Skocz do zawartości
DawidWciso

Zwrot premii dla Młodych rolników

Polecane posty

warchest    46

autorze tego tematu to co keidy ci przyslali i kiedy kapneli sie ze byles ubezpieczony w krus za krotko ?

apropo ubezpieczenie w krus musi byc minimum 1 rok ale od dnia wyplaty pomocy

Edytowano przez warchest

Wiadomość z agroFakt.pl

maxi93    2

Jestem MR z naboru 2014 pieniadze dostałem w lipcu 2015 .I teraz tak bylem rozliczyc sie z premii i teraz zawiazłem zaswiadczenienie z krusu to teraz zostało mi tylko ankieta po 3 i 5 latach ? 

Thomas2135    1212

Dostaliście zapewne pisama w których jest napisane kiedy i jakie dokumenty złożyć. Faktury złożone? Oświadczenie, że nie kupowałeś od rodziny itp? Najpóźniej przed upływem 3 latach od dnia wypłaty pomocy złożyć sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Ankieta jest składania po upływie 4 lat i 10msc od nia wypłaty pomocy, ale nie później niż 5 lat.

Tomek745    0

Mam takie pytanie, w planie mam 1,45 ha mieszanki zbożowej na 2015, nie była zasian. Robić zdany waszym zdaniem ? Czytałem, że 30% może się różnić założenie. Może ktoś coś poradzi.

tumek19    5

Jest SUKCES!!!! Dostałem decyzję z Warszawy i odrzucono decyzję o zwrocie 75 tyś. W końcu po 2 latach walki udało się. :D  

tumek19    5

Skończyłem 6 dni za późno szkołę. Według ARiMR. Zwrot 100 % płatności MR.

jaroWM    26

dobra wiadomość dla borykających się z tym tematem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?