MADZIA29

Ślimaczenie się cielaka miesięcznego

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez jacekholandia
      Witam . Mam pytanie : mam byczki mięsne waga około 400 kg . Mianowicie zaczęło się od płuc kaszel 30 sztuk wszystkie zaszczepione po 10 godz czyli rano wchodzę do obory i dwa mają  wzdęcie i piana z pyska wąż w pysk nie szło odpowietrzyć całkowicie , co odpowietrzyłem to po chwili na nowo czyli wzdęcie pianowe , weterynarz kazał wlać olej więc wlałem . Po kolejnej godzinie jeden padł , drugi padł po następnej godzinie co dostał dożylnie jakieś leki . Czy to prawda że może to być od płuc że niby ropa tworzy się na płucach byk to przełyka i idzie do żołądka i tam po jakimś czasie idzie do zakażenia i chwila moment i go niema . Nie wiem ale to zaczęło się trzy dni temu idzie ta choroba cholernie szybko. Miał ktoś takie zdarzenie?????????
    • Przez poziomka
      Mamy krowe  w 2 laktacji która się wycielila  15.02 miała ciężko poród bo lep  uciekalał cielakow i i dopiero złapiac za szczękę wet dał radę.  Dostała glukoze i wapno pierwszego dnia drugiego tak samo później przyjechał lekarz obadal i dal leki od gorączki nic nie pomogła to kolejnego dnia leki znów i płukania nic nie pomogło i teraz dał magnez bo mówi że może ma coś w środku miał ktoś coś podobnego? Co jej może być 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez bobienko
      Mam problem z jałoszka,taka okolo 200 kg,przestał jej pracować żołądek,tak stwierdził weterynarz,nadawał jej lekow i jakoś poprawy nie widzę,do żarcia dostawała kiszonke z qq,wysłodki mokre,ospę,koncentrat,siano,może macie patent na ruszenie pracy żołądka.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.