kyrtapwpolu

Dodatki kiszonkarskie naprawdę pomagają?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebe1033    397

tak działają , sam przetestuj w jednym miejscu daj w innym nie ;)

 

Ja daje oszczędnie tzn na przedostatnią warstwę, dowożę przyczepę i znów (na wierzch już ) , stosuje biologiczne (bakterie) i działa na sianokiszonkę bo mam w pryźmie i boków nie udepcze przez  zawsze pleśniały (boki) a teraz mniej albo jak się uda wcale

 

Na kiszonkę (z kukurydzy) to nie zadziałało za bardzo tzn 3 -5 cm odrzucam , może trzeba chemiczny albo szybciej wybierać (za szerokie robie)

 

Tyle że z byle czego nie zrobisz dobrego a odwrotnie żaden problem -_- , teraz robiłem pryzmę ze starej trawy i z daleka wozić mam to nie dawałem bo nie ma sensu ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyrtapwpolu    7

rozumiem, mam zamiar zrobić pryzmę z sianokiszonki (pierwszy raz) i wyczytałem że jak za mokra to może się popsuć (ale nie musi) a jak za sucha to źle ujeździć i też może się popsuć więc spróbuję z zakiszaczem a później jak sie nauczę to robić to najwyżej będę jak ty (na przed ostatnią i ostatnią warstwę dawać tego preparotu) dzięki :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak będzie za mokra to tylko soki będą wyciekać i będziesz miał ciężko zbierać

 

a jak za sucha to nie udepczesz to raz a dwa spleśnieje nawet szczelnie zamknięta bo nie udeptane i zapowietrzone

 

przeważnie jak w środę skosisz to w piętek zbierasz , chyba że sucha czy słaba  trawa albo gorąco to w lato w czwartek zbierasz

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomster720    5

Zastosuj zakiszasz, mniej ci spleśnieje. Szczelne okryj pryzmę folią, folie dociśnij np. oponami, ziemią, matami, piaskiem(po deszczu może spływać bardziej niż ziemia.) Bardzo solidne ujeźdź. Sianokiszonkę rozkładasz na około 7-10 cm żeby lepiej wycisnąć powietrze. Co do wilgotności to jak jest za sucha ciężko jest ją ujeździć, ponieważ zachowuje się np. jak materac ubijesz a ona z powrotem się odgniecie, przez co jest w niej za dużo powietrza i zaczynają się rozwijać grzyby, bakterie. Gdy jest za mokra też niekiedy zaczyna się grzać, pleśnieć bardziej niż ta co nie jest za sucha ani za mokra. Najczęściej wyciekają też soki (substancje odżywce) aby je zatrzymać możesz na dół pościelić słomę owsianą/jęczmienną ona wchłonie soki + jest smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj