DawidWciso

Zwrot premii dla Młodych rolników

Polecane posty

DawidWciso    1

Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.

Edytowano przez DawidWciso

micek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

Zabieraj tyłek i leć z tym do agencji i to do centrali i tam przedstaw sytuację i nie czekaj na odpowiedź z Agrofoto tylko działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWciso    1

Już zacząłem działać po przez znajomego z KRUS który ma się dzisiaj kontaktować z dyrektorem ARiMR. Napisałem tu bo może ktoś zna jakieś kruczki prawne gdzie można napisać aneks do umowy i zaliczyć mi ten okres ubezpieczenia...


micek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Program Młody rolnik i renta strukturalna to są programy w których bardzo dużo ludzi oddało i odda pieniądze. Ja miałem problem z Młodym rolnikiem a mianowicie w biznes planie miałem napisaną działkę X 2,34 ha a w 1989 roku ojciec wymienił się na działkę Y 2,36 ha z innym rolnikiem aby powiększyć pole uprawne, koło działki Y ojciec miał działkę ( ograniczyć koszty produkcji ). Miałem 130 dni na zmianę biznes planu od wydania decyzji ,ale tego nie zrobiłem ponieważ nie byłem świadomy  i nieświadomie  do dopłat wpisałem działkę Y , agencja zrobiła kontrolę krzyżową i wyniknął problem. Od 2012 roku odwoływałem się, jeździłem po prawnikach  2 razy byłem w ministerstwie rolnictwa w Warszawie i przegrałem . Sprawa mi się zakończyła w marcu 2016 r na korzyść agencji ...tylko ja musiałem zwrócić 75 000 zł . Odsetki są liczone od wydania decyzji o zwrocie pieniędzy 8% zdzierstwo w biały dzień. Moim zdanie będziesz miał ciężko wywinąć się z tej sytuacji ale musisz próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

w agencji działa metoda fuksa. Ja na zakończenie młodego rolnika otrzymałem pisemne powiadomienie o naliczonej karze wysokości 5% premii bo nie miałem nr paszowego. znajomy z wioski miał ta samą sytuację, ale nie dostał pisma, tylko telefon ze ma założyć numer paszowy i będzie grało. Ja się odwolywalem, cuda boskie robiłem, nic nie pomogło i w końcu zapłaciłem karę dla świętego spokoju. Powinni wszystkich traktować równo, a nie jednych karać a drugich informować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Pewnie mnie zjedziecie, ale o co chodzi założycielowi tematu? Ewidentna jego wina, i nie ma co, nie rozumiem, jak można nie umieć czytać ze zrozumieniem i pchać się po premię? Ten okres ubezpieczenia w KRUS powinien wynosić min. do końca realizacji biznesplanu. Jak wcześniej pisałem, przed podpisaniem kurs czytania ze zrozumieniem, zasady były jasne.


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWciso    1

Ja nie mówię że to nie moja wina po prostu nie doczytałem tego a osoba która prowadzi mi cały program poinformowała mnie że w krus muszę być rok od dnia decyzji a nie od wypłaty pieniędzy... Mam nadzieję że znajdę rozwiązanie tej sytuacji...

 


micek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według mnie raczej nic z tego kolego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

w agencji działa metoda fuksa. Ja na zakończenie młodego rolnika otrzymałem pisemne powiadomienie o naliczonej karze wysokości 5% premii bo nie miałem nr paszowego. znajomy z wioski miał ta samą sytuację, ale nie dostał pisma, tylko telefon ze ma założyć numer paszowy i będzie grało. Ja się odwolywalem, cuda boskie robiłem, nic nie pomogło i w końcu zapłaciłem karę dla świętego spokoju. Powinni wszystkich traktować równo, a nie jednych karać a drugich informować.

 

Dostałeś pismo bo wcześniej pewnie miałeś kontrolę i wyszło, że nie masz nr paszowego to na koniec naliczyli Ci te 5 % no bo jak by mieli się niby dowiedzieć inaczej ? Sam składałem podanie o nadanie nr paszowego i nawet nie mam pojęcia jaki on jest. Aby uzyskać informację na temat nr u powiatowego weterynarza należy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia wraz z nr ( koszt chyba kilka zl ).

 

Co do autora to raczej nic nie wskórasz. Były jasno określone terminy / wymagania i sankcje za nieprzestrzeganie. Sam pilnuję jak oka w głowie wszystkich tych wytycznych ( prowadzę swój wniosek od a-z od samego początku ) Biznesplan zmieniałem już kilka razy no tyle, że z KRUSem nie było problemu bo nie jestem z tych, którzy tylko wskoczyli na 1rok aby otrzymać premię. Szkoda, że nie zrobili ubezpieczenia w Krusie na min 5lat to niektórzy by nie mieli problemu z odsetkami...

 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

guzik prawda, żadnej kontroli nie miałem. Agencja na koniec programu każdego beneficjenta sprawdza od a do z. przyznaję się też ze wina była moja ale czemu znajomy został poinformowany telefonicznie bez kary?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jak nr paszowy wam chodzi, bo pierwsze słyszę? Ja też musiałem oddać 2,5 tyś , bo przez nawał pracy zapomniałem w terminie złożyć sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Na nic tłumaczenia, zapłacić później też się nie dało. Za małych sum rosną gigantyczne odsetki do oddania. Została mi tylko ankieta i o nie nie zapomnę.
Nic nie wskórasz i musisz zwrócić. Ja nie rozumiem takiego podejścia. Przejmujesz gospodarstwo, bierzesz hajs a potem tatuś gospodarzy dalej a Ty na robocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

znaczy jest pseudorolnikiem, byle pieniądze wziąć, żeby ojciec mógł na stare lata nowym ciągnikiem sobie porobić, a za parę lat ziemię i maszyny sprzedać, żyć jak pan, i śmiać się z "wieśnioków" co ziemie przewracają i nic z tego nie mają

takich ludzi powinni tępić, i to dzięki takim ludziom są coraz ostrzejsze przepisy i wymagania przy dofinansowaniach, dzięki takim wiele małych gospodarstw dofinansowań nie weźmie, bo wcześniej tacy jak ty zabrali im miejsca na listach, a teraz nawet nie składają wniosków bo nie podołają wymaganiom

i widzę największy ból tyłka masz o to że ty będziesz musiał oddać, a koledze się udało, trzeba było go podpierdzielić wcześniej jak tak tego przeboleć nie możesz

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWciso    1

dla wyjaśnienia nie wiozłem premii tylko po to aby zostać pseudo rolnikiem... Jestem mgr inż. Rolnictwa oraz Techniki Rolniczej i Leśnej, trafiła mi się praca kilka kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, też w sektorze rolniczym, jestem tu kierownikiem i mam nie normowany czas pracy co nie koliduje mi z prowadzeniem własnego gospodarstwa ponieważ prowadzę tylko produkcję roślinną. Więc wasze komentarze są nie na miejscu. Pracuję dodatkowo aby móc rozwijać gospodarstwo a nie wyciągać pieniądze od państwa. I nie zadałem pytania co sądzicie o mnie i moim prowadzeniu gospodarstwa tylko o to czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji...

 


micek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ci pomogli , nie ma to jak pomocna dłoń . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

To w takim razie Panie inżynierze magistrze było trzeba wszystko mieć pod własną kontrolą albo chociaż zaznajomić się z wytycznymi. Najprościej jest oddać wszystko " pod opiekę " osobie prowadzącej, a samemu tylko odebrać przelew i niczym sobie głowy nie zawracać. Jednak jak widać czasami wychodzą różne kwiatki.

Było by jedne wyjście gdybyś obudził się zanim przekazałeś arimr zaświadczenie. Można było dogadać się z kierownikiem KRUSu i zapłacić za zaległy okres z góry. Najwyżej byś zapłacił dla arimr karę za zwłokę w dostarczeniu dokumentu zawsze to mniej niż 100tys z odsetkami. Teraz możesz kombinować, że np. Krus pomylił daty ubezpieczenia w zaświadczeniu i dostarczysz nowe po czasie, trzeba tylko dogadać się i opłacić składki tak aby była ciągłość do wyznaczonej daty.

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko jest liczone od dnia wypłaty premii. Ludzie dostaliście decyzję i pisam informujące do kiedy co trzeba złożyć. Sam dałem ciała i się przyznałem. Przy krowach jest więcej roboty a samemu czasem trudno wszystko ogarnąć bo jest pierdylion innych spraw. O złożeniu ankiety przypominają wszędzie, bo pisma na każdych drzwiach, tablicach wszystkich biur. O sprawozdaniu z realizacji nikt nie przypominał. Co tu Ci doradzać, jeden, drugi , trzeci pisze Ci z własnego doświadczenia że trzeba oddać, więc czego oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    165

A ja w tym roku zakończyłem młodego rolnika złożyłem ostatnie dokumenty i wszystko było dobrze i nie miałem żadnej kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ale jeżeli chodzi o ostatniego MR przyszło piękne pismo co gdzie i kiedy trzeba złożyć. Ja śmiało mogę powiedzieć że oprawilem to sobie w ramki żeby o niczym nie zapomnieć. Co do pracy z reguły wszyscy których znam i dostali MR obecnie gdzieś pracują albo ktoś z gospodarstwa... niestety bydło stało się w łódzkim tak nieopłacalne że praktycznie sporo trzeba dołożyć do interesu... mleko poniżej 1zł/litr ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A robicie zmany w strukturze zasiewów co roku jeśli w rzeczywistości jest inaczej? A jeszcze jedno pytanko jeśli miałem wpisane zakupy na 2016 rok a nie zrealizuje ich w tym roku tylko w przyszłym to mogą się przyczepić jeśli nie zrobie zmiany w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 10.09.2016 o 00:47, the1mati1 napisał:

A robicie zmany w strukturze zasiewów co roku jeśli w rzeczywistości jest inaczej? A jeszcze jedno pytanko jeśli miałem wpisane zakupy na 2016 rok a nie zrealizuje ich w tym roku tylko w przyszłym to mogą się przyczepić jeśli nie zrobie zmiany w biznesplanie?

 

Robiłem zmiany w strukturze zasiewów 2 razy, dwa razy zmieniałem wydatkowanie i raz ilość pogłowia. Za każdym razem nie było problemu z pozytywną odpowiedzią. Nie ma na co czekać. Podanie o zmianę i wniosek napiszesz i wyślesz w ciągu kilku godzin, a masz święty spokój. Do mnie dzwonili jeszcze spytać się dlaczego mam więcej działek wpisanych do dopłat niż w biznesplanie - wystarczyło powiedzieć, że umowy słowne i tyle w temacie.

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

Wszystko jest liczone od dnia wypłaty premii. Ludzie dostaliście decyzję i pisam informujące do kiedy co trzeba złożyć. Sam dałem ciała i się przyznałem. Przy krowach jest więcej roboty a samemu czasem trudno wszystko ogarnąć bo jest pierdylion innych spraw. O złożeniu ankiety przypominają wszędzie, bo pisma na każdych drzwiach, tablicach wszystkich biur. O sprawozdaniu z realizacji nikt nie przypominał. Co tu Ci doradzać, jeden, drugi , trzeci pisze Ci z własnego doświadczenia że trzeba oddać, więc czego oczekujesz?

Thomas o próbowałeś się coś odwoływać? ja mam podobny problem tylko że z oswiadczeniem i karą 3% byłem z ODR to mówili że nie ma sensu nawet się odwoływać bo jaki powód podam że zapomniałem toc to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zmiany w strukturze zasiewów 2 razy, dwa razy zmieniałem wydatkowanie i raz ilość pogłowia. Za każdym razem nie było problemu z pozytywną odpowiedzią. Nie ma na co czekać. Podanie o zmianę i wniosek napiszesz i wyślesz w ciągu kilku godzin, a masz święty spokój. Do mnie dzwonili jeszcze spytać się dlaczego mam więcej działek wpisanych do dopłat niż w biznesplanie - wystarczyło powiedzieć, że umowy słowne i tyle w temacie.

 

 

Mógłbyś podesłać jak wygląda te podanie o zmianę zasiewów oraz ilość pogłowia? bo chce to zmienić a nie za bardzo wiem jak to napisać w podaniu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Martin nic nie próbowałem robić. Pytałem kobietę prowadzącą moją sprawę i twierdziła, że trzeba zapłacić. Były sytuacje, że jak ktoś się spoźniał z zapłaceniem to odsetki szybko rosły. Wiedziałem, że muszę zapłacić, ale w tamtym momencie nie miałem kasy. Liczyłem, że sobie z dopłat potrącą, ale nic z tego. Jakbym nie zapłacił w wyznaczonym terminie mieli to wysyłać do windykacji. Zapłaciłem i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

ja spóźniłem się z zaświadczenie KRUS jeden dzień. byłem pewien że mam do 13 a miałem do 3 zawiodłem 4. zaświadczenie miałem miesiąc w domu leżeć. przyszło pismo 30 procent do zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?
       
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
    • Przez barczjano1988
      Witam 
      Małe pytanie do ilu lat wstecz krus może żądać spłaty składek. Brat mojej Mamy posiada gospodarstwo razem z żoną jakieś 10 lat temu żona go wypisała ponieważ pracował za granicą, w sumie wyszło tak że trochę pracował trochę nie nie był ubezpieczony. Teraz chcą przepisac gospodarstwo na syna ale boją się ile lat wstecz krus każe płacić składki?
    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Danielkoltun
      Witam , Na początek PROSZĘ o pomoc kogoś obeznanego . Sprawa wygląda tak że jest umowa ustna z właścicielem pola któremu płacę dzierżawę ja piszę o dopłatę i to wszystko . Dzisiaj przyszło pisemko że jest do zapłaty 5500 tyś za to że pan xxx od którego zbieram to pole nie płacił swojego ubezpieczenia , Może ktoś miał podobny przypadek ??? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj