odyn

Ciągnik do 150 tysięcy złotych -bezawaryjny .

Polecane posty

farmtrac8244    441

@jonek98 a co masz do tych jak to nazwałeś ulepów z Mrągowa?

 

Jak ja nie lubię czytać opinii ludzi którzy tylko słyszeli o danej maszynie a nic więcej z nią kontaktu nie mieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

czyżby odezwał się szczęśliwy posiadacz traktora tej marki, który rocznie robi max 100h i dziennie ze szmatką koło niego lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Odnośnie postu powyżej wg mnie kolega który chce kupić ma 21ha więc nie potrzebuje ciągnika typu Fendt/John Deere etc. Zupełnie inne spojrzenie mają Ci co mają 100-200ha tym bardziej, że ma być to zakup do 150 tys.
A teraz wracam do meritum odnośnie 'ulepow' z Mrągowa. Sam posiadam od nich ciągnik (ponad 5lat) odpukac póki co bezawaryjny :) gospodarstwo nieduże 17ha w zupełności wystarcza.
Kwestia racjonalnego podejścia do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corsar12    180

Kubote sobie ludzie chwalą małe spalanie i mało awaryjna za 150 tys zł kupisz dobry ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyn    1

To zostaje na razie przy  Belarusie 920.4 :)

Kolejne pytanie do Was.

Lepiej kupić teraz czy poczekać kilka miesięcy na jakieś promocje. Najpóżniej sprzęt muszę mieć do marca 2017 roku.

 

corsar12 nie chce kubota  model 6060  przy mocy  66KM ma udzwik tylko 2300 kg dla podnośnika
Urus C360 to 2650 Kg a proponowany belarus ponad 3 tony  przy własnej masie ponad 4 ton.

Kubota to taka panienka która ładnie wygląda, z mnóstwem bajerów, elektroniki , a ja potrzebuje czegoś co  nie tylko ładnie wygląda ale i mi na roli swoje zrobi ,a gdy stanie się nieposłuszna poskarżę mechanikowi który za niewielką kwotę postara się ją naprostować .

 

 

Edytowano przez odyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Moim zdaniem nie ma sensu kupować Ursusa 360, skoro za 380 płacisz tylko paręnaście tysi więcej, masz 15 KM więcej, większy udźwig itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Co do farmtracow wielu ludzi na nie narzeka nawet na tym forum.Jak komus dobrze chodzi,to niech chodzi najdłużej.Dla mnie trn traktor jest spalony,ale mamy demokrację i każdy robi co mu się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

ja bez żadnego zastanowienie wybrałbym tego t5060 który się pojawił. Nie patrz na jakie kolwiek propozycje typu major czy c380 bo to zgubna propozycja. Ciągnik wydaje się tani w zakupie, prosty, mechaniczny. I co z tego skoro ma suche sprzęgło które było dobre, ale 40 lat temu. Z reguły tak jest że ludzie wybierają tańsze, bo niby sami zrobią itp. Ale po co ci to, skoro mój NH t5040 ma 3000mth i nawet do niego nie zaglądałem. Ciągnik ma wszystko czego trzeba. Elektrohydraliczny półbieg, EH rewers, i jakość wykonania jakiej nie mają tańsze zamienniki typu ursus czy zetor. Pofczas zakupu byliśmy sceptycznie nastawieni, dlatego do full wypasu nie wzięliśmy EHRu, i teraz wiemy że to był największy błąd. Nie można się bać udogodnień


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Sprzęgło suche może i staroć i głupia sprawa na obecne czasy ale... jak coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie. Sam znam przypadki ciągników, gdzie mokre sprzęgło przysparza kłopotów. Przykład? Ciągniki MF serii 61xx oraz 62xx. Ludzie wymieniają co się da, a sprzęgło jak szarpało, tak szarpie. A np. w takim MF 30xx wymieniasz kompletne sprzęgło i jest OK. Jeśli ciągnik nie będzie pracował w ekstremalnych warunkach, to i suche powinno wytrzymać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mokre sprzęgło w turze to bardzo oszczędna rzecz, u mnie w valtrze po 4000 mth wymieniłem tłumik drgań za 1200 zł(Regeneracja 750 zł), natomiast znajomy niedaleko w casie, też w turze ma 2700 mth i już 3 razy robił sprzęgło bo się skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

http://olx.pl/oferta/new-holland-t5060-jak-nowy-CID757-IDbaIBR.html#5b15478fa4  prawie nowy, jeden  z najlepszych modeli stać cię na niego, gość pewnie tyle dał za niego co chcę.

Silnik zwykły na normalnej pompie, skrzynię mocne produkowany przed tem jako TL. Mam takiego a turem z przebiegiem 2300 h poszło tylko łożysko na tylnym kole przy 1300 h.

 

Tyle, że to jest cenna NETTO. Brutto wychodzi już 190 tyś, a dokładając 10 tyś mamy nowego NH T5.105 - 200 tyś brutto, prócz przedniego tuz full opcja. I jednak z zerowym przebiegiem a nie ponad 800 mth...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wiem, gość pewnie tyle dał za niego i  chcę top odzyskać. Trochę się już ogłasza  z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj