Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez rzeznik13
      Omanica prosowianka -  (Ostrinia nubilalis) - motyl nocny (ćma) z rodziny omacnicowatych, szkodnik roślin uprawnych. Jest to ciepłolubny motyl nocny o rozpiętości skrzydeł od 25 do 30 mm, z wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym. Przednie skrzydła samic są jasnobrązowe z ciemnymi brzegami i dwoma falistymi liniami poprzecznymi, natomiast u samców są brunatne z jasnymi przepaskami. Długość ciała motyli wynosi od 12-15 mm (samice są większe od samców).
    • Przez roleeek
      mam pytanko  rok temu zasadziłem czosnek i pojawiła sie jakaś choroba (którą widać na zdjeciu) w tym roku też zasadziłem i obawiam sie że  też bedzie i  chciałbym sie dowiedzieć jak temu zapobiec lub ograniczać jej skutki.
    • Przez Twenty_2012
      Witam,
      W lipcu 2014 roku przejeżdżając z kolegą przez jedną z okolicznych miejscowości dostrzegliśmy pole rzepaku, które podsunęło mi pomysł, aby zrobić kilka zdjęć i utworzyć ten oto poradnik dlaczego warto pryskać rzepak na tzw. "płatka".
      Na zdjęciach widoczne rośliny zaatakowane przez czerń krzyżowych, co skutkuje spadkiem plonu nawet o 70 %.

Na zdjęciach porównuję wygląd rośliny chorej z tym jak powinna wyglądać gdyby była opryskana.

• Przez kriss17071989
      Witam,
      Martwi i jednocześnie zastanawia mnie to, co pojawiło się na mojej roślince a mianowicie na moim życie ozimym .  :blink:  :wacko: Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości, szukałem już w różnych źródłach informacji co może byc przyczyną tej czerwonej barwy, co to w ogóle jest ale niestety nic nie znalazłem.
      Martwię się,że zagraża to mojej uprawie.
      Czy ktoś wie, co to jest? Co może byc przyczyną? Może mieliście podobną sytuację i udało Wam się z niej wyjśc? Co mam robic? Pomocy :unsure:  :unsure:

Zaznaczę,że żyto nawoziłem: 1-luty:Puławska Saletra Amonowa 200kg/ha, 2-kwiecień:Puławska Saletra Amonowa 150kg/ha
      a ostatnio oprysk: Moddus 0,3l/ha, Zenit 1l/ha, antywylegacz 1,5l/ha

Z góry dziękuję za odpowiedź, radę, chcę szybko zareagowac jeżeli dzieje się coś złego....

Pozdrawiam     

• Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.