Skocz do zawartości
agrosiolo

Uprawa malin 20 arów początek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
uprawa

agrosiolo    0

Witam mam pytanie mam w planach na jesień posadzić maliny do tej pory było tam zborze w tym roku mieszanka pszenicy z jęczmieniem w tej chwili zostało zaorane to pole i nic tam nie ma. PH gleby na wczoraj 6-6,5 klasa ziemi 3.

Interesują mnie odmiany malin które będą owocowały już na drugi rok jakie posadzić?

Ziemia została przejechana talerzówką teraz nie wiem czy opryskać ją jeszcze na chwasty i robaki bo na sianie poplonu to już pewnie za późno, a chciałbym na jesień posadzić maliny.

Pola na ten czas mam około 20 arów wiec nie za dużo na drugi rok chciałbym dosadzić około 27 arów.

Dziękuję za pomoc

agrosiolo    0

Ok rozumiem tylko czy po mieszance zbożowej mogę bezpośrednio sadzić maliny, nasunęło mi się kolejne pytanie czy robić redliny czy bezpośrednio w grunt, oglądam plantację w internecie i różnie są posadzone maliny.

Wiadomość z agroFakt.pl

marluk    29

sadz bezposrednio. Przy tak malej powierzchni szkoda sie bawic w wynalazki. Masz sprzet do uprawy malin?

agrosiolo    0

a jakie maliny tak aby były cały sezon:) sprzęt ??

I jeszcze czy teraz pryskać na szkodniki chwasty przed sadzeniem??

Edytowano przez agrosiolo

marluk    29

opryskiwacz, jakis ciagnik. Na taka powierzchnie reszte sprzetu wynajmiesz jak np. kosiarka do malin jesiennych. Nic nie trzeba robic tylko sadzic. Nawozy oczywiscie daj albo probke gleby zrob najpierw.

agrosiolo    0

Traktory mam i inne maszyny nie mam kosiarki do malin i opryskiwacza mam tylko taki zwykły do pryskania po polach,

dobrą odmianą jest glen ample duże owoce długo ciągnie się zbiór tylko malina troszke późniejsza(początek lipca). A jak chcesz cały rok to zasadź trochę jesiennej i masz na cały rok robotę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adasiorek
      powiedzciemi jakie teraz najlepeij sadzi odmiany
      czy sie oplaca nakrywac
      ja posaidam hanoy i elkant i dukat na przemysl
      mozecie ejszcze cos powiedziec o naworzeniu
      i zasadzie saszienie jaki rozstaw
    • Przez TomaszTrochim
      Witam .Jestem na etapie zakładania plantacji  jagody kamczackiej . Planuję zafoliować zagony ale zastanawia mnie jak póżniej nawozić obornik . Czy ktoś zna rozwiązanie późniejszego nawożenia ? Może lepszym rozwiązaniem byłoby przykrycie zagonów korą ? Moja uprawa ma być ekologiczna więc używał będę nawozów naturalnych. 
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez tomn95
      Ma ktoś z was jakąś wiedzę na ten temat? Po jakim czasie zwraca się taka inwestycja? Co do kosztów samych tuneli to firma haygrove robila mi już wycenę. Zastanawia mnie fakt czy ciężko jest poprowadzić taką uprawę. 
    • Przez Mateusznow
      Chce założyć mała winiarnie na powierzchni 10a na początek w okolicach Częstochowy. Jest to opłacalne? Mam miejsce i maszyny.