Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
triplehhh    0

Ja mam maliny ekologiczne więc niemogę tego stosować ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

dlaczego niby ekologicznych nie można okrywać ??

pod folią nie poradzisz sobie z chorobami i robakami tym co jest dopuszczone do stosowania w ekologii???

Edytowano przez Witold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Co sądzicie o sadzeniu malin na wiosnę czy mogą się gorzej przyjąć jak te sadzone jesienią chodzi mi o odmianę jesienną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba741    4

według mnie lepiej na wiosne jak na jesieni, na jesieni nic nie wiadomo jak wystartuje zima, sporo malin może poprzemarzać, ja z powodu braku czasu sadziłem w tym roku na poczatku maja i sie pieknie poprzyjmowały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Koledzy trafia mi się za grosze 200 m ryr pe fi 25 mm. Chciałbym z tego zrobić coś w stylu deszczowni na kawałku malin o wymiarach 90 na 30 m. Plan mam taki aby położyć 2 rzędy tych rur a do tego jakieś zraszacze obrotowe o zasięgu 15 m. Pytanie tylko czy taki interes mi się opłaca? Do ujęcia wody jest około 100 m. Czy lepiej kupić jakieś linie kroplujące i tym pomysłem nie zawracać sobie głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam problem z kilkoma rzędami malin a konkretnie wyglądają jak na zdjęciu(na pewno to nie przez suszę). Na wiosnę rosną normalnie, owocują też dobrze jednak z czasem liście przysychają i brązowieją.

 

y8e9.jpgUploaded with ImageShack.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil37109    0

Witam wszystkich.

Posiadam sadzonki na sprzedaż letniej maliny- odmiana GLEN

Sadzonki są z młodej plantacji dobrze utrzymanej, na zimę już opryskane od robaka + będą jeszcze od przemarzania.

ok 2 tyś. szt. cena do uzgodnienia.

 

to są sadzonki i owoce.

post-85975-0-50288800-1378732313_thumb.jpg

post-85975-0-56504100-1378732329_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja też mam takie objawy jak kolega wyżej co to jest ?

przędziorek pewnie. Weź lupę i na spodzie liścia powinien być mały zielony pajączek.

@kamil37109 masz licencję na rozmnażanie? Pewnie nie. A wiesz czym to grozi? I jaki to Glen?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No nic takiego nie zaobserwowałem i dziwne, że tylko pare rzędów jest w takim stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil37109    0

No nic takiego nie zaobserwowałem i dziwne, że tylko pare rzędów jest w takim stanie.

 

kolego to jest robak- opulchniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

Witam. chciałem w tym roku rozpocząć przygodę z malinami ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Uprawa nie była by duża bo tylko na własny użytek oraz trochę na sprzedaż na targu. ja jako że koczę 18 lat w tym roku to chciał bym sobie jakoś drobić i wydaje mi się to w miarę dobrym pomysłem. Jeśli jakiś specjalista z tej branży chciał mi pomóc to był bym bardzo wdzięczny :)

 

Jak mówiłem nie mam o uprawie malin zielonego pojęcia czyli chciał bym się zapytać o wszystko po kolei:

-kiedy najlepiej sadzić ?

-jakie odmiany są najlepsze pod względem plenności, trwałości owocu itp ?

-czy lepiej małe sadzonki sadzić czy już większe krzaczki ? ( skłaniał bym się ku temu 2 ponieważ szybciej by zaczęły owocować)

-jakie ziemie są najlepsze dla malin ?

-jak wygląda pielęgnacja malin czyli co kiedy trzeba po kolei robić ?

-jakie nawozy oraz opryski na chwasty na robaki i wgl. ?

- czy drogie jest założenie i utrzymanie takiej plantacji na ok 30a. ?

-jak je przygotować to przezimowania ?

-w którym roku po posadzeniu rodzą owoce ?

 

 

wybaczcie ze tak dużo pytań :)

 

sprzedawane będą we własnym zakresie po cenach detalicznych, więc myślę ze jako tako by mi się to opłaciło.

 

Na początek myślałem o ok. 20-30 krzaczkach żeby zobaczyć jak to jest i żeby się trochę poduczyć. w kolejnych latach mógł bym dosadzić więcej jeśli by się udawały.

 

Wiem że na forum są już tematy o uprawie malin ale ten będzie zbierał wszystko w jeden temat i myślę że bardzo pomoże on mi i wielu innym osobą

 

Prosił bym wszystkich specjalistów z tego działu o pomoc za którą był bym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Witam. chciałem w tym roku rozpocząć przygodę z malinami ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Uprawa nie była by duża bo tylko na własny użytek oraz trochę na sprzedaż na targu. ja jako że koczę 18 lat w tym roku to chciał bym sobie jakoś drobić i wydaje mi się to w miarę dobrym pomysłem. Jeśli jakiś specjalista z tej branży chciał mi pomóc to był bym bardzo wdzięczny :)

 

Jak mówiłem nie mam o uprawie malin zielonego pojęcia czyli chciał bym się zapytać o wszystko po kolei:

-kiedy najlepiej sadzić ?

-jakie odmiany są najlepsze pod względem plenności, trwałości owocu itp ?

-czy lepiej małe sadzonki sadzić czy już większe krzaczki ? ( skłaniał bym się ku temu 2 ponieważ szybciej by zaczęły owocować)

-jakie ziemie są najlepsze dla malin ?

-jak wygląda pielęgnacja malin czyli co kiedy trzeba po kolei robić ?

-jakie nawozy oraz opryski na chwasty na robaki i wgl. ?

- czy drogie jest założenie i utrzymanie takiej plantacji na ok 30a. ?

-jak je przygotować to przezimowania ?

-w którym roku po posadzeniu rodzą owoce ?

 

 

wybaczcie ze tak dużo pytań :)

 

sprzedawane będą we własnym zakresie po cenach detalicznych, więc myślę ze jako tako by mi się to opłaciło.

 

Na początek myślałem o ok. 20-30 krzaczkach żeby zobaczyć jak to jest i żeby się trochę poduczyć. w kolejnych latach mógł bym dosadzić więcej jeśli by się udawały.

 

Wiem że na forum są już tematy o uprawie malin ale ten będzie zbierał wszystko w jeden temat i myślę że bardzo pomoże on mi i wielu innym osobą

 

Prosił bym wszystkich specjalistów z tego działu o pomoc za którą był bym bardzo wdzięczny :)

 

1. w jesieni

2. zdania podzielone, zalezy czy letnie czy jesienne

3. nie ma znaczenia i tak musisz sciac rowno z ziemia prawie

4. jak najlepsze, duzo prochnicy i zeby w miare duzo wody miala ale znowu nie bagno (ale IV klasa spokojnie wystarczy)

5. temat rzeka, mnostwo tego jest

6. jak wyzej

7. zalezy czy chcesz robic to profesjonalnie czy amatorsko i czy masz swoje sadzonki czy kupujesz

8. sama roslina sie przygotowuje, nie trzeba jej pomagac

9. kilka owocow to juz od razu w pierwszym roku po posadzeniu bedziesz mial.

 

w razie pytan sluze pomoca. a moze chcesz kupic sadzonki? no ale nie 20 krzakow :)

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

-a czy na wiosnę można je sadzić ? bo myślałem żeby teraz od wiosny zacząć plantacje :)

- nie myślałem nad tym szczerzę mówiąc czy letnie czy jesienne. mógł bym zasadzić pół tych i pół tych. Jakie polecasz z własnych obserwacji ?

- czyli ona co roku puszcza nowe pędy które obrastają owocami a nie przycina sie starych ani nic w tym stylu tak ?

- ja mam raczej słabe ziemie najczęściej V / VI kl. co do wody to zaraz obok był by rów, ale w razie czego jakieś podlewanie małe mógł bym im zapewnić.

- na początek to raczej amatorsko żeby zobaczyć co i jak, a z czasem gdyby coś z tego było o bardziej profesjonalnie bym się starał. Sadzonki muszę gdzieś kupić bo nie mam swoich

- czyli do zimowania tylko ją ścinami i to wszystko ? nie wymaga żadnych przykryć ani nic w tym stylu ? czy warto zabezpieczyć ją słomą czy włóknina ?

- ja to bym sam sprzedawał a targu więc nawet mała ilość ale cena detaliczna to coś by już z tego było

 

a ile minimalnie sztuk sadzonek minimalnie sprzedajesz i w jakich cenach ? Może być na PW.

 

Dziękuję kolego za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

- mozna ale jest to gorszy termin niz jesienny bo wiosna czasami bywa szybko wysuszona ziemia i jest sucho a malina zeby sie ukorzenic musi miec sporo wody

- mam te i te. z jesiennymi mniej pracy na pewno

- letnie - wycina sie tylko pedy ktore w danym roku owocowaly a zostawia mlode nieowocujace, jesienne - scina sie po zbiorach wszystko rowno z ziemia

- rewelacji nie ma ale jak o nia zadbasz to cos tam bedzie (ogolnie jest taka zasada jak dbasz tak masz)

- odpowiedzialem wyzej

- nie ma slomy ani wlokniny, niepotrzebna

 

proponuje ci kolego poczytac w internecie o uprawie, a jak bedziesz miala jakies szczegolowe pytania to zapraszam :) wpisz w google "piorin uprawa malin" i pierwszy link, to taki przyklad

 

p.s co do sadzonek napisz do mnie na priv

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Malina jest super jako krzak , owoc na talerzu ale jako owoc do sprzedaży to lipa bardzo ale to bardzo owoc sie rozwala i ciężko ja przetransportowac nawet kilka km. a jak już gorąco to całkiem do d*py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj