MatiTM

Zablokowana skrzynia Ursus 912

Polecane posty

MatiTM    1

Witam!

Podpowie ktoś jak odblokować skrzynie w 912. Zablokowało mi przy orce na 4 biegu teraz jak mam luz na dźwigni po prawej a po lewej wrzucony wsteczny, polowy czy szosowy ciągnik jedzie. Po wrzuceniu luzu po lewej stronie nie rusza. 

Wiadomość z agroFakt.pl

MatiTM    1

Tak jak koledzy wyżej pisali pękł wodzik. Wymiana to kupa rozbierania więc został pospawany, mam nadzieje że do zimy wytrzyma. Dzięki wielkie pozdrawiam.

sqadak    0

koledzy pomocy zablokowalło mi skrzynie biegów na 2, pokrywa zdjęta, wodziki przesuwaja tryby jak trzeba ale i tak cały czas skrzynia jest na 2. Jak przesune wodziki na jakiś bieg to całkiem blokuje się skrzynia, skrzynia pośrednia chodzi normalnie, o co kaman?

MatiTM    1

Witam. Chciałem zabrać się za wymianę wodzika w Ursusie 912 i mam pytanie czy da się go wymienić jak rozpołowię pomiędzy skrzynią a tylną osią? Bo mam jeszcze łożysko do wymiany w moście.

Malec88    0

Witam mam problemu z biegami pelzajacymi przy ursusie 912 przy włączeniu biegu np.na 1 zlewej strony i 1,2,3,4 z prawej strony to blokuje sie skrzynia i nie idzie ruszyć gdy sie wlaczy na drogowe to wszystko działa nic nie slychc co to moze byc za przyczyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przem
      Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?
    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Michal2404
      Witam. Mam pytanie jakim momentem skręcić górny wałek skrzyni biegów w ursusie 1234? Chodzi mi o wałek od biegów od 1 do 4 nie reduktor. Wie ktoś?
    • Przez bravo87
      Witam. 
      Szukam szukam i nie mogę znaleźć więc piszę. 
      Czy ktoś z użytkowników ciężkiej serii ursusa spotkał się z czymś takim jak wysprzęglik sprzęgła ?? link do produktu https://www.farmexpert.pl/pl/p/Wysprzeglik-sprzegla-C-385-ORYGINAL-URSUS/64626 . Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie jest to montowane jakie ma zadanie i jak jest sterowane? Wydaje mi się że jest to montowane w skrzyni sprzęgła na dole ( wychodzi ze skrzyni biegów taki wodzik, który ma za zadanie rozłączanie wałka skrzyni z wałkiem sprzęgłowym ?) czy ten wysprzęglik jest sterowany tak samo jak hamulce nożne ( zbiorniczek pompka podpięta do pedału sprzęgła). Jakie są zalety a jakie wady?? co to daje przy normalnej skrzyni (wolnej). Prosił bym o pomoc, jeśli ktoś z Was ma to założone to proszę o jakieś foto. 
      Pozdrawiam
    • Przez grodzioman
      Witam! Mam problem w 1614. Przy pracach polowych najczęściej w orce samoczynnie włącza mi się zółw zając. Co jest tego przyczyną? Do czego służy taśma na wzmacniaczu? Dodam że pół roku temu tarczki i taśma zostały wymewnione. Tylko nie piszcie mi zeby zaspawać. Pomóżcie!!!
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.