kyrtapwpolu

wyjaśnij: stado podstawowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Stado
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

cytat z portalwiedzy:

,,1) termin zootechniczny określający grupę zwierząt gospodarskich mających wspólne cechy gatunkowe lub produkcyjne. W skład stada wchodzą sztuki dorosłe tworzące stado podstawowe i pozostałe, głównie młodzież, tworzące stado obrotowe.

Wyróżnia się: stada podstawowe (zarodowe), produkujące rozpłodniki o pożądanych cechach, przekazujących je potomstwu, stada hodowlane, czyli reprodukcyjne, służące do rozmnażania zwierząt z najcenniejszych linii hodowlanych, a także produkcji rozpłodników dla stad użytkowych, czyli towarowych, produkujących mleko, mięso, wełnę itp. Odnawianie stada zwane jest reprodukcją. Procentowy udział poszczególnych grup zwierząt w całkowitej liczbie zwierząt w stadzie zwany jest strukturą stada."

kyrtapwpolu    6

fajne tylko co to dokładnie oznacza? na chłopski rozum. Jest to stado dorosłych osobników bo byczki do120kg to stado obrotowe. dziękuję  :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lulak
      ostatnio słyszałem taki przypadek:
      do goscia przyjechali ciężarówką z wagą po świnie, rozłożyli wagę i kazali gospodarzowi wejść i sie zważyć.
      gość ważył 80 kg. nastepnie wegnali na wage 4 świnie które ważyły 400 kg.
      wtedy gospodarz mówi że wejdzie i zważy sie jeszcze razem ze świniami. wszedł i waga łącznie wynosiła... 460 kg.
      moje pytanie do Was - w jaki spośób skupujący urwali te 20 kg ???
    • Przez luqasz17
      Witam potrzebuję porady mam 3,5 letnia klacz zimnokrwistą nie może się za źrebić tj. była puszczana już 4 krotnie raz bez zastrzyków na wywołanie rui i 3 z zastrzykami nie za źrebiła się z mieniałem ogiera tez nic nie pomogło. Lekarz który ją badał 9Robił prześwietlenie) powiedział aby czekać do wiosny ponieważ ma jeszcze małe narządy i trzeba poczekać. Sam niue wiem co robić i o tym wszystkim myśleć. Inne klacze zawsze po zastrzykach się za źrebiały. dodam że u niej nie widać rui tak jakby miala tzw ciche ruie u innych klaczy jakie miałem zawsze pokazywały kiedy miały ruie.
    • Przez seba2017
      Witam. Kupiłem nowy śrutownik bijakowy 7,5 kw i mam z nim problem. Gdy otworzę dziurę na 18mm szerokości to moje niezbyt czyste zboże zatyka się i muszę poruszać blachą lub popychać kijem zboże żeby odetkać i żeby dalej leciało, a gdy otworzę dziurę o jeden ząbek więcej i dziura ma 23mm to zaraz silnik ma za ciężko, chodzi głośniej i gdy nie zmniejszę dziury to zaraz wyłącznik termiczny wyłącza silnik. I mam w związku z tym pytanie: czy to jest normalne z śrutownikach bijakowych 7,5 kw że tylko takim wąskim otworem można puszczać zboże do mielenia ? Może ma ktoś z Was śrutownik bijakowy 7,5 kw firmy Agropart albo innej firmy to powiedzcie na jaką szerokość otwieracie szyber ? Może mój silnik ma jakąś wadę, albo gdzieś jakiś kabel nie jest dokręcony, bo jeżeli wszystko jest sprawne i takim wąskim szybrem trzeba mleć to wtedy ten śrutownik zwrócę bo silnik 7,5 kw jest za mały do normalnego bezproblemowego mielenia. Czekam na Wasze opinie i z góry dziękuję.
    • Przez Ziks
      Witam, czy ktoś wie gdzie bym mógł sprzedać króliki w kujawsko-pomorskim.
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.