Skocz do zawartości
Marco_94

Renault 120.54 olej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Renault

tobiaszek    0

panowie jesli moge. przez olej typu turdus 15 w 40 prawdopodobnie zrobilem niepotrzebny remont silnika. smaruje on owszem bardzo dobrze ale podobnie jak u kolegi wyzej renówka pochodzila w sloncu z mulczerem i cisnienie oleju strasznie spadło. zrobilem remont silnika wraz z pompą oleju i po zalaniu tego starego oleju bylo to samo !!! specjalnie go wlalem aby sprawdzic. poczym zmienielem szybko na fusch 15w 40 i po problemie. cisnienie zamyka zegar (ktory juz wczesniej zamontowalem dla pewnosci

Marco_94    1

Remont silnika bo chodził na Turdusie?Nie przesadzasz trochę?Przecież żeby było tak jak mówisz to ten olej nie byłby wcale w sprzedaży.U mnie wszystkie ciągniki chodzą właśnie na turdusie a teraz także renault 120.54 i nie zaobserowałem nic niepokojącego.Zresztą na opakowaniu jest zastosowanie dla tego oleju są tam m.inn wymienione marki Volvo czy Man także nie wydaje mi się,żeby te silniki różniły się znacznie budową od twojego.

Arturo69    34

Gratuluję wyboru oraz wiedzy o olejach i odpowiednim ich doborze. Jeśli twoja wiedza opiera się na informacjach zawartych na opowiadaniach to nie masz jej wcale, bo producenci piszą na nich co chcą, bez żadnych konsekwencji.

Wiadomość z agroFakt.pl

tobiaszek    0

panowie nikt mi teraz nie powie ze to dobry olej bo przetestowalem. moze przy lekkich pracach trzyma wlasciwosci ale po ostrej robocie w upal poprostu je traci. po to jest zegar cisnienia oleju zebysmy widzieli te roznice. naprawde trzeba kupowac oleje dobrej jakosci i nie ma co oszczedzac bo potem sa nerwy i stracony czas. remont zrobilem bo myslalem ze wina silnika ze nie trzyma juz cisnienia. a tak naprawde wymiana oleju zalatwilaby sprawe

Marco_94    1

Ja jakimś ekspertem nie jestem ale u mnie dotąd wszystkie ciągniki na turdusie chodzą i problemu naprawde nie ma.Do reni zalałem turdusa bo tak jak wcześniej pisałem pobierała mi trochę oleju ok. 1l na 50h pracy i mam nadzieję ze na turdusie bd lepiej.Wcześniej chodziła na Fuchsu STOU 15W40.Turdusa zalałem jesienią i zrobiłem ok 30h i narazie jest ok.Dodam,że po wyjęciu miarki olej jest jasny i przezroczysty niczym nowy.A co sądzicie o olejach Neste?

AlaCapone    4048

Nie opierajcie swojej wiedzy wyłącznie na subiektywnych obserwacjach, czy informacji z etykiety, bo one nie mają nic wspólnego z obiektywną prawdą. Producenci zamieszczają na etykietach, co chcą nawet nieprawdę, szczególnie jeśli chodzi o dopuszczenia przez poszczególne marki pojazdów.

Jest specjalistyczna literatura traktująca temat olejów, warto poczytać to naprawdę nie boli.

tobiaszek    0

a ja polecam kazdemu zamontowac zegar zamiast kontrolki. wtedy wszystko widac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki4516
      https://www.olx.pl/i2/oferta/renault-ares-640-rz-CID757-IDqxFAp.html?ref[0][path][0]=392209421&ref[0][ajax]=1&ref[0][action]=myaccount&ref[0][method]=details
    • Przez panasek
      witam wszystkich miłosników reni 110 54 mam przyjemnosc posiadac ten model od niespełna 2 lat,ogólnie jestem zadowolony z niego no ale pojawła sie pierwsza usterka,przedni napęd a dokładnie wałek ataku,dokładnie obrobił sie frez,cena nowego jest kosmiczna ale chce zapytac czy da sie to zregenerowac?czy to potrzyma jakis czas? moze jest jakis powód ze sie obrobił, moze miał ktos juz taki problem? prosze o rady.mam jeszcze pare pytan odnosnie tego modelu.byłbym wdzieczny za odp.
    • Przez ROTODISEL
      Witam wszystkich,potrzebuje pomocy odnośnie silnika MWM D227-4 Potrzebuje  informacji z jakim momentem dokręcać śruby głowic i korbowodów.Śilnik na etapie demontażu głowic czyszczenia i docierania zaworów pastą (gniazda w głowicach i zawory wydechowe w idealnym stanie problem z wydechowymi wżery ale pasta daje) Po zrobieniu porządku z głowicami zabiorę się za zdjęcie misy olejowej i odkręcanie korbowodów w celu wymiany pierścieni(okropne przedmuchy na odmie i po odkręceniu korka wlewu oleju)
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
    • Przez janosik32
      Panowie Zmieniał ktoś w/w synchronizator? Który to jego numer; bo na tym wałku kilka ich jest? Zmienia się jeden (ten mosiężny) czy razem z tym drugim, takim bezzębnym, w parze?

Jak mniemam jest to numer 7.
      7700038182 ?