Zaloguj się, aby obserwować  
Folenka

Jaki pług i agregat uprawowy do U-912

Polecane posty

Folenka    29

Witajcie!

Jak w temacie, co polecilibyście do Ursusa 912? Gleba z gliną.

Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ale wy bujacie w obłokach ten ciągnik jest bez przedniego wiec na dużo nie można sobie pozwolić. ja do zetora 8011 (odpowiednik 912) i ziemie średnie to miałem agregat z Uniki Kombi B 3.20 i pług 4x30 i juz w tym miał co porobić, a obrotówki można sobie darować po co darmo ciągasz nie potrzebny balast

 

A ile masz pola do obrobienie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Balzak ma racje...gdyz ten wyzej proponowany sprzet do tego ciagnika jest za duzy. Co do agregatu to radzilbym jakis 3m. co najwyzej unii kombi B, natomiast jesli chodzi o plug to najpierw trzeba sie zastanowic ktory plug bardziej nadawalby sie do twojego pola; zagonowy czy obrotowy. jesli masz waskie a dlugie pola to nie ma sens kupowac obrotowego i wywalac tyle kasy. jak mialbys kupowac plug obrotowy to 3*35 bedzie wystarczajacy, natomiast jesli chodzi o zagonowy to 4*30, ale to jak mowie w duzej mierze zalezy od ukladu pol jakie posiadasz. Takie jest moje zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

agragat 3,2m da rade, a co do pługa mówisz że glina ;/ ale mój wuja ma 912 i 4*35 zagonowy i też ma gline i nie narzeka, wiee powienien być odpowiedni do Twojej 912-stki też :P


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Czy ktoś z Was miał doczynienia albo słyszał o firmie Agromex Kiełczew z Małkini? Konkretnie chodzi o agregat uprawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

raczej jakas firma krzak, czytaj rzemieslnik, ja bym do tego bardzo uwaznie podszedl - teraz nawet wyroby unii juz nie sa takie jak 3-4 lata temu, było brac agregat ode mnie - bylby jak znalazl a tak to teraz musisz szukac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Agtotex łęczyca jest producentem agregatów, które sprzedaje ta firma... Może ktoś coś o tej firmie słyszał?

Jak się sprzęt prezentuje na żywo powiem Wam jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Moja dobra rada jak chcesz długo popracować agregatem to nie kupuj czegoś made in fajans bo po dwóch sezonach ci sie zużyje i będziesz musiał sporo włożyć aby dalej nic pracować, ja sie przekonałem na pługu który kupiłem od typowego rzemieślnika

 

Ps. to jest mój 1000 post!!!!!


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

KAŻDY ORZE JAK MOZE :D fajne powiedzenie i chyba na miejscu :D co do agregatu to proponuje 3,6 bo to jest odpowiedni do niego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Agregat już jest kupiony, dziś przyjechał...

2,8 metra... jutro zrobię foty jakieś i Wam go zaprezentuję jeśli chcecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No wiadomo że chcemy :D

 

Jeśli chodzi o pług to proponuję równierz 3x40...

Sąsiad ma taki [chyba lemken] i pięknie sobie daje rade... ale nie ma glin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do pługu to ja proponuję jednak zagonowy 4x30. My mamy Zetora 8045 i pracuje z pługiem obrotowym 3x45 też na ciężkich glebach, dodam jeszcze, że ma on napęd na przednią oś. Z tym pługiem sobie radzi, ale gdyby nie było przedniego napędu to lipa, gdyż by nie ruszył. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pługu zagonowego 4x30 i do tego jakaś kolczatka, lub wał......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Z poślizgiem, ale wklejam foty, wybaczcie jakość, ale robione komórką :|

Aha, i Balzak ja jestem ona, nie on :D

349coxj.jpg

30d8d8n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Przepraszam jesli użyłem złej formy zwrotu, Agregat nawet ładny tylko trochę przy mały do tego ciągniczka, ile kosztował, troszkie podobny do uni patrząc na ramę, i jak sie sprawuje bo widze ze juz chyba pracował troszeczkie

 

 

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za zwrot. Więcej to sie nie powtórzy (chyba :D)


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

a na chusteczku tutaj kolka?

moj kombiak wysokosc mial regulowana na wałku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Balzak nic się nie stało przecież :D

A ile byście dali za taki agregat?

I owszem, był już w użyciu, sprawuje się jak najbardziej oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

za moje kombi 3m wzialem 4.5tys wiec za taki dalbym kolo 3tys


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dealer    0
Z poślizgiem, ale wklejam foty, wybaczcie jakość, ale robione komórką :|

Aha, i Balzak ja jestem ona, nie on :)

349coxj.jpg

30d8d8n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dealer    0
raczej jakas firma krzak, czytaj rzemieslnik, ja bym do tego bardzo uwaznie podszedl - teraz nawet wyroby unii juz nie sa takie jak 3-4 lata temu, było brac agregat ode mnie - bylby jak znalazl a tak to teraz musisz szukac

no i yacenty co do tej Firmy Agromex to jednak jest spoko , produkują już od kilkunastu lat , zajmują sie handlem maszynami innych producentów i jak sie okazuje idąc za opinią fiolenki mają porządny sprzęt za rozsądną cenę....pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Mojm osobistym zdaniem do paruletniego ciągnika nieopłaca się wogóle brać obrotwego pługa szkoda skrzyni, druga sprawa musi pneumatyka być szczelna i pompa sprawna. Pług do U912 to kvenerland 4x35 das ist optimal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj