliny to nie ma, zabiegi takie wykonuje sie wczesna wiosna zanim wyjda z ziemi albo jesienia 2 tyg po scięciu malin. Co niektorzy w polanie to juz gracują. Pryskał ktos moze kiedyś olejkiem pomaranczowym na przedziorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Panowie mam problem opryskałem malinę LUMAXem 22 marca było to trochę zza późno bo mi teraz podpaliło młode maliny jesienne które wychodzą z ziemi. Mają przebarwienia na żółto i na różowo dodam tylko ze nie na wszystkich roślinach są takie objawy. I teraz pytanie czym mogę ją teraz zasilić by ograniczyć stres po tym oprysku (najlepiej dolistnie) proszę o szybką odpowiedz z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Co myślicie o oprysku na rzędy maliny jesiennej po opieleniu Azotp New + Venzar 300g/ha ? nie spali malin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Nigdy nie stosowalłem takich oprysków więc nie wiem. Macie jakieś uszkodzenia w malinie jesiennej spowodowane przymrozkami gdy zaczeły wychodzić?

 

Panowie mam problem opryskałem malinę LUMAXem 22 marca było to trochę zza późno bo mi teraz podpaliło młode maliny jesienne które wychodzą z ziemi. Mają przebarwienia na żółto i na różowo dodam tylko ze nie na wszystkich roślinach są takie objawy. I teraz pytanie czym mogę ją teraz zasilić by ograniczyć stres po tym oprysku (najlepiej dolistnie) proszę o szybką odpowiedz z góry wielkie dzięki :)

 

 

 

 

Asahi jak najszybciej i za tydzien do dwóch ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj