stokrotka120

Krwawiący byk

Polecane posty

stokrotka120    342

Witam. Czy ktoś spotkał się z czymś takim, aby byk krwawił z narządów rozrodczych? Prawdopodobnie oberwał mu się napletek i nie wiemy, co mamy z nim zrobić. Weterynarze rozkładają ręce i każą czekać. Czym mogło to zostać spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert2002    0

zostawcie i nic nie róbcie powinno samo się to zagoić, mógł go inny byk np. nadepnąć  jak chcecie możecie to zdezynfekować ale i bez tego się zagoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

Dzięki bardzo za odpowiedź ;) Pierwszy raz z czymś takim się spotkaliśmy. Raczej nic go nie nadepnęło, bo stoi sam, jałówka jest uwiązana daleko i nie mają bezpośredniego kontaktu. Baliśmy się że to może jakiś wirus, bo ostatnio krył krowy sąsiadów. A jeszcze takie pytanie, czy to prawda, ze może być bezpłodny? To nasz rozpłodnik i nie wiemy, czy będzie się nadawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także myśle, że powinno się to samo zagoić, ale tak na wszelki wypadek warto pozostać w kontakcie z weterynarzem i stale obserować narządy rozrodcze byka. Oczywiście daj też znać na forum czy aby na pewno wszytsko jest już w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

Niby się zagoiło, ale jak ostatnio kryliśmy krowę to znowu zaczęła lecieć krew. Może za krótko czekaliśmy z tym, aż się wszystko tam wygoi. Byk nie przestał jeść co nas cieszy, niedługo zostanie prawdopodobnie sprzedany. Ale zanim to nastąpi sprawdzimy jeszcze raz czy się na pewno nie nadaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Jeski się zagoilo to baaardzo dobrze ;)


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

znajomy miał podobną sytuację , tylko że kilka byków chodziło razem w kojcu w oborze rusztowej , byk też w wieku przedsprzedażowym a że chodziły luzem to i "robiły co chciały", całe szczęście że ubojnia przyjęła zwierzę z taką sytuacją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

U nas się zagoiło, ale baliśmy się kryć krowy że znowu coś się stanie i został sprzedany.
@up, dobrze że przyjęli, ale w sumie takie coś nie ma chyba wpływu na mięso ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

kiedyś miałem przypadek że byk skaleczył się o wygrodzenie, było coś tam podwiązane drutem i o to się zranił dostał wtedy antybiotyk i wet płukał mu tam jakimiś strzykawkami narząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj