Skocz do zawartości
majo041

Mf 6140 i agregat siewny talerzowy

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

majo041    1

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem mf 6140. Planuje zakup agregatu siewnego. Chciałbym sie dowiedziec czy moj ciagnik poradzi sobie z zestawem agregat talerzowy plus poznaniak 2.7m. Dodam ze sloma po zniwach zostaje na polu dlatego mysle o agretacie talerzowym. Ziemia kl IV. Czy ktos ma taki zestaw i chce podzielic sie doswiadczeniami

MalyJohn    218

Widziałem jak 6140 latał z zębowym agregatem 3 metry plus siewnik amazone. Ciągał bez większych problemów ale problemy były z dźwiganiem. Znaczy mając komplet obciążników podnosił bez problemu,ale szaleństwa na drodze już nie ma. Trzeba uważać na dołki i bruzdy. Talerzowy agregat jest o wiele cięższy, dlatego myślę że musi dostać nie mało obciążników. Ale na pewno z tą szerokością będzie sobie radził. .. :-)

majo041    1

Wiec wszystko zalezy od odpowiedniego dociążenia pprzod. Nie mam obciazenia z przodu wiec bede musial cos wymyślic. Podnośnik da sobie rade i uciąg tez bedzie. Dzieki za szybka odpowiedz

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.