• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinBrzozowski
      Witam
      Jako że nie znalazłem podobnego tematu lub wzmianki nt. w innym poście zakładam nowy temat.
      Chodzi o nawożenie pola węglem brunatnym. 
      Pytanko o doświadczenia z tym "nawozem".
      Skąd takie pytanko? Mam pole na żuławach na którym jest mozaika od klasy II a skończywszy na IVb, Jak nietrudno się domyślić problem jest na IVb po prostu nic nie rośnie (nawet chwasty). Wapno (węglan, kreda) stosowane od 5 lat co roku i generalnie z 3,18 skoczyło do 5,5, więc progres jest:)
      Jednak nadal nic nie rośnie, na tzw. wypalenisku, ostatnio znajomy mówił że warto spróbować z węglem brunatnym, gdyż poprawia zdecydowanie sorpcje wodną.
      Nie mam tylko pojęcia czy taki nawóz istnieje i kto go sprzedaje??
      I oczywiście ile kosztuje ile go zastosować itd.
      Byłbym wdzięczny gdyby coś ktos:))
      Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu

• Przez kamil255
      Witam wszystkich, kto stosował wyżej wymienione wapno, jakie opinie o tym produkcie? Od razu napiszę, że granulat bo nie mam możliwości wysiewu wapna sypkiego.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy wywozicie obornik na zboże? U nas niedawno jeden rolnik wywoził. I czy to się opłaca?
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.