Skocz do zawartości
ernestproxima90

Kupię ph-metr dramiński

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dramiński na pewno ma do sprzedania...

Posiadam taki. Kupiony z siedziby firmy w Olsztynie. Pomiary są miarodajne gdyż były porównywane z wynikami ze stacji chemiczno rolniczej. Dodatkowo do zestawu są dodane 2 bufory kalibrujace o pH 5 i pH 7.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwasomierz Helliga ma taką samą dokładność, a jest dużo tańszy. Ale każdy robi jak uważa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikpoland
      Powoli przymierzam sie do kupna termometru rolniczego, no i zastanawiam sie nad cyfrowym termometrem rolniczym z sondą Draminskiego. Mam jednak pytanie czy jest dobry i czy warto wydac na niego ponad 5 stów? Przekonuje mnie w sumie renoma firmy i ta sonda z czujnikiem. No i dokładnosc mierzenia, bo slyszałem, ze urządzenie jest calkiem dokładne.
    • Przez MichalUrbaniak
      Jak w temacie zasiałem marchew i pietruszkę i mam zamiar potraktować glebę Afalonem Dyspersyjnym. Niestety słońce i wiatr robi swoje. Na etykiecie pisze że stosować na wilgotną ziemie. I tu pytanie jak to ugryźć. Pryskać teraz czy czekać na deszczyk, a może wilgoć z porannej rosy jest wystarczająca. Najgorsze że trzeba zastosować 3 dni po siewie, albo czekać do odpowiedniej fazy wzrostu.
    • Przez Vether
      Witam,
      Dokładnie 22 marca zasiałem owies. Problem polega na tym, że gdzies okolo 3-4 dni po zasiewie zaczal padac deszcz i owy deszcz dosyć zbił glebe, ubił ją w takim sensie ze teraz na wierzchu utrzymuje sie takie jakby błotko, w niektórych miejscach gleba az połyskuje od tego. Mineło 10 dni od zasiewu, na ziemi powoli sie pojawiaja jakies kiełki gdzieniegdzie. Czy taki stan gleby spowoduje zepsucie zasiewu w sensie takiem ze nic nie urośnie ?
    • Przez ziom5
      Nabyłem Kwasomierz -pH metr niby w occie pokazuje z 6 w Coca-cola ok 5 a na glebie wszędzie gdzie się da pokazuje 7 jak by coś było nie tak może złe robię pomiary jak ktoś ma taki wynalazek niech pomoże
    • Przez Michal2401
      Witam, mam zamiar zainwestować w niewielką uprawę czosnku. Stanowiskiem pod tą uprawę ma być gleba gliniasta. W tym roku są tam rośliny okopowe, wcześniej był to nieużytek. Wiosną wapnowałem przed i po przekopaniu a do tego nawóz i gnojówki, biohumus na rosnące rośliny. Są one w dobrej kondycji, dość ładne, lecz susza i tak twarda ziemia w pierwszym roku zrobiło swoje. Moje pytanie brzmi, czy jest sens sadzić tam czosnek? Czytałem, że lubi gleby gliniasto-piaszczyste. Mam zamiar dać około 60-70 t. obornika przeliczeniowo na ha. głównie bydlęcego z niewielkimi ilościami mieszanki kurzego-gołębiego i od królików. Około 15 % tej mieszanki. Na przygotowaną i przewróconą ziemię mam zamiar dać użyźniacz glebowy ( biohumus ). Jakie nawozy zastosować na zimę i wiosnę oraz w jakich dawkach? Myślałem o siarczanie potasu po około 150 - 200 kg. ha na zimę?  Wiosną 400 kg. ha azofoski lub Yara mila Complex. Chciałbym również zaraz po zasadzeniu ściółkować to słomą? To dobry pomysł i termin? Kiedy najlepiej to zrobić. Co o tym sądzicie? .